چهارشنبه, 16 فروردين 1396 ساعت 04:42

چگونه در محیط کار خلاق باشیم؟

نوشته شده توسط

ایجاد و پرورش ایده‌های خلاقانه در محیط کار از شرکت‌های کوچک تا سازمان‌های بزرگ، امری مهم است که مدیران باید شرایط آن را فراهم کنند.

یکشنبه, 13 فروردين 1396 ساعت 11:14

چگونه یک تیم با انرژی بسازیم؟

نوشته شده توسط

تشکیل تیم را می‌توان مهم‌ترین مرحله برای شروع هر کسب و کاری نامید. ساختن یک تیم با انرژی و اهداف مثبت، آرزوی هر مدیر و کارآفرین است.

یکشنبه, 13 فروردين 1396 ساعت 07:18

اشتباهات رایج در استفاده از زبان بدن

نوشته شده توسط

زبان بدن می‌تواند احساسات ما را بدون نیاز به سخن گفتن، به طرف مقابل نشان دهد. بنابراین خیلی خوب است که بتوانیم با یک سری حرکات مناسب تأثیر بهتری بر طرف مقابل بگذاریم.

یکشنبه, 13 فروردين 1396 ساعت 04:50

روش های ایجاد تیم مستقل و معتبر

نوشته شده توسط

یک کارآفرین به‌تنهایی نمی‌تواند کسب و کار خود را به موفقیت برساند؛ او نیاز به یک تیم کاری معتبر دارد.

چهارشنبه, 02 فروردين 1396 ساعت 03:29

ویژگی های مدیران برتر

نوشته شده توسط

فوربس طی بررسی ۵ ویژگی را برای مدیران برتر که موجب افزایش بهره وری بنگاهها می شود، اعلام کرد.

چهارشنبه, 02 فروردين 1396 ساعت 02:24

آموزش خلاقیت در کار

نوشته شده توسط

این واقعیت غیرقابل انکار است که در آفرینش هر چیز جدیدی که قبلا وجود نداشته، زیبایی‌های بسیاری نهفته است. در تمام مشاغل و کارها هم به‌طور حتم خلاقیت وجود دارد و هم هر کسی که بتواند راهی برای خلاق بودن پیدا کند، به بهترین نتایج و عملکردها دست خواهد یافت. یک راننده اتوبوس می‌تواند با انتخاب یک مسیر کم ترافیک، راحت‌تر به مقصد برسد و یک مکانیک زبردست قادر است موتور ماشین ما را به بهترین شکل ممکن تعمیر کند؛ کاری که از یک مکانیک تازه کار برنمی‌آید. آزاد کردن خلاقیت‏ و نوآور بودن، یکی از کلیدهای شادی در کار محسوب می‌شود، چرا که با خلاق بودن می‌توان به جای عصبانیت از بروز مشکلات، آنها را به راحتی حل کرد.

شنبه, 28 اسفند 1395 ساعت 06:43

به کودکان خود مدیر شدن را بیاموزید

نوشته شده توسط

بسیاری از رهبران فضای کسب و کار، در نقش والدین نیز فعالیت دارند. آنها میان کار و خانواده با برگزاری بازی ها و مهمانی های خانوادگی تعادل برقرار می کنند. این گونه والدین اثر زیادی بر ذهن های جوان فرزندان شان بر جای می گذارند. کودکان امروز رهبران فردا هستند مخصوصا اگر والدینی داشته باشند که خود مدیریت جایی را بر عهده دارند.

جمعه, 27 اسفند 1395 ساعت 03:19

تنش ها در عید را کنترل کنید

نوشته شده توسط

عید نوروز هم می‌تواند فرصتی برای خوشی و شادی همسران باشد و هم فرصتی برای ترس آنها. استرس عید برای برنامه‌ریزی‌ها و مذاکره کردن‌ها که برای مثال، اول باید به خانه کدام یک از والدین برویم و یا فشار اقتصادی خریدها و هدیه دادن ها می‌تواند این روزها را برایتان ترسناک کند. اما شما نباید به عید اجازه دهید که میان شما و همسرتان جدایی بیندازد.

چهارشنبه, 25 اسفند 1395 ساعت 05:31

چگونه به قول و قرارهای خودمان پایبند باشیم؟

نوشته شده توسط

برنامه‌ریزی کردن برای سال جدید یکی از دغدغه‌های مهم بسیاری از ما در آغاز سال است. اول هر سال، تصمیم می‌گیریم که به انسانی متفاوت تبدیل شویم و زندگی دیگری را شروع کنیم و همه چیز را تغییر دهیم، ولی متأسفانه این تصمیم‌های خوشحال‌کننده، یک روز یا یک هفته یا یک ماه بیشتر طول نمی‌کشد و به‌زودی، می‌بینیم در میانه‌ی سالی هستیم که تفاوت جدی با سال‌های قبل ندارد.

دوشنبه, 18 بهمن 1395 ساعت 18:19

عوامل رسیدن به آرزوها از نگاه برایان تریسی

نوشته شده توسط

توصیه‌های منحصربه‌فرد موفقیتِ برایان تریسی (Brian Tracy) را امتحان کنید تا اثر فوق‌العاده آن را در کار و زندگی‌تان ببینید. برایان تریسی یکی از معروف‌ترین و برترین سخن‌رانان، مربیان و نویسندگان دنیاست که به کشورهای بسیاری سفر کرده و سخنرانی‌ها و سمینارهای او در زمینه‌های مختلفی مانند رشد و توسعه فردی، رهبری، مدیریت زمان، کسب و کار و فروش است.

چهارشنبه, 13 بهمن 1395 ساعت 20:20

یکی از عوامل مرگ و میر در حین رانندگی پیامک زدن است

نوشته شده توسط

طبق آخرین تحقیقات منتشر شده، بیشتر رانندگان قبل از تصادفات مرگبار در حال ارسال پیامک بوده‌اند. طبق گزارش های اعلام شده توسط مرکز کنترل و پیشگیری بیماریها (CDC)، هر روزه تصادفات زیادی به دلیل وجود عوامل انحراف تمرکز رانندگان در ایالات متحده و سایر نقاط جهان روی می‌دهد.

چهارشنبه, 13 بهمن 1395 ساعت 17:49

نحوه صحیح برخورد با فرزندخوانده چیست؟

نوشته شده توسط

خیلی‌ها فکر می‌کنند، کودکانی که به فرزندخواندگی پذیرفته می‌شوند، ‌حال از هر طریقی، فرزند اقوام یا از سوی سازمان بهزیستی یا...، بسیار متفاوت از سایر کودکان هستند؛ اما واقعیت این است که شباهت‌های این کودکان با سایر کودکان بیشتر از تفاوت‌هایشان است.

شنبه, 09 بهمن 1395 ساعت 08:38

زمان را چگونه مدیریت کنیم؟

نوشته شده توسط

آیا شما هم جزو افرادی هستید که وقتی از آنها می‌پرسند، آن اتفاق چند وقتِ پیش رخ داد یا این کار چقدر طول کشید، برآوردی تقریبی که در پاسخ خود بیان می‌کنید از پاسخ درست فاصله‌ی زیادی دارد؟ آیا همیشه دیر می‌کنید، چون فکر می‌کنید کارهای معمول صبحگاهیتان یا مسیر رفت، ۱۵ دقیقه طول می‌کشد، در حالی که در واقعیت، ۲۵ یا ۳۰ دقیقه زمان می‌برد؟ آیا غذایی را که طبق دستور‌ پخت، باید در ۳۰ دقیقه آماده شود، در ۵۰ دقیقه می‌پزید، چون زمان از دست‌تان در می‌رود؟ بعضی افراد، گذشت زمان را بهتر از دیگران تشخیص می‌دهند، ولی خوشبختانه، توانایی مدیریت وقت اکتسابی است و با انجام تمرین‌هایی می‌توان این توانایی را در خود ایجاد کرد.

صفحه1 از8