سه شنبه, 06 تیر 1396 ساعت 20:44

کربن سخت و انعطاف پذیر تولید شد

نوشته شده توسط

محققان چینی و آمریکایی نوعی کربن جدید ساخته اند که علاوه بر سختی، انعطاف پذیر است و می توان آن را در کمیت بالا تولید کرد. این ماده را برای جلیقه ضد گلوله می توان استفاده کرد.

شنبه, 03 تیر 1396 ساعت 01:27

سازمان فضایی اروپا به جستجوی ابعاد جهان می رود

نوشته شده توسط

سازمان فضایی اروپا از ماموریتی برای جستجوی امواج گرانشی خبر داده است. این امواج بالاخره می توانند وجود ابعاد دیگر در جهان را ثابت کنند.

جمعه, 02 تیر 1396 ساعت 04:37

کشف عنصر کلیدی حیات در اطراف ستاره های جوان

نوشته شده توسط

اخترشناسان یکی از عناصر مهم حیات را در قرصی از گرد و غبار و گاز پیرامون ستاره های جوان خورشید مانند کشف کرده اند. منظومه سه ستاره جوان IRAS 16293-2422 با فاصلهٔ ۴۰۰سال نوری از زمین در صورت فلکی مارافسای قرار دارد. ستاره‌ های جوان این منظومه جرمی مشابه با خورشید دارند، اما همچنان در مراحل ابتدایی شکل گیری هستند.

پنج شنبه, 01 تیر 1396 ساعت 04:52

استفاده از نور بجای الکتریسیته در ابررایانه‌ها

نوشته شده توسط

دانشمندان دانشگاه MIT به راه‌حلی رسیدند که می‌تواند برای تغذیه ابررایانه‌های صنعتی به جای الکتریسیته از نور استفاده نماید.

دوشنبه, 29 خرداد 1396 ساعت 17:26

ساخت یک آنتی‌بیوتیک جدید از باکتری خاک

نوشته شده توسط

در 1928 الکساندر فلمنیگ، پنیسیلین را کشف کرد که تقریبا مهم‌ترین تحول پزشکی تاریخ محسوب می‌شود. پنیسیلین یک آنتی‌بیوتیک است و می‌تواند باکتری‌ها را از بین ببرد. کشف فلمینگ به پزشکان امکان داد که بیماران عفونی را معالجه کنند و زندگی میلیون‌ها نفر از مردم را نجات دهند.

دوشنبه, 29 خرداد 1396 ساعت 12:57

فیزیکدانان "نور مایع" تولید کردند

نوشته شده توسط

فیزیکدانان برای اولین بار توانستند "نور مایع" را در دمای اتاق تولید کنند و شکل عجیبی از ماده را بسیار ملموس‌تر از قبل بسازند.

یکشنبه, 28 خرداد 1396 ساعت 17:19

تاثیر افکار منفی بر DNA افراد

نوشته شده توسط

تحقیقات جدید نشان می دهد که افکار منفی تأثیر خود را بر ساختارهای  DNA بر جای می گذارد و باعث تخریب آنها می شود. همچنین به نظر می رسد که عواملی نظیر روابط اجتماعی، محیط کار و سبک زندگی سبب تأثیر بر ژنوم افراد می شوند. حتی اگر افراد با ژن های خاصی به دنیا آمده باشند، روش زندگی آن ها می تواند بر نوع بروز و بیان ژن ها تأثیرگذار باشد.

جمعه, 26 خرداد 1396 ساعت 09:56

خلق بزرگترین جهان مجازی درون یک ابررایانه

نوشته شده توسط

دانشمندان برای مطالعه روی جهان قابل مشاهده، از شبیه‌سازی‌هایی استفاده می‌کنند که بیشتر درباره گذشته یا آینده جهان هستی است،‌ و در همین فرایند بزرگترین جهان مجازی شبیه‌سازی شده در یک ابررایانه را خلق کرده‌اند.

جمعه, 26 خرداد 1396 ساعت 14:46

مکالمه بین سلول‌های کبد زیست مهندسی شده شنود شد

نوشته شده توسط

دانشمندان برای رشد دادن کبدهای طبیعی در آزمایشگاه مکالمه بین سلول‌های کبد زیست مهندسی شده را شنود کردند.

دانشمندان چینی موفق به شکستن رکورد مسافت انتقال اطلاعات کوانتومی شدند.

محققان استرالیایی رنگی تولید کرده‌اند که می‌تواند با استفاده از نور خورشید، انرژی هیدروژنی پاک تولید کند.

پنج شنبه, 25 خرداد 1396 ساعت 06:23

"آزمایشگاه همراه" برای پایش سلامت

نوشته شده توسط

تصور کنید دستگاهی را به تن کرده‌اید که به طور مداوم خون شما را از نظر بیومارکرهای مختلف چک می‌کند. مثلا هشدار می‌دهد پروتئین‌هایی در خون شما وجود دارد که نشانه سرطان سینه یا سرطان ریه است.

سه شنبه, 23 خرداد 1396 ساعت 18:36

کربن فوق قوی با خاصیت الاستیکی و رسانایی

نوشته شده توسط

محققان نوعی کربن بسیار سبک فوق قوی ساخته‌اند که مثل الماس سخت و مثل پاک‌کن الاستیکی است و در عین حال رساناست و جریان الکتریکی را از خودعبور می‌دهد.

صفحه1 از29