پنج شنبه, 23 مهر 1394 ساعت 14:29
امتیاز
(2 رای)

نقص امنیتی گوگل باعث فروش دامنه google.com شد

مردی به نام سانمای وِد موفق شد دامنه Google.com را به قیمت ۱۲دلار خریداری کند. البته وی تنها ۱دقیقه صاحب این دامنه بود؛ اما داستان ادامه دارد.

ظاهراً یک نقص سیستمی باعث شد تا این فرد بتواند دامنه گوگل را خریداری کند. این نقص سیستم به سرعت توسط شرکت گوگل شناسایی و ۱۲ دلار آقای وِد به وی بازگردانده شد. به وِد گفته شد که دامنه Google.com قبلاً توسط شخص دیگری خریداری شده است. احتمالاً نمایندگان شرکت گوگل تصور می‌کردند فردی که این دامنه را خریداری کرده به دنبال کسب درآمد آسان بوده است؛ اما این فرد اظهار داشت قصد داشته درآمد حاصل از این دامنه را به خیریه ببخشد.

طبق جدیدترین اخبار، تیم امنیتی گوگل تصمیم گرفتند به آقای وِد پاداش نقدی بدهند. وی این پاداش را به یک مؤسسه هندی بخشید که تلاش می‌کند امکان تحصیل در مناطق محروم هند را فراهم آورد. شرکت گوگل پس از مشاهده این بخشش، تصمیم گرفت مبلغ پاداش را دو برابر کند. البته وِد مبلغ دقیق این پاداش را اعلام نکرده؛ اما اظهار داشته مبلغی بیش از ۱۰ هزار دلار بوده است که البته برای گوگل مبلع ناچیزی محسوب می‌شود. وی اظهار داشت هرگز نمی‌خواسته از طریق خرید این دامنه، درآمد داشته باشد که این نجابت وی را نشان می‌دهد. وی می‌گوید: «پول اهمیتی برای من ندارد. هرگز به خاطر پول این کار را نکردم. همچنین می‌خواهم نشان دهم افرادی وجود دارند که نقص‌های امنیتی را پیدا می‌کنند و به فکر پول نیستند.

مترجم:پریا اقدمی

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedInاشتراک گذاری در کلوب Instagram

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.