دوشنبه, 18 بهمن 1395 ساعت 18:19

عوامل رسیدن به آرزوها از نگاه برایان تریسی

نوشته شده توسط

توصیه‌های منحصربه‌فرد موفقیتِ برایان تریسی (Brian Tracy) را امتحان کنید تا اثر فوق‌العاده آن را در کار و زندگی‌تان ببینید. برایان تریسی یکی از معروف‌ترین و برترین سخن‌رانان، مربیان و نویسندگان دنیاست که به کشورهای بسیاری سفر کرده و سخنرانی‌ها و سمینارهای او در زمینه‌های مختلفی مانند رشد و توسعه فردی، رهبری، مدیریت زمان، کسب و کار و فروش است.

چهارشنبه, 13 بهمن 1395 ساعت 20:20

یکی از عوامل مرگ و میر در حین رانندگی پیامک زدن است

نوشته شده توسط

طبق آخرین تحقیقات منتشر شده، بیشتر رانندگان قبل از تصادفات مرگبار در حال ارسال پیامک بوده‌اند. طبق گزارش های اعلام شده توسط مرکز کنترل و پیشگیری بیماریها (CDC)، هر روزه تصادفات زیادی به دلیل وجود عوامل انحراف تمرکز رانندگان در ایالات متحده و سایر نقاط جهان روی می‌دهد.

چهارشنبه, 13 بهمن 1395 ساعت 17:49

نحوه صحیح برخورد با فرزندخوانده چیست؟

نوشته شده توسط

خیلی‌ها فکر می‌کنند، کودکانی که به فرزندخواندگی پذیرفته می‌شوند، ‌حال از هر طریقی، فرزند اقوام یا از سوی سازمان بهزیستی یا...، بسیار متفاوت از سایر کودکان هستند؛ اما واقعیت این است که شباهت‌های این کودکان با سایر کودکان بیشتر از تفاوت‌هایشان است.

شنبه, 09 بهمن 1395 ساعت 08:38

زمان را چگونه مدیریت کنیم؟

نوشته شده توسط

آیا شما هم جزو افرادی هستید که وقتی از آنها می‌پرسند، آن اتفاق چند وقتِ پیش رخ داد یا این کار چقدر طول کشید، برآوردی تقریبی که در پاسخ خود بیان می‌کنید از پاسخ درست فاصله‌ی زیادی دارد؟ آیا همیشه دیر می‌کنید، چون فکر می‌کنید کارهای معمول صبحگاهیتان یا مسیر رفت، ۱۵ دقیقه طول می‌کشد، در حالی که در واقعیت، ۲۵ یا ۳۰ دقیقه زمان می‌برد؟ آیا غذایی را که طبق دستور‌ پخت، باید در ۳۰ دقیقه آماده شود، در ۵۰ دقیقه می‌پزید، چون زمان از دست‌تان در می‌رود؟ بعضی افراد، گذشت زمان را بهتر از دیگران تشخیص می‌دهند، ولی خوشبختانه، توانایی مدیریت وقت اکتسابی است و با انجام تمرین‌هایی می‌توان این توانایی را در خود ایجاد کرد.

چهارشنبه, 06 بهمن 1395 ساعت 08:18

دلیل کم رویی و کم حرفی چیست؟

نوشته شده توسط

برخی افراد همچون ستاره‌ در مکالمه‌‌ها می‌درخشند، می‌توانند بدون هیچ سختی پشت سر هم داستان بگویند و بذله‌گویی کنند. در مقابل، حرف زدن برای افراد کم حرف یا درون‌گرا کار سختی است. کاری که برای آن باید تمام جرئت و جسارت خود را جمع کنند. البته کم حرفی مادامی که در کنترل شما باشد خصوصیت بدی نیست. شاید بخواهید برای پیدا کردن دوست یا مشارکت بهتر در موقعیت‌های اجتماعی کم حرفی را کنار بگذارید. در هر حال اگر این خصوصیت مانعی بر سر رسیدن به خواسته‌هایتان است برای درمان کم حرفی با این نوشته همراه شوید. با تمرین‌های کاربردی، صرف وقت و روبه‌رو شدن با ترس‌هایتان می‌توانید به روشی تازه در جمع ظاهر شوید. آماده باشید که قرار است از کنج آسایش همیشگی‌تان بیرون بیایید.

چهارشنبه, 06 بهمن 1395 ساعت 02:51

چگونه در اجتماع فردی موفق باشیم؟

نوشته شده توسط

حتما شما هم تا به حال چیزهایی درباره‌ی تفکر نخبه‌گرا شنیده‌اید. این تفکر اکنون دیگر تقریبا منسوخ شده است و تمام مقالات و مطالعات روان‌شناسی حوزه‌ی کسب‌وکار هم تأییدی بر این گفته هستند. تفکر نخبه‌گرا معتقد است فقط افراد خاص که نخبه هستند با توجه به نبوغی که از خود بروز می‌دهند، نسبت به دیگر افراد جامعه برتری دارند. ما بر اساس مطالعات نوین کسب‌وکار به جرأت به شما می‌گوییم، چیزی که اهمیت دارد داشتن خلاقیت و ابتکار عمل است، هر فردی توانایی بروز خلاقیت، به دست گرفتن ابتکار عمل و موفق بودن را دارد به شرط آنکه بیاموزد، روی خودش کار کند و خودش را طوری پروش دهد که بتواند هوشمندانه عمل کند. شما هم حتما می‌توانید!

سه شنبه, 05 بهمن 1395 ساعت 01:14

چگونه تماس های کاری مفیدی داشته باشیم؟

نوشته شده توسط

اگر تلفن بی‌سیم یا همراه دارید، احتمالاً از آن برای تماس‌های کاری یا شغلی خود یا مصاحبه استفاده خواهید کرد.

دوشنبه, 04 بهمن 1395 ساعت 09:28

پرحرفی را درمان کنید

نوشته شده توسط

تصور کنید در جمعی حاضر هستید و یک نفر بی‌وقفه صحبت می‌کند. او از غذای دیروز ظهرش تا مهم‌ترین مسائل خاورمیانه حرف می‌زند. همه را خسته می‌کند و نمی‌داند که گاهی سکوت کردن چقدر لذت‌بخش است. اگر شما هم اسیر چنین افرادی شده‌اید، متأسفم و اگر خدای نکرده یکی از آنها هستید، از شما دعوت می‌کنم اقدام به درمان پرحرفی‌ تان کنید. برای اینکه در جمع و ارتباطات خود حضوری مؤثر داشته باشید، باید یاد بگیرید که گوش کنید و قبل از صحبت کردن، فکر کنید. اگر این عیب خود را نپذیرید، کم‌کم اطرافیان علاقه‌شان را نسبت به شما از دست می‌دهند. درمان پرحرفی و وقت‌شناسی در صحبت کردن و معاشرت‌ را جدی بگیرید و با رعایت نکاتی ساده، در هر جمعی گل سرسبد مجلس شوید.

دیگران حرف‌های ما را بسیار متفاوت‌تر از آنچه منظور ماست،‌ تفسیر می‌کنند. وقتی شما بدون ملاحظه چیزی می‌گویید، حرف‌های‌تان منجر به ایجاد احساسی بد در سایرین می‌شود. این اشتباهات زمانی اتفاق می‌افتد که ما در مورد چیزی که اطلاعی از آن نداریم اظهار نظر می‌‌کنیم. درک پیامدهای حرف‌ها نیاز به آگاهیِ اجتماعی دارد که به معنای توانایی درک احساسات و موقعیت سایر افراد است. در این نوشته شما با جملات منفی‌ آشنا می‌شوید که افراد باهوش هرگز در مکالمه‌ها به‌کار نمی‌برند

اگر نمی‌دانید چطور شور و شوق آموختن را در فرزندتان ایجاد کنید و او را به سوی پیشرفت‌های آموزشی هل بدهید، از پیشنهادهای Zoe Evergreen استفاده کنید. Zoe یک روش تدریس خصوصی است که نویسنده آن با دانش آموزانی سروکار دارد که با آموزش و یادگیری مفاهیم مشکل دارند. نویسنده پس از یک دوره آموزش خصوصی به کودکان متوجه شد که والدین به هیچ وجه نمی‌توانند بپذیرند که فرزندشان در آموزش مشکل یا ضعفی دارد. بنابراین او به خانواده‌ها یاد می‌دهد چطور این مساله را حل کنند و محیطی برای فرزندشان فراهم کنند تا کودک همواره دوست داشته شدن، حمایت و علاقه را در خانواده دریافت کند.

جمعه, 01 بهمن 1395 ساعت 17:42

مدیران خلاق چه ویژگی هایی دارند؟

نوشته شده توسط

در اقتصاد امروز خلاقیت و نوآوری حیاتی است. خلاقیت و ابتکار منجر به سودآوری، خلق محصولات جدید و ایجاد روش‌هایی نو در ارزش‌آفرینی برای مشتریان می‌شود. بنابر پژوهش مؤسسه‌ی حسابرسی و مشاوره‌ی PwC در سال ۲۰۱۵، کسب‌وکارهای آمریکایی سالانه ۱۴۵میلیارد دلار صرف تحقیق و توسعه می‌کنند. با وجود اهمیت بسیار زیاد نوآوری و خلاقیت، ایجاد و پرورش آن در مدیران و سازمان‌ها دشوار است. در مطالعات شرکت تحقیقات و مشاوره‌ی Conference Board در سال ۲۰۱۵، تعداد ۹۴۳مدیر اجرایی، «سرمایه‌ی انسانی» و «خلاقیت» را به عنوان ۲چالش نخست در مسیر رشد کسب‌وکار در بلندمدت نام برده‌اند. «خلاقیت» چالش کلیدی بیشتر سازمان‌هاست و برای پر کردن جای خالی آن باید کار را از رأس سازمان و از مدیران اجرایی آغاز کرد.

چهارشنبه, 29 دی 1395 ساعت 23:51

چگونه می توانیم دیگران را خوشحال کنیم؟

نوشته شده توسط

همه‌ی ما گاهی غمگین و افسرده می‌شویم و نیاز داریم کسی در این شرایط با ما همدلی کند. حتما برای دوستان و نزدیکان‌تان پیش آمده است که از موضوعی ناراحت بودند و شما دوست داشتید خوشحال‌شان کنید؛ اما نمی‌دانستید که چه رفتاری انجام بدهید. در این نوشته با هم یاد می‌گیریم که چگونه دیگران را خوشحال کنیم و به آنها کمک کنیم تا برخیزند و دوباره آغاز کنند.

سه شنبه, 28 دی 1395 ساعت 10:54

یک فروشنده حرفه ای چه خصوصیاتی دارد؟

نوشته شده توسط

تنها راه نجات در این اقتصاد، حرفه‌ای عمل کردن است. به گفته‌ی گرانت کاردون (Grant Cardone)، متخصص فروش و نویسنده‌ی کتاب «بفروشید یا فروخته شوید: چگونه راه خود در کسب‌و‌کار و زندگی را پیدا کنید»، «تنها همین کار پول‌ساز است. اگر نمی‌خواهید در فروش حرفه‌ای باشید، شغل دیگری انتخاب کنید، چون عدم موفق برایتان بسیار دشوار خواهد بود. فروشندگان حرفه‌ای، موتور هر اقتصادی در جهان هستند

صفحه1 از8