یکشنبه, 03 ارديبهشت 1396 ساعت 06:58

فواید غذانخوردن قبل از ورزش

نوشته شده توسط

افرادی که به ورزش کردن علاقه دارند غالباً نمی‌دانند که قبل از ورزش بهتر است غذا بخورند یا نه. مطالعات انجام شده اخیراً تاثیر خوردن قبل از ورزش را بر واکنش بافت‌های چربی به ورزش نشان داده است.

شنبه, 02 ارديبهشت 1396 ساعت 19:54

تغذیه مناسب برای ریکاوری چیست؟

نوشته شده توسط علم دیلی

یکی از مهم‌‌ترین تفاوت میان ورزشکاران حرفه‌ای و مبتدی ریکاوری درست بدن بعد از تمرین است. بهترین ورزشکاران می‌دانند و درک می‌کنند که برای قوی‌تر، سریع‌تر و تندرستی بدن خود، تنها ورزش کردن کافی نیست و ریکاوری نیز یکی دیگر از مشخصه‌های اصلی است.

شنبه, 02 ارديبهشت 1396 ساعت 07:42

چگونه می توانید تاثیر ورزش را حس کنید؟

نوشته شده توسط

راه‌هایی برای تشخیص اثرگذاری ورزش وجود دارد که طبق آنها می‌توانید متوجه شوید که ورزشی که انجام می‌دهید برای شما فایده دارد یا خیر.

سه شنبه, 29 فروردين 1396 ساعت 19:49

با فواید اصلی یوگا آشنا شوید

نوشته شده توسط

یوگا می‌تواند قدرت و انعطاف‌پذیری بدن را افزایش دهد و بیش از بسیاری از ورزش‌های دیگر در حفظ سلامتی تاثیرگذار است. بسیاری از پزشکان بر بیماران خود توصیه می‌کنند تا ورزش یوگا را انجام دهند.

سه شنبه, 29 فروردين 1396 ساعت 10:50

فواید انجام حرکت پلانک

نوشته شده توسط

پلانک یکی از حرکات موثر در بدنسازی است. این حرکت باعث افزایش تعادل عضلات بدن می‌شود و با اینکه کمی خسته کننده به نظر می‌رسد در شکل دادن به عضلات بسیار موثر است

دوشنبه, 28 فروردين 1396 ساعت 10:56

ورزشهای مناسب برای درمان ناراحتی های روده

نوشته شده توسط

اگر دچار سندرم آی بی اس یا همان سندرم روده تحریک پذیر هستید، باید بدانید که استرس یک عامل تشدید کننده علائم این سندرم است و تمرینات ورزشی شدید این استرس را بیشتر می کند. در واقع ورزش کردن برای مبتلایان به این سندرم مفید است اما باید نوع ورزش بسیار هوشمندانه انتخاب شود

دوشنبه, 28 فروردين 1396 ساعت 05:54

برای داشتن چشمان تیزبین ورزش کنید

نوشته شده توسط

چشمانی قوی و تیز بین نعمتی است بزرگ و دوست داشتنی؛ اما چگونه می توان از این نعمت بهره مند شد؟ چگونه می توان کاری کرد که قدرت چشم ها نه تنها کاهش پیدا نکند که بیشتر هم بشود؟

پنج شنبه, 24 فروردين 1396 ساعت 03:33

مواد غذایی مفید برای ورزشکاران

نوشته شده توسط

بسیاری از ورزشکاران با آزمون و خطا در می‌یابند که چه مواد غذایی می‌تواند به آن‌ها کمک کند تا کارایی بهتری داشته باشند، با این حال بررسی‌های مختلفی درباره تغذیه ورزشکاران صورت گرفته است و محققان دریافته‌اند که چه مواد غذایی برای ورزشکاران بهتر است.

سه شنبه, 22 فروردين 1396 ساعت 03:28

عوامل موفقیت در دوی ماراتن چیست؟

نوشته شده توسط

دویدن یکی از ورزش‌های محبوب در سراسر دنیاست. با این حال دویدن چند کیلومتر با دویدن دوی ماراتن متفاوت است و ممکن است به راحتی نتوان در دوی ماراتن موفق بود.

پنج شنبه, 17 فروردين 1396 ساعت 17:48

ورزش های مناسب فصل بهار

نوشته شده توسط

ا رسیدن فصل بهار و گرم تر شدن هوا ورزشکاران می‌توانند تغییراتی در برنامه ورزشی خود ایجاد کنند که ورزش آنها متناسب با این فصل باشد. با تغییر فصل احتمال کم شدن انگیزه برای ورزش بیشتر می شود. می‌توان با روش‌های مختلف بدن را با شرایط سازگار کرد تا عادت‌های ورزشی کنار گذاشته نشود.

شنبه, 12 فروردين 1396 ساعت 08:23

تغذیه مناسب قبل و بعد از دویدن

نوشته شده توسط

آیا تا به حال با شکم خالی در باشگاه ورزش کرده‌اید؟ تغذیه شما، قبل و بعد از تمرینات ورزشی‌ می‌تواند کارایی شما را کاهش یا افزایش دهد. خواه طرفدار پیاده‌روی صبح زود باشید یا کلاس پیلاتس، آنچه مهم است تامین مواد غذایی مورد نیاز بدنتان می‌باشد. اطمینان پیدا کنید که سوخت مورد نیاز بدنتان را برای یک ورزش طولانی و سنگین تأمین کرده‌اید.

جمعه, 11 فروردين 1396 ساعت 23:11

دو ماراتن به کلیه ها آسیب می رساند

نوشته شده توسط

یافته‌های یک مطالعه جدید نشان می‌دهد ورزشکاران دوی ماراتون دچار آسیب کوتاه‌مدت به کلیه‌های‌شان می‌شوند.

پنج شنبه, 10 فروردين 1396 ساعت 07:48

قبل از دویدن این کارها را انجام ندهید

نوشته شده توسط

فرض کنید تازه تصمیم گرفته اید برنامه دویدن خود را آغاز نمایید. دوست دارید در این مسیر کارهای خود را به درستی انجام دهید. خوب حتما به خوبی می‌دانید که باید قبل از دویدن، خود را گرم کنید اما سوال اینجاست که بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید چیست؟ در این مسیر بایدها و نبایدهایی وجود دارد که باید رعایت کنید. بله اجتناب از انجام برخی از کارها قبل از دویدن به افراد کمک می‌کند تمرین ورزشی مناسب و راحتی داشته باشند. در طولانی مدت این موضوع به شما کمک می‌کند اطمینان حاصل کنید که در آینده دونده موفقی خواهید بود. در این مقاله قصد داریم ۵مورد از کارهایی را بیان کنیم که نباید قبل از دویدن انجام دهید. پس همراه ما باشید تا با هم این نکات را مرور کنیم.

صفحه1 از9