پنج شنبه, 11 آذر 1395 ساعت 08:15
امتیاز
(0 رای)

تولید بازی های ریانه ای که باعث افزایش هوش می شوند

دانشمندان معتقدند نوع خاصی از بازی های کامپیوتری  هوش افراد را افزایش می دهد. این بازی ها شامل تکرار فرایندی خاص به طور مداوم هستند.

در این بازی ها  باید یک فعالیت مانند انتخاب عکس یا فشار دکمه ای برای گزینش میان پاسخ ها به طور مداوم تکرار شود

بازی های آنلاین  به طور کلی هوش افراد را افزایش نمی دهند، بلکه فقط مهارت آنها در انجام مراحل خود را ارتقا می دهند. با این وجود  نوع خاصی از بازی های ذهنی به نام «بازی های رفت و برگشتی» قابلیت بهبود ادراک فرد را دارند. بازی های رفت و برگشتی به طور گسترده در آزمایشات روانشناختی و اعصاب شناسی برای شناسایی و درمان اختلال ADHD و همچنین ضربه به مغز به کار می روند.

تحقیقات نشان می دهد این نوع بازیها نه تنها به طور موقت این شرایط را بهبود می دهند، بلکه هوش سیال فرد یا به عبارتی توانایی برای حل مشکلات ناآشنا را نیز سه یا چهار درجه IQ  ارتقا می دهند. همچنین آنها به بهبود حافظه کمک می کنند.

بازی های رفت و برگشتی از فرد می خواهد دکمه خاصی را فشار دهد یا به وسیله یک حرف، تصویر یا غیره اطلاعات را در فواصلی معین تکرار کند.  البته  انجام این بازی بسیار مشکل است و به طور حتم به اندازه بازی های کامپیوتری معمول سرگرم کننده نیست. علاوه بر آن برای آنکه تاثیر این نوع بازی ها ماندگار باشد، باید به طور مداوم از آنها استفاده کرد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedInاشتراک گذاری در کلوب Instagram

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.