پنج شنبه, 28 مرداد 1395 ساعت 23:23
امتیاز
(0 رای)

زبان را اینگونه یاد بگیرید

برای تست آماده اید؟ یک برنامه ی آنلاین تحقیقاتی در رابطه با دایره ی لغات در کشور هلند بعد از اینکه تلویزیون سراسری در رابطه با آن صحبت کرد، پرطرفدار شده است.بعد از برنامه ی تلویزیونی در تعطیلات آخر هفته بیش از ۳۰۰هزار هلندی در این تست شرکت کردند.محققان در پاسخ به این ابراز علاقه تست را به دو بخش انگلیسی و اسپانیایی تقسیم کردند.

به گزارش فرونتیرز سایکولوژی، بر اساس نتیجه ی تستی که از یک میلیون آمریکایی انگلیسی زبان گرفته شده است، افراد حدود ۲۰ساله ای که انگلیسی، زبان مادری شان است حدود ۴۲هزار کلمه بلدند.اگر فرض را بر این بگیریم که این افراد هر روز ۲کلمه ی جدید یاد بگیرند، انتظار می رود همان فرد در سن ۶۰سالگی ۴۸هزار کلمه بداند.

تست لغات انگلیسی شامل ۶۷کلمه ی واقعی و ۳۳کلمه ی مجازی می شود.کلمات مجازی حروف متصلی هستند که شبیه کلمات واقعی اند اما کلمه ی واقعی نیستند.برای شرکت در امتحان شما باید قبول کنید که اطلاعات تان در آمار و تحقیقات استفاده خواهد شد.

ابتدا باید صفحه ی مربوط به آمارگیری را پر کنید که شامل سوالاتی در مورد زبان مادری تان و اینکه به چند زبان می توانید صحبت کنید می شود و پس از آن تست اصلی تنها ۴الی ۵دقیقه وقت شما را می گیرد.همچنین از شما درخواست می شود که به زبان انگلیسی خود امتیاز بدهید.در واقع شما نیازی نیست که معنی کلماتی را که در امتحان می آید بدانید بلکه تنها کافی است که تشخیص دهید آنها کلمات واقعی هستند یا خیر.زمانی که کلمات بر روی صفحه ظاهر شدند شما با فشار دادن دگمه ی F برای کلمات مجازی و دگمه ی J برای کلمات واقعی نظر خود را ثبت می کنید.

پاسخ تست برای هر کلمه نیست و به صورت درصدی محاسبه می شود.برای مثال ۷۸درصد جواب درست برابر با دانستن حدود ۴۸هزار کلمه است.شما می توانید این تست را هر چند بار که بخواهید انجام دهید و هر دفعه نیز کلمات واقعی و مجازی متفاوتی را خواهید دید.

پروفسور مارک بریسبارت از دانشگاه ژنت بلژیک که رهبر این تحقیقات است می گوید “ما در مرکز تحقیقات مطالعاتی در مورد این تحقیق می کنیم که چه چیزی باعث می شود تشخیص یک کلمه راحت تر باشد.ما در حال تهیه ی یک لیست برای درست کردن یک دیکشنری مخصوص هستیم که در اختیار همگان قرار خواهد گرفت و محققان می توانند به آن استناد کنند.”

اگر می خواهید دایره ی لغاتتان را امتحان کنید به اینجا مراجعه کنید.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedInاشتراک گذاری در کلوب Instagram

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.