یکشنبه, 27 فروردين 1396 ساعت 03:35
امتیاز
(0 رای)

نقاشی با گوگل میسر شد

برنامه هوش مصنوعی گوگل به چنان قابلیتی دست یافته که می تواند به طور خودکار نقاشی بکشد و از جمله تعدادی گربه برای استفاده در لوگوی این شرکت طراحی کرده است.

تا پیش از این فناوری هوش مصنوعی گوگل از قابلیت شناسایی اجسام و افراد در نقاشی ها و عکس ها و تمییز دادن و دسته بندی کردن آنها برخوردار بود، اما حالا می تواند خود برخی نقاشی های اولیه را ترسیم کند.

گوگل دو روز پیش برای اولین بار نقاشی های حاصل از فعالیت هوش مصنوعی گوگل را در دسترس همگان قرار داد. این نقاشی ها که طرح های RNN نام گرفته اند، با تقلید از شبکه های عصبی مغز انسان ترسیم شده اند.

مهم ترین مزیت این سیستم، توانایی طراحی مستقل هر نقاشی از ابتدا و به شیوه ای منحصر به فرد و بدون تقلید از طراحی های قبلی است. تا به حال از این فناوری هوش مصنوعی برای خلق بیش از ۷۰ هزار نقاشی استفاده شده و لذا گربه هایی که به این شیوه خلق شده اند بسیار با هم متفاوت هستند.

در آینده با ارتقای فناوری هوش مصنوعی یاد شده می توان نقاشی های ناتمام را تکمیل کرد و همین طور موجودات پیچیده تری را با جزییات بیشتر نقاشی کرد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedInاشتراک گذاری در کلوب Instagram

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.