پنج شنبه, 23 آذر 1396 ساعت 19:46
امتیاز
(0 رای)

ورزش به تنهایی باعث کاهش وزن نمی‌شود

مطالعات اخیر نشان داده است که ورزش به تنهایی باعث کاهش وزن نمی‌شود و این مسئله در زنان مشهورتر است.

محققان دانشگاه بانگور انگلیس به این نتیجه رسیدند که زنان با ورزش کردن ۳ بار در هفته اما تغییر ندادن رژیم غذایی خود نمی‌توانند وزن خود را کاهش دهند.

در این مطالعات وزن، میزان ماهیچه‌ها و چربی بدن زنان اندازه‌گیری شد و از آن‌ها نمونه خون گرفته شد.

مدیر این تحقیقات می‌گوید: هنگامی که افراد شروع به ورزش می‌کنند آگاهانه یا ناخودآگاه میزان غذا خوردن خود را کم می‌کنند و این مسئله باعث می‌شود به نظر برسد که ورزش کردن در کاهش وزن تاثیرگذار بود.

زنانی که تناسب اندام دارند اگر سه بار در هفته ورزش کنند شاهد افزایش ماهیچه‌های بدن خواهند بود.

همچنین زنانی که اضافه وزن دارند با ورزش تغییرات هرمونی را شاهد خواهند بود که باعث افزایش احساس گرسنگی می‌شود. همین مسئله ممکن است باعث کاهش تاثیر ورزش بر کاهش وزن باشد. فرد به همراه کالری سوزاندن کالری نیز دریافت می‌کند.

سیستم بدن انسان بسیار هوشمند است و همین راهی برای جبران کاهش انرژی پیدا می‌کند. به طوری کلی فعالیت بیشتر، اشتها را نیز افزایش می‌دهد. بنابراین افرادی که ورزش می‌کنند باید با رژیم غذایی به سمت کاهش وزن بروند. بهتر است افراد از میزان چربی‌ها و میزان ماهیچه‌های بدن آگاهی داشته باشند. این مسئله می‌تواند به آن‌ها بیشتر کمک کند تا تناسب اندام کسب کنند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedInاشتراک گذاری در کلوب Instagram

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.