جمعه, 25 تیر 1395 ساعت 06:49
امتیاز
(0 رای)

قبل از آموزش زبان خارجی دیگری به نکات زیر توجه کنید

همه ی ما ترجیح می دهیم به غیر از زبان مادری و به فراخور نیاز خود زبان دیگری را نیز بیاموزیم. خوب است پیش از انتخاب یک زبان خارجی و فرا گرفتن آن به نکات زیر توجه کنید:

معیار شما در انتخاب و یادگیری یک زبان جدید نباید تعداد افرادی باشد که در دنیا به آن زبان صحبت می کنند.

مطمئناً شما ترجیح می دهید زبانی را بیاموزید که توسط جمعیت کثیری از مردم جهان صحبت شود، مثل زبان اسپانیایی، فرانسوی و یا ماندارین که بخش عظیمی از مردم دنیا به این زبان ها صحبت می کنند.  اما ورای این قضیه، شما باید زبانی را بیاموزید که بیشتر با مردم آن در تماس و مراودات هستید.

در دنیا زبان ماندریان دو برابر بیشتر از زبان اسپانیایی صحبت می شود، اما آیا این دلیلی می شود که به جای زبان اسپانیایی، ماندریان بیاموزید؟ خیر، به هیچ وجه.

حتی اگر در یک کشور چند زبانه زندگی می کنید، بهتر آن است که زبان قشری از جامعه را بیاموزید که بیشتر با آنها ارتباط دارید و یا خواهید داشت.

انتخاب شبیه ترین زبان به زبان مادری

البته انتخاب شبیه ترین به زبان مادری منجر به تسریع در یادگیری می شود. برای مثال، اگر به زبان انگلیسی مسلط هستید، زبان اسپانیایی به لحاظ شباهتی که به این زبان انگلیسی دارد را می توانید سریع تر از دیگر زبان ها بیاموزید. اما، یادگیری زبانی مثل زبان ماندارین کمی عاقلانه تر به نظر می رسد، چرا که این زبان به دلیل تفاوت زیادی که از لحاظ جمله بندی و دستور زبان با زبان انگلیسی دارد می تواند بیشتر ذهن شما را بکار بیندازد.

یادگیری زبان جدید را مثل یادگیری یک ورزش جدید فرض کنید.

در هر ورزش یک پیش نیاز فیزیکی (مثل قد بلند در بسکتبال) و قوانین متفاوت و غیره وجود دارد. حال مهم اینجاست که هدف شما از ورزش چه باشد، آیا به دنبال آن هستید که در ورزش حرفه ای شوید و یا اینکه ورزش های مختلف را تجربه کرده باشید؟

مهم هدف از یادگیری است و اینکه یادگیری یک زبان جدید چطور می تواند شما را به آن هدف برساند.

بهترین زبان برای رزومه کاری

تسلط بر چندین زبان قطعاً رزومه ی شما را قوی و چشم نوازتر می کند. بخصوص این روزها بسیاری از مردم به دو زبان را صحبت می کنند. پس اهمیت این موضوع مشخص است.

اگر شما در اروپا زندگی می کنید، یادگیری زبان اسپانیایی می تواند روزمه ی شما را تقویت کند. اما اگر در آسیا زندگی می کنید زبان اسپانیایی کاربرد و ارزشی در رزومه ندارد. البته شاید شغل شما نیاز به زبان دوم نداشته باشد، اما خوب است همیشه آماده ی تغییر شرایط کاری و رقابت در بازار استخدامی باشید.

چطور می توان بهترین استفاده را از یک زبان برد؟

ئر نهایت، پاسخ به سوال اصلی که کدام زبان را بیاد بیاموزید؟ بستگی دارد. به جای پرسیدن این سوال ما توصیه می کنیم از خودتان بپرسید:” چطور قرار است از این زبان بهره ببرید؟ آیا برای رفتن به سفر قرار است این زبان را بیاموزید؟ آیا این سفر به مقصد اروپا است؟ آیا قرار است در شغلی مشغول به کار شوید که با مشتری های خارجی در ارتباط است؟ آیا به یادیگری زبان علاقه دارید و یا به دنبال کسب دانش از فرهنگ های دیگر هستید؟ با پاسخ دادن به سوالات مشابه می توانید مشخص کنید کدام زبان بهترین گزینه برای یادگیری است.

یادگیری زبان یکی از هیجان انگیزترین فعالیت هاست، اما ساده نیست. برای یادگیری یک زبان باید هدفی ریشه دار و قوی داشته باشید تا بتوانید روند یادگیری را دنبال کنید.

امیدواریم این مقاله توانسته باشد کمی در انتخاب زبان جدید برای یادیگری کمک واقع شده باشد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedInاشتراک گذاری در کلوب Instagram

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.