دوشنبه, 07 فروردين 1396 ساعت 08:10

نحوه ناخن گرفتن نوزادان

نوشته شده توسط

ناخن کودک شما نرم‌تر و قابل انعطاف‌تر از ناخن‌های شما است، اما باید حواستان را جمع کنید چون آنها تیز هستند! یک نوزاد کنترل زیادی بر‌اندام‌های خود ندارد و به راحتی از خراشیدن صورت خودش و شما خسته می‌شود.

یکشنبه, 06 فروردين 1396 ساعت 18:41

لزوم مصرف روزانه آب میوه برای کودکان

نوشته شده توسط

پیش از این تصور می‌شد مصرف آب‌میوه ممکن است موجب بروز چاقی در کودکان شود، اما در مطالعه جدید مشخص شده که مصرف متعادل آن بی‌ضرر است.

یکشنبه, 06 فروردين 1396 ساعت 15:07

یکی از موانع رشد مغز کودک آپنه خواب است

نوشته شده توسط علم دیلی

یک مطالعه تازه نشان می دهد آپنه یا وقفه تنفسی در هنگام خواب در کودکان می تواند به کاهش مقدار ماده خاکستری مغز منجر شود؛ ماده خاکستری یکی از بخش های سیستم عصبی مرکزی است.

پنج شنبه, 03 فروردين 1396 ساعت 06:11

مزایای خوردن کشمش در بارداری

نوشته شده توسط

هنگامی که فهمیدید باردار هستید زندگی شما تغییر می کند. برخی از این تغییرات مثبت هستند و برخی دیگر نیستند. یکی از بزرگترین تغییرات نگرانی درباره مواد غذایی است.

پنج شنبه, 03 فروردين 1396 ساعت 04:07

توصيه‌هايي براي والدين در آستانه فصل بهار

نوشته شده توسط

هر تغيير فصلی، دغدغه‌هاي متفاوتي براي افراد به همراه دارد به‌ويژه براي پدر و مادرهايي كه به‌شدت به فكر سلامت فرزندان‌شان نيز هستند و مراقبند از آسيب‌هاي احتمالي كه ممكن است با تغيير شرايط در انتظار كودك‌شان باشد جلوگيري كنند. حالا در آستانه وارد شدن به فصل بهار به‌ويژه ديدوبازديدها و مسافرت‌هايي كه در تعطيلات عيد نوروز صورت مي‌گيرد، ممكن است نگراني بيشتري وجود داشته باشد.

چهارشنبه, 02 فروردين 1396 ساعت 19:12

اگر فرزند خردسال دارید، این هشدارهای عیدانه را جدی بگیرید

نوشته شده توسط

کودکان قشر آسیب‌پذیری هستند که نیاز به مراقبت‌های مدام دارند، به‌خصوص در مواقعی که ازدحام کاری و جمعیتی وجود دارد، ممکن است فقط چند لحظه دور از دید ماندنشان باعث شود اتفاقی که نباید بیفتد، رخ دهد.

دوشنبه, 30 اسفند 1395 ساعت 11:32

عوارض مکیدن انگشت در کودکان

نوشته شده توسط

مکیدن شست و مشابه آن نظیر مکیدن انگشتان پا در شیر خواری رایج است. شروع عادت مکیدن شست در کودکان از 4 ــ 3 ماهگی است و بلافاصله پس از تولد چنین عادتی در وی شکل نمی گیرد.

یکشنبه, 29 اسفند 1395 ساعت 13:59

برای کودک نوپا کتاب بخوانید

نوشته شده توسط

چه زمانی کتاب خواندن برای کودکم را شروع کنم هیچگاه برای این کار زود نیست.

شنبه, 28 اسفند 1395 ساعت 06:43

به کودکان خود مدیر شدن را بیاموزید

نوشته شده توسط

بسیاری از رهبران فضای کسب و کار، در نقش والدین نیز فعالیت دارند. آنها میان کار و خانواده با برگزاری بازی ها و مهمانی های خانوادگی تعادل برقرار می کنند. این گونه والدین اثر زیادی بر ذهن های جوان فرزندان شان بر جای می گذارند. کودکان امروز رهبران فردا هستند مخصوصا اگر والدینی داشته باشند که خود مدیریت جایی را بر عهده دارند.

شنبه, 28 اسفند 1395 ساعت 04:37

انتخاب پوشک مناسب برای کودک

نوشته شده توسط

والدینی که می‌خواهند پوشک یک‌بارمصرف مناسبی برای نوزادشان انتخاب کنند، معمولا با گزینه‌های متعددی برای انتخاب مواجه می‌شوند. با نگاه کردن به بسته‌بندی پوشک‌ها نمی‌توان تفاوت بین قابلیت جذب، راحتی و تناسب آنها را تشخیص داد و حتی نمی‌توان رابطه بین ارزش خرید و قیمت محصولات مختلف را تعیین کرد. با توجه به همین مسائل گیج‌کننده، هدف ما این است که مهم‌ترین اطلاعات را در زمینه انتخاب پوشک‌های یکبار مصرف در اختیار شما بگذاریم و در روند تصمیم‌گیری به شما کمک کنیم.

سه شنبه, 24 اسفند 1395 ساعت 12:59

از چه زمانی به بچه تازه از شیرگرفته شده میوه بدهیم؟

نوشته شده توسط

وقتی که کودک در مرحله از شیر گرفتن قرار دارد، والدین نباید روی میوه‌ها تمرکز کنند. انجام دادن چینن کاری می‌تواند ذائقه کودک را نسبت به مواد غذایی شیرین متمایل کند و در ادامه پذیرش سبزی‌ها و مواد غذایی متفاوت را برای کودک به کار سختی بدل سازد.

دوشنبه, 23 اسفند 1395 ساعت 17:21

مضرات شکلات برای کودکان

نوشته شده توسط

درست مثل بعضی از بزرگترها دلشان می خواهد مدام دهانشان بجنبد، بعضی از بچه ها هم این مدلی هستند.یعنی کافی است در ایام دید و بازدید عید نوروز به مهمانی بروید یا پذیرای مهمان باشید. فرقی ندارد بچه ها مدام دور میز پذیرایی می چرخند. یک بار شکلات می خورند.یک بار آب نبات بر می دارند. یک بار هوس پسته و بادام می کنند.خوردنی های عید هم که کم نیست. هر بار که به سمت میز بورند یک خوردنی جدید برای امتحان کردن پیدا می کنند.

دوشنبه, 23 اسفند 1395 ساعت 16:58

مقدار مجاز مصرف چای برای کودکان چه میزان است؟

نوشته شده توسط

نوشیدن چای یا قهوه به دلیل وجود کافئین موجب افزایش میزان انرژی و هوشیاری در طول روز می‌شود و تمرکز انسان‌ها به‌ویژه کودکان را زیاد می‌کند. گفتنی است، همین ماده اثرات مخربی بر روی رفتار و سلامت کودک دارد که از جمله این اثرات می‌توان ضعیف شدن عضله‌ها و کم شدن تمرکز و حواس را نام برد.

صفحه1 از13