دوشنبه, 20 دی 1395 ساعت 19:16
امتیاز
(0 رای)

این ربات بسیار با شخصیت است

در میان انبوه ربات هایی که در نمایشگاه سی ای اس ۲۰۱۷عرضه شده اند، ربات Olly به علت ویژگی های خاص خود شهرت قابل توجهی کسب کرده است.

این ربات اولین ربات باشخصیت جهان نام گرفته، زیرا به گونه ای رفتار می کند که انگار تفاوت افراد با یکدیگر و ویژگی های شخصیتی آنها را درک می کند و حس متقابلی را در مورد خود در کاربران به وجود می آورد.

این ربات وقتی متوجه حضور افراد می شود به سمت آنها می آید و می تواند با دریافت فرامین صوتی به امور خانه رسیدگی کرده و لوازم مختلف را روشن و خاموش کرده یا با آنها کار کند.

این ربات قابلیت جستجوی اطلاعات و افزایش درک و هوش خود را دارد و می تواند از طریق ترموستات های هوشمند دمای منزل را به میل شما کم وزیاد کند.

Emotech شرکت سازنده ربات Olly می گوید این ربات با درک تفاوت های ساکنان یک خانه با یکدیگر و شخصیت های متفاوت آنها می تواند دمای اتاق های مختلف محل حضور هر یک از آنها را بر اساس روحیات و تمایلات آنها تنظیم کند یا بعد از گذشت مدت زمانی با استفاده از توانایی خودآموزی و هوش مصنوعی نوع موسیقی که هر یک از ساکنان خانه تمایل به شنیدنش را دارند حدس بزند و بر همین اساس فایل های موسیقی را انتخاب و پخش کند.

هنوز زمان عرضه نهایی این ربات مشخص نشده، اما گفته می شود قیمت نهایی آن بین ۶۰۰تا ۷۰۰دلار خواهد بود.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedInاشتراک گذاری در کلوب Instagram

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.