یکشنبه, 16 مهر 1396 ساعت 13:59
امتیاز
(0 رای)

ورزش و تغذیه سالم به بیماران مبتلا به آسم کمک می‌کند

طبق مطالعاتی که در کنگره انجمن اروپایی تنفس انجام شده است، افرادی که چاقی مفرط ندارند هم می‌توانند با ورزش و تغذیه سالم نشانه‌های بیماری آسم را کاهش دهند.

آسم بیماری شایع و طولانی مدت است که از هر ۱۰ نفر یک نفر را درگیر می‌کند. بیشتر افراد از درمان‌های دارویی برای کنترل این بیماری استفاده می‌کنند.

مطالعات جدید نشان داده است که ورزش همراه با تغذیه سالم باعث می‌شود که افراد مبتلا به آسم مشکلات کمتری داشته باشند. برای مثال درد در ناحیه سینه، تنگی نفس و ... در این بیماران کمتر می‌شود.

مدیر این تحقیقات می‌گوید : شواهد زیادی نشان می‌دهد که بیماران آسم که چاقی مفرط ندارند هم می‌توانند برای کنترل بیماری خود از ورزش و تغذیه سالم بهره ببرند. پیش از این مطالعات مختلف نشان داده بود افرادی که چاقی هستند برای کنترل آسم می‌توانند ورزش کنند.

بررسی‌ها نشان داده است که ورزش برای شدت زیاد نیز برای این بیماران بی خطراست.

افرادی که ورزش می‌کنند و تغذیه سالم دارند تا ۵۰ درصد می‌توانند نشانه های آسم را کاهش دهند.

افرادی که مبتلا به آسم هستند غالبا سخت ورزش می‌کنند و این مساله ممکن است باعث شود که آمادگی جسمانی آنها کاهش پیدا کنند. با این حال اگر این افراد ورزش کنند کیفیت زندگی آنها افزایش می‌یابد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedInاشتراک گذاری در کلوب Instagram

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.