سه شنبه, 26 بهمن 1395 ساعت 05:24

آشنایی با خصوصیات خانواده تلگرامی

نوشته شده توسط

مادر و پدرم معتاد تلگرام و اینستاگرام است. با فامیل یک گروه تلگرامی دارند که شب و روز با هم در آنجا چت می‌کنند. وقت گذرانی در شبکه‌های اجتماعی آنقدر وسوسه انگیز شده که شاید حتی فرصتی در نیمه‌های شب هم پیدا نشود که پای درد دل فرزندان خود بنشینند.

دوشنبه, 25 بهمن 1395 ساعت 10:15

مشاهده عکس سلفی دیگران جذاب نیست

نوشته شده توسط

یافته‌های تحقیق محققان دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان در مونیخ آلمان حاکی از آن است که مردم به ثبت و اشتراک‌گذاری تصاویر خود (سلفی) علاقمند هستند اما دوست ندارند سلفی‌های ارسالی دیگران روی رسانه‌های اجتماعی را ببینند.

شنبه, 23 بهمن 1395 ساعت 11:57

عواقب لایک کردن یا نکردن در جامعه

نوشته شده توسط

حواستان باشد! فیس‌بوک شما را تبدیل به یک بیمار روانی نکند.

جمعه, 22 بهمن 1395 ساعت 21:17

زامبی اینترنتی در کمین است

نوشته شده توسط

محققان روانشناسی در دانشگاه استنفورد در رابطه با رفتارهای ناهنجار افراد در فضای مجازی به نتایج جالبی دست یافتند.

دوشنبه, 18 بهمن 1395 ساعت 20:41

میزان ساعات کاری استاندارد در هفته چه میزان است؟

نوشته شده توسط

این روزها کار کردن در خارج از ساعات کاری به امری عادی تبدیل شده‌است و افراد برای تکمیل پروژه‌ها،‌حساب و کتاب یا اتمام کارهای کاغذی پس از پایان ساعت کاری و در خانه نیز به کار خود ادامه می‌دهند.

دوشنبه, 18 بهمن 1395 ساعت 18:19

عوامل رسیدن به آرزوها از نگاه برایان تریسی

نوشته شده توسط

توصیه‌های منحصربه‌فرد موفقیتِ برایان تریسی (Brian Tracy) را امتحان کنید تا اثر فوق‌العاده آن را در کار و زندگی‌تان ببینید. برایان تریسی یکی از معروف‌ترین و برترین سخن‌رانان، مربیان و نویسندگان دنیاست که به کشورهای بسیاری سفر کرده و سخنرانی‌ها و سمینارهای او در زمینه‌های مختلفی مانند رشد و توسعه فردی، رهبری، مدیریت زمان، کسب و کار و فروش است.

سه شنبه, 12 بهمن 1395 ساعت 17:21

روش های رسیدن به هدف را آموزش ببینید

نوشته شده توسط

انگیزه اولین عنصر تشکیل‌دهنده رفتار در ما آدم‌هاست، وقتی می‌پرسیم فلان شخص چرا فلان کار را انجام داد؟ دنبال انگیزه او از رفتارش هستیم. انگیزه وادارمان می‌کند کاری را که واقعا دوست داریم انجام دهیم یا به هدفی که واقعا داریم برسیم، اما این مهم است که بفهمیم چگونه در خود انگیزه ایجاد کنیم و به هدف برسیم.

سه شنبه, 12 بهمن 1395 ساعت 09:33

چرا افراد از شما دور می شوند؟

نوشته شده توسط

دوست‌داشتنی بودن برای موفقیت شما در کار بسیار مهم است، چون می‌تواند به کلی عملکرد شما را تغییر دهد. مطالعه‌ای در دانشگاه ماساچوست نشان داد اگر یک بارزس دوست‌داشتنی باشد، مدیران حاضرند صحبت‌های وی را بدون هیچ مدرک تأییدکننده‌ای بپذیرند. همچنین جک زنگر (Jack Zenger) ‌دریافت از هر ۲۰۰۰رهبر غیردوست‌داشتنی، فقط یک نفر توسط همکارانش مؤثر در نظر گرفته می‌شود.

یکشنبه, 10 بهمن 1395 ساعت 14:22

آسیب شناسی شرایط بعد از طلاق

نوشته شده توسط

قبل از هر چیز باید بدانیم که دو گونه طلاق وجود دارد: طلاق عاطفی و طلاق شناسنامه ای. طلاق خاموش یا همان طلاق عاطفی، نوعی از جدایی است که زن و شوهر بدون این که به طور رسمی از هم جدا شوند، عواطف خود را از هم دریغ می کنند و روی از هم بر می تابند؛ چون دیگر اعتماد و احساس شان نسبت به هم از بین رفته است، برای هم وقت نمی گذارند، با هم برای مشکلات زندگی گفت و گو نمی کنند و هرکدام برای خود زندگی می کند و در صورت داشتن فرزند، بیشتر مواقع بچه‌ها را تنها دلیل با هم بودنشان اعلام می کنند. طلاق عاطفی به منزله مرگ یک زندگی زناشویی است و در یک زمان زوجین احساس می کنند دیگر نمی توانند اسم طرف مقابل را در شناسنامه شان تحمل کنند و برای طلاق شناسنامه ای اقدام می کنند.

شنبه, 09 بهمن 1395 ساعت 23:21

تحلیل روانشناسانه خرید آنی

نوشته شده توسط

ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که هر روز با حجم وسیعی از تبلیغات و استراتژی‌های بازاریابی روبه‌رو هستیم. برخی از این تکنیک‌ها و راهکارهای روان‌شناسی بدون اینکه بخواهیم، ما را به انجام کارهایی غیرعقلانی وادار می‌کنند. یکی از این نمونه‌ها، «خرید آنی» است. خریدی که بدون تفکر قبلی و بدون نیاز واقعی به محصول مورد نظر انجام می‌شود و گاهی ما را برای پرداخت هزینه‌های آن دچار مشکلات فراوانی می‌کند. اما این تمایل برای خرید آنی از کجا نشأت می‌گیرد و چطور می‌توان با آن مقابله کرد؟

جمعه, 08 بهمن 1395 ساعت 17:46

چرا مردم در شهرهای بزرگ سریع فعالییت می کنند؟

نوشته شده توسط

مشاهدات اکثر ما و نتایج بررسی‌های علمی نشان می‌دهد که مردم در خیابان‌های شهرهای بزرگ و شلوغ سریع‌تر از شهرهای کوچک و روستاها حرکت می‌کنند، اما دلیل این پدیده چه می‌تواند باشد؟

یکشنبه, 26 دی 1395 ساعت 19:34

آیا هوش شما از متوسط هوش جامعه بالاتر است؟

نوشته شده توسط

هوش یا ضریب هوشی به دانسته‌های شما مربوط نیست، بلکه سرعتی است که اطلاعات جدید را دریافت می‌کنید. مطالعات نشان داده‌اند که ضریب هوشی در سن پایین تثبیت می‌شود و تا آخر عمر به همان اندازه می‌ماند. اگرچه ضریب هوشی قطعا تنها چیزی نیست که موفقیت در زندگی را تعیین می‌کند، تحقیقات نشان می‌دهد که حتی مهم‌ترین عامل نیز به شمار نمی‌آید. البته داشتن ضریب هوشی بالا چیز بدی نیست. در واقع، هیچ کس بدش نمی‌آید که هوش بالایی داشته باشد.

پنج شنبه, 16 دی 1395 ساعت 14:23

چگونه جنبه انتقادپذیری را در خود تقویت کنیم؟

نوشته شده توسط

یک پرژوه عالی را در اداره به اتمام رسانده‌اید و از کار خود خیلی راضی هستید. اما رئیستان با فهرستی بلندبالا از کارهایی که می‌توانستید برای بهبود پروژه انجام دهید به خدمت شما می‌رسد.

صفحه1 از10