شنبه, 06 آذر 1395 ساعت 06:39
امتیاز
(0 رای)

این کلاه ویژه دوندگان و اسکی بازان است

محققان کلاه جدیدی برای ورزشکاران اختراع کرده اند که ضمن تولید گرما از عفونت ریه ها نیز جلوگیری می کند.

محققان دانشگاه ناتینگهام ترنت در انگلیس و شرکت آلمانی استول با یکدیگر همکاری کرده اند تا یک نمونه اولیه از کلاهی خلق کنند که قابلیت تولید گرما در داخل خود را دارد و از نخ های رسانای الکتریسیته ساخته شده است.

به گفته محققان این کلاه در محدوده بینی و دهان قابلیت تولید گرما دارد تا از ورود هوای سرد به ریه ها و در نتیجه عفونت این عضو بدن جلوگیری کند. همچنین این کلاه در قسمت پشت شامل سوکتی است که به وسیله آن باتری های سلولی کلاه شارژ می شوند.

تیلاک دیاس موسس گروه تحقیقات پیشرفته نساجی در دانشگاه ناتینگهام ترنت می گوید: نخ های رسانای الکتریکی چنان نازک هستند که  پوست انسان آن را حس نمی کند. به این ترتیب ما توانستیم  سطح قابل قبولی از گرما را در یک تکه از لباس برای دوندگان ایجاد کنیم.

این کلاه برای دوندگان، اسکی بازارن و دیگر ورزشکارانی ساخته شده که در آب و هوای سرد فعالیت می کنند کلاه «بالاکلاوا» از ترکیب پشم و لایکرا تهیه شده و در چهار جهت قابلیت کشش دارد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedInاشتراک گذاری در کلوب Instagram

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.