چهارشنبه, 04 اسفند 1395 ساعت 20:23

کودکان چاق از والدینشان چاقی را به ارث می برند

نوشته شده توسط

نتایج مطالعه‌ای جدید نشان می‌دهد حدود 35 تا 40 درصد شاخص توده بدنی در کودکان – میزان چاقی یا لاغری‌شان – ارثی است.

دوشنبه, 02 اسفند 1395 ساعت 17:49

کودکان به هیچ وجه در این حالت ننشینند

نوشته شده توسط

والدین نباید اجازه دهند کودکان در وضعیت W روی زمین بنشینند زیرا می تواند آثار منفی بر الگوهای رشد و توسعه کودکان داشته باشد.

دوشنبه, 02 اسفند 1395 ساعت 13:40

چرا کودکان مدام گرسنه می شوند

نوشته شده توسط

گرسنگی تمام‌نشدنی کودک شما ممکن است علامت یک مشکل یا بیماری باشد. ما ۵ دلیل برای آن می‌آوریم.

یکشنبه, 01 اسفند 1395 ساعت 10:40

بهترین زمان مصرف آجیل در کودکان چه زمانی است؟

نوشته شده توسط

آجیل منبع تامین مواد معدنی، اسیدهای چرب و برخی ویتامین‌های مفید است و اگر به میزان مناسب در برنامه غذایی روزانه کودکان قرار داده شود، می‌تواند در کنار تامین میزان قابل ملاحظه‌ای انرژی‌ به تکامل مغز کودک نیز کمک کند

سه شنبه, 26 بهمن 1395 ساعت 02:47

با اصرار به کودکان غذا ندهید

نوشته شده توسط علم دیلی

گاهی اوقات اصرار بیش از حد والدین به کودکان برای تمام کردن غذایشان به سلامتی کودکان صدمه می‌زند. یکی از نکاتی که باید از همان کودکی به بچه‌ها یاد داد، به اندازه غذا خوردن است.

دوشنبه, 25 بهمن 1395 ساعت 13:06

چگونه شوخی کردن را به کودکان آموزش دهیم؟

نوشته شده توسط

نوزادان قبل از این که بتوانند چهاردست و پا حرکت کنند یا حرف بزنند یا حتی مهارت‌های حیاتی زندگی را به دست آورند، می‌توانند لبخند بزنند و چیزهای بامزه را تشخیص دهند. آنها می‌توانند به صورت مصنوعی بخندند یا گریه کنند بخصوص وقتی نادیده گرفته شده‌اند، از چیزی محروم شده‌اند یا تلاش می‌کنند با فردی ارتباط برقرار کنند.

شنبه, 23 بهمن 1395 ساعت 19:43

به کودکان خواب روزانه را آموزش دهید

نوشته شده توسط

محققان طی یک پژوهش جدید کشف کردند که برای ارتقای مهارت‌های زبانی کودکان، بهتر است اجازه دهیم که آنها چند ساعت در طول روز را به استراحت و خواب بگذرانند.

شنبه, 23 بهمن 1395 ساعت 08:53

علائم و روش درمان رفلاکس معده در نوزادان

نوشته شده توسط

اکثر شیرخواران مقداری از شیری که خورده‌اند، برمی‌گردانند. این عمل به عنوان رفلکس معده شناخته شده است که رفلکسی عادی در نوزادان است و به ندرت جدی می‌شود.

پژوهش جدید محققان حاکی از آن است که نوشیدن آب توسط مادران از بطری‌های پلاستیکی در زمان بارداری ممکن است خطر چاق شدن کودکان را افزایش دهد.

پنج شنبه, 21 بهمن 1395 ساعت 06:32

سن بیداری بلوغ جنسی چه زمانی است؟

نوشته شده توسط

متأسفانه بعضی از والدین، برهنگی را با تمدن اشتباه می گیرند و فکر می کنند که هر چه برهنه تر باشند متمدن تر هستند. در حضور فرزندان پسر و دختر خود به صورت عریان و نیمه عریان حاضر می شوند. برخی از آن ها فکر می کنند با این کار، حساسیت جنسی فرزندان‌شان کم خواهد شد و چشم فرزندشان از دیدن صحنه‌ها پر خواهد شد. در صورتی که 3 تا 4 سالگی، سن بیداری جنسی و تشکیل خاطرات در ذهن کودکان است و در 5 تا 7 سالگی، کودکان، وقتی با بدن برهنه والدین مواجه می شوند، کنجکاو می شوند که بدن آن ها چه ویژگی هایی دارد و همین ممکن است خطرآفرین و نگران کننده باشد.

چهارشنبه, 20 بهمن 1395 ساعت 21:17

چگونه زبان را به کودکان آموزش دهیم؟

نوشته شده توسط

والدین بسیاری دوست دارند آموزش زبان انگلیسی به کودکان خود را در منزل به عهده بگیرند، اما نمی‌دانند که از کجا باید آغاز کنند. مهم نیست که سطح انگلیسی شما عالی است یا نه. مهم‌ترین نکته این است که شما مشتاق هستید و کودک‌تان را نیز تشویق می‌کنید. کودک شما اشتیاق‌تان برای یادگیری زبان را درک می‌کند. نگران نباشید اگر کودک‌تان بلافاصله انگلیسی صحبت کردن را آغاز نکند. بچه‌ها نیاز به مقداری زمان دارند تا زبان را یاد بگیرند. صبور باشید تا ببینید که آنها در زمان مناسب صحبت کردن به زبان انگلیسی را شروع می‌کنند.

دوشنبه, 18 بهمن 1395 ساعت 21:51

دود دست سوم سیگار برای نوزادان بسیار مضر است

نوشته شده توسط

یک بررسی جدید روی موش‌های آزمایشگاهی نشان می‌دهد که مواد سمی باقیمانده از دود سیگار بر روی سطوح یا به اصطلاح دود دست سوم سیگار می‌تواند به سلامتی نوزادان آسیب بزند.

شنبه, 16 بهمن 1395 ساعت 09:08

نوزادان را حتما ماساژ دهید

نوشته شده توسط

ماساژ کودک یک راه شگفت انگیز و موثر برای برقراری ارتباط با اوست. نوزادان خیلی زود متوجه خواهند شد که این تماس های ملایم نشان دهنده عشق و علاقه اطرافیان به آنهاست.

صفحه1 از11