جمعه, 06 آذر 1394 ساعت 19:44
امتیاز
(2 رای)

هکرها در کمین گوشی های اندروید

قطعا این دفعه ی اول نیست اما محقیقن امنیتی نقصی را در تمام نسخه ی های سیستم عامل گوگل یعنی اندروید شناسایی کرده اند.

خبر بد ؟؟؟ همین کافیست که وبسایتی را که دارای این کد بدخواه (malicious code) است را باز کنید ، آنگاه هکر میتواند کنترل گوشی شما را به طور کامل در دست گرفته و کارهایی را همانند دانلود کردن نرم افزار های اضافی بدون اجازه ی شما انجام دهد.

خبر خوب؟؟؟ هنوز وارد گوشی ها نشده است.

بر طبق اظهارا The Register این آسیب پذیری توسط Guang Gong از شرکت فروشنده نرم افزار های امنیتی Qihoo360 در رقابت MobilePwn2Own در کنفرانس PacSec واقع در توکیو کشف شده و شامل دستکاری کردن موتور V8 JavaScript میشود.

اطلاعاتی درباره ی جزییات این اکسپلوت ارائه نشده ، اما Gong میگوید که کشف کردن این اکسپلویت سه ماه قبل از رقابت زمان برد.

اگرچه به نظر میرسد که اینهمه تلاش او به ثمر رسیده است ، به این خاطر که Gong سفر به کنفرانس امنیتی CanSecWest سال آینده را پاداش گرفته است. همچنین یکی از اعضای بخش امنیت گوگل هم حضور داشته و جزییات اکسپلویت را به دفتر مرکزی برده ، بنابراین بعید نیست که Gong یک جایزه دیگر هم برای پیدا کردن این نقص از این شرکت دریافت کند.

در حالی که این اولین اکسپلویتی نیست که به هکر ها این اجازه را میدهد که برنامه نصب کنند و فعالیت های نابکارانه ی دیگری را از راه دور انجام دهند ، سادگی این مسئله که یک لینک کنترل کامل را به هکر ها میدهد کمی ترسناک است.

فکر نکنید که جدیدترین گوشی ها در معرض این خطر نیستند ، این اکسپلویت در یک گوشی Nexus 6 نشان داده شد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedInاشتراک گذاری در کلوب Instagram

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.