یکشنبه, 31 ارديبهشت 1396 ساعت 07:39

آیا کودک شما لجباز است؟

نوشته شده توسط

اصولا ً لجبازی یک نوع رفتار و واکنش نامطلوب است که به صورت های مختلفی خود را نشان می دهد، از جمله آسیب رساندن به خود و دیگران، ناسزا گفتن، گریه کردن و فریاد کشیدن، شکستن وسایل و … در افراد لجباز پایین بودن اعتماد به نفس و عدم داشتن خود باوری مثبت و پذیرفتن خود واقعی مشهود است.

شنبه, 30 ارديبهشت 1396 ساعت 04:54

برای کودک 6 ماهه خود کتاب بخوانید

نوشته شده توسط

بر اساس تحقیقات جدید کودکان 6 ماهه به خواندن کتاب توجه دارند و خواندن کتاب برای آنان موجب افزایش دامنه لغت و مهارت‌های خواندن در سال‌های آینده زندگی خواهد شد.

اگر هر شب تا صبح خواب به چشمتان نمی‌آید از بس که فرزندتان بیدار می‌شود و گریه می‌کند، احتمالا کاری را اشتباه انجام می‌دهید.

پنج شنبه, 28 ارديبهشت 1396 ساعت 23:40

نشانه های تاخیر رشد در کودکان

نوشته شده توسط

اختلال رشد بچه ها به ناتوانی کودکان و شیرخواران از رشد طبیعی گفته می شود. تا زمانی که تشخیص خاصی برای توجیه این مشکل نباشد، از اصطلاح اختلال رشد بچه استفاده می شود.

پنج شنبه, 28 ارديبهشت 1396 ساعت 14:39

نرمی مفاصل در کودکان

نوشته شده توسط

نرمی مفصل یا هایپرموبیلیته یک نوع تیپ اسکلتی افراد است که در آن فرد قابلیت انعطاف بیش از حد مفصل یا مفاصل خود را داراست. به خودی خود نرمی مفصل بیماری تلقی نمیشود ولی در صورت همراهی با برخی شکایات و یا نشانه سندرم نرمی مفصل تلقی شده و نیازمند توجه ویژه میگردد....

چهارشنبه, 27 ارديبهشت 1396 ساعت 21:48

۱۰ نشانه مریض شدن بچه‌ها که نباید از آن‌ها غافل باشیم

نوشته شده توسط

سلامتی فرزندان یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های اصلی پدر و مادر می‌باشد. به دلیل اینکه سیستم ایمنی کودکان هنوز در حال رشد و ساخته شدن است، ممکن است اغلب بیمار شوند و بردن آنها به بیمارستان بخشی از زندگی روتین والدین باشد.

سه شنبه, 26 ارديبهشت 1396 ساعت 10:15

تغییر الگوی خواب بچه‌ها در سن 15 تا 18 ماهگی

نوشته شده توسط

الگوی خواب بیشتر بچه‌ها بین یک سال و سه ماهگی تا وقتی یک سال و نیمه شوند عوض می‌شود. مثلا از دو بار خوابیدن در طول روز به یک بار کاهش پیدا می‌کند. بنابراین باید نسبت به این مسئله آگاه شوید تا بتوانید خوابشان را مدیریت کنید.

دوشنبه, 25 ارديبهشت 1396 ساعت 17:21

5 روش برای خواباندن نوزاد

نوشته شده توسط

اگر هر شب تا صبح خواب به چشمتان نمی‌آید از بس که فرزندتان بیدار می‌شود و گریه می‌کند، احتمالا کاری را اشتباه انجام می‌دهید. پنج روش زیر به کمک بچه‌هایی می‌آید که تازه به دنیا آمده‌اند و هنوز راه نیفتاده‌اند. بین خودمان باشد اما خواب را به چشم شما هم بر‌می‌گرداند!

یکشنبه, 24 ارديبهشت 1396 ساعت 20:35

نشستن کودکان در این وضعیت ممنوع است!

نوشته شده توسط

به فرزند خود چگونگی درست نشستن را آموزش دهید و در صورت نیاز هر روز آن را تکرار کنید. پیشگیری از نشستن حالت نادرست و آموزش شیوه درست، آنها را از هر نوع خطری ایمن نگه می دارد.

شنبه, 23 ارديبهشت 1396 ساعت 14:24

6 علامت ابتلا به دیابت در کودکان

نوشته شده توسط

اگر علائم دیابت به موقع شناسایی نشده و بیماری تشخیص داده نشود و بچه ها انسولین مورد نیاز را دریافت نکنند، برایشان خطرناک خواهد بود. بنابراین بهتر است نسبت به علائم این بیماری آگاهی های لازم را داشته باشید تا در صورت مشاهده آنها در بچه ها به موقع اقدام شود. حتما می دانید که ژنتیک در ابتلا به این بیماری نقش مهمی دارد، اما بهتر است نسبت به این شش علامت هوشیارتر باشید.

شخصیت و رشد جسمانی کودکان با بازی به ویژه بازی های اجتماعی، هوش عقلی، تخیل، فرصت ها و انضباط اجتماعی بهتر شکل می گیرد. دوران کودکی انسان به نسبت سایر موجودات، طولانی ترین دوره زیست بوده و خیلی از صاحب نظران اعتقاد دارند، سیر عظمت انسان، در طولانی بودن دوران کودکی او شکل گرفته است.

پنج شنبه, 21 ارديبهشت 1396 ساعت 22:26

جوش های پوستی نوزادان، کدام غیرطبیعی است؟

نوشته شده توسط

  لکه‌های ریز و قرمز، در واقع، خونریزی‌های زیرپوستی هستند که بعد از مدتی بهبود می‌یابند. برخی مشکلات پوستی ممکن است در زمان تولد نوزاد وجود داشته باشد که طبیعی است و بعد از چند روز از بین میرود، مانند:

پنج شنبه, 21 ارديبهشت 1396 ساعت 03:27

چگونه می‌توان به کودک در کارهای خانه مسوولیت داد؟

نوشته شده توسط

یکی از کارهایی که در خانه انجام می‌شود تمیز‌کردن خانه است. گاهی در این میان کودکان دوست دارند به والدینشان کمک کنند و وظایفی را برعهده بگیرند اما آیا این کار درست است یا نه؟ واگر خوب است باید از چند سالگی این وظیفه را به آنها بسپاریم. در این گفت‌وگو دکتر کتایون رازجویان به ما می‌گویند که از چه زمانی می‌توانیم این مسوولیت را به کودکانمان بسپاریم.

صفحه1 از15