شنبه, 23 ارديبهشت 1396 ساعت 05:17

هر گردی گردو نیست!

نوشته شده توسط

در 10 سال اخیر همیشه این سوال از بسیاری از دانشجویان رشته کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار(MBA) مبنی بر اینکه دلیل‌شان برای تحصیل در این رشته چیست، اغلب یک جواب مشترک و قابل حدس داشته است: کسب درآمد! با اینکه بسیاری از فارغ التحصیلان این رشته در حال کسب درآمدهای خوب هستند اما باید توجه داشت که درآمد نمی‌تواند انگیزه کافی برای تحصیل این رشته باشد.

پنج شنبه, 07 ارديبهشت 1396 ساعت 19:56

هفت زبان برنامه نویسی رایگان برای آموزش کد نویسی به کودکان

نوشته شده توسط

برنامه‌نویسی کامپیوتر مسیر شغلی پر درآمد و با توان درآمدی بالایی است، از این رو این روزها والدین علاقمندند کودکانشان به عنوان برنامه‌نویس کامپیوتر بزرگ شوند. اگر می‌خواهید به کودکان خود یاد‌ دهید که چگونه برنامه نویس شوند، لازم است از کجا شروع کنید؟ می‌توانید از زبان‌های برنامه‌نویسی و ابزارهای مخصوص کودکان که در این لیست برایتان آورده‌ایم استفاده کنید.

دوشنبه, 18 بهمن 1395 ساعت 10:07

روش صحیح مطالعه کنکور برای کسب رتبه دلخواه

نوشته شده توسط

مطالعه برای کنکور با درس خواندن برای یک امتحان معمولی کمی متفاوت است. مطالعه‌ی حجم زیادی از درس‌ها و اطلاعات برای آزمونی که چند ساعت طول می‌کشد تمرکز و انرژی بیشتری می‌طلبد. اما جای نگرانی نیست؛ اگر به روش درست مطالعه کنید، این آزمون بزرگ را هم با موفقیت پشت سر خواهید گذاشت. شاید کنکور یا هر آزمون بزرگ دیگری کمی دلهره‌آور به نظر برسد، اما در پایان این مطلب به رویکرد مناسبی درباره‌ی روش صحیح مطالعه برای کنکور می‌رسید. پس همراه ما باشید.

پنج شنبه, 28 مرداد 1395 ساعت 23:23

زبان را اینگونه یاد بگیرید

نوشته شده توسط

برای تست آماده اید؟ یک برنامه ی آنلاین تحقیقاتی در رابطه با دایره ی لغات در کشور هلند بعد از اینکه تلویزیون سراسری در رابطه با آن صحبت کرد، پرطرفدار شده است.بعد از برنامه ی تلویزیونی در تعطیلات آخر هفته بیش از ۳۰۰هزار هلندی در این تست شرکت کردند.محققان در پاسخ به این ابراز علاقه تست را به دو بخش انگلیسی و اسپانیایی تقسیم کردند.

همه ی ما ترجیح می دهیم به غیر از زبان مادری و به فراخور نیاز خود زبان دیگری را نیز بیاموزیم. خوب است پیش از انتخاب یک زبان خارجی و فرا گرفتن آن به نکات زیر توجه کنید:

پنج شنبه, 12 فروردين 1395 ساعت 13:45

آشنایی با رشته یوفوشناسی

نوشته شده توسط

آدم‌ فضایی‌ها یا یوفوها، واقعا وجود دارند یا نه؟ اگر آنها را دیدیم باید چه‌کار کنیم تا دیگران حرفمان را قبول کنند؟ برای اینکه مطمئن شویم یک یوفو را در آسمان دیده‌ایم، باید به کجا مراجعه کنیم؟

چهارشنبه, 22 مهر 1394 ساعت 22:19

آشنایی با رشته دانشمند-فضانورد

نوشته شده توسط

گروهی از جراحان مغز و اعصاب در حال آموزش برای پروژه دانشمند-فضانوردی هستند که می‌تواند فرصتی برای حضور آن‌ها در فضا باشد.

پنج شنبه, 16 مهر 1394 ساعت 18:52

آشنایی با رشته ژئومورفولوژی

نوشته شده توسط

ژئومورفولوژی دانشی است که در اواخر قرن نوزدهم میلادی شکل گرفت و با تلاش دانشمندانی مانند موریس دیویس، گیلبرت و... به قوانین و اصول علمی خود رسید.

پنج شنبه, 19 شهریور 1394 ساعت 12:24

معرفی رشته مهندسی هوافضا

نوشته شده توسط

امروز با این که پرواز برفراز آسمان ها امری عادی شده و وسایل پرنده متعددی در خدمت بشر قرار دارد، هنوز پرواز یکی از آرزوهای بشر است. هنوز بشر آرزو دارد که با سرعت ، امنیت و آرامش بیشتری حرکت کند و به اهداف گوناگون خود از پرواز برای حمل و نقل ، گشت زنی و دفاع از حریم آسمان ها گرفته تا پرواز به فضا و رسیدن به کرات دیگر دست یابد. چنین اهدافی عامل به دنیا آمدن رشته ای جدید از دل علوم پایه و رشته های مهندسی دیگر گردید که آن را مهندسی هوا فضا نام نهادند.

دانشگاه کمبریج فرصتی را برای دانشمندان و عاشقان شکلات فراهم کرده که بتوانند از این دانشگاه دکترای شکلات بگیرند. موضوع این تحقیق درباره بالا بردن دمای آب شدن شکلات است.

یکشنبه, 14 تیر 1394 ساعت 14:51

آشنايي با رشته فيزيک دريا

نوشته شده توسط

مقدمه
علم اقیانوس شناسی به شاخه های مختلفی نظیر فیزیک دریا ، شیمی دریا ، زمین شناسی دریا ، زیست شناسی دریا و الودگی دریا تقسیم بندی می گردد. فیزیک دریا شاخه ای از اقیانوس شناسی است که به شناخت پدیده ها و رویدادهای درون دریا و محیط اطراف آن می پردازد . با توجه به وسعت حدود 300 کیلومتری مرزهای دریایی ایران و اهمیت فعالیتهای اقتصادی ، صنعتی و امور دفاعی ، اهمیت توجه بیشتر به علم اقیانوس شناسی و به خصوص رشته فیزیک دریا در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به بیش از پیش احساس می گردد.

یکشنبه, 07 تیر 1394 ساعت 09:43

گفت وگو با یک المپیادی

نوشته شده توسط

به نام خدا. آقـای دکتر شما چه سالی در المپياد شرکت کرديد و در چه مرحله ای موفق شديد؟

در آخرین رتبه بندی دانشگاه های صنعتی پایگاه استنادی جهان اسلام دانشگاه امیرکبیر رتبه نخست را میان دانشگاه های صنعتی کسب کرده است