سه شنبه, 08 فروردين 1396 ساعت 01:25

چگونه همیشه احساس شادی کنیم؟

نوشته شده توسط

نقش شادی در سلامت بدن و روح انکار ناپذیر است؛ مطالعات صورت گرفته در چند سال اخیر حاکی از آن است که نقش شادی بر سلامت قلب، مغز و سیستم ایمنی بیش از حد تصور است.

دوشنبه, 07 فروردين 1396 ساعت 16:55

مراسم مرزه وان در کردستان

نوشته شده توسط علم دیلی

در زمانهای دور پسر جوانی به درد لاعلاجی گرفتار شده بود. مردم روستا همه از زجر کشیدن این جوان و خانواده اش ناراحت بودند. اونا تصمیم گرفتند طبق رسم و آئین قدیمی برای این جوان کاری انجام بدهند. مراسم مرزه وان به این صورت بوده که اگر مریض مرد بوده زنان باید برایش مراسم را انجام می دادند و برعکس.

چهارشنبه, 02 فروردين 1396 ساعت 13:03

چگونه یک تعطیلات مناسب برای سالمندان داشته باشیم؟

نوشته شده توسط

برای خیلی از سالمندان، تعطیلات می‌تواند بسیار استرس برانگیز، سردرگم‌کننده یا حتی غم‌انگیز باشد به خصوص اگر مشکلی در سلامتی‌شان داشته‌باشند و نیازهای‌شان درنظر گرفته‌ نشود و بلعکس با استفاده از این فرصت، شما می توانید اوقاتی شاد برای سالمندان فراهم کنید

 

دوشنبه, 30 اسفند 1395 ساعت 23:44

دین اسلام درباره آداب نوروزی چه می گوید؟

نوشته شده توسط

بنا به متون مکتوب و شواهد شفاهی در معارف اسلامی هر روزی که در آن گناهی صورت نگیرد عید است چنان که امام صادق (ع) می فرمایند: کل یوم لا یعصی اللّه فیه فهو یوم عید.

دوشنبه, 30 اسفند 1395 ساعت 13:11

تبریک عید از نوع تلگرامی

نوشته شده توسط

بسیاری از افراد از اینکه ورزش می‌کنند اما نتیجه‌ای نمی‌بینند شکایت می‌کنند. آنها نمی‌توانند به اهداف خود برسند بنابراین انگیزه خود برای ورزش را از دست می‌دهند.

دوشنبه, 30 اسفند 1395 ساعت 08:53

روش های صحیح خانه تکانی

نوشته شده توسط

آهسته می‌آید. درست مثل نسیم هایش که آرام آرام تن خشک درخت ها را نوازش می کنند تا دوباره زنده شوند. بهار آهسته می‌آید، درست مثل غنچه هایی که با ناز، چشم باز می کنند تا به زندگی لبخند بزنند و بهار آهسته می آید.... به خانه ما. برای آمدنش باید مهیا شویم.

یکشنبه, 29 اسفند 1395 ساعت 16:57

نحوه صحیح دید و بازدید نوروزی

نوشته شده توسط

در این شلوغی اسفند که با تمام قوا خودمان را برای تعطیلات نوروزی آماده می‌کنیم، برخی افراد علاوه بر استرس کارهای آخر سال، دلهره دید و بازدیدهای نوروزی را هم دارند. این فکر مدام در سرشان است که به دیدن اقوامی که از آنها رنجیده‌اند بروند یا بهتر است کلا دور برخی از آنها را خط بکشند که مبادا دوباره گله‌گذاری‌های گذشته شروع و در نهایت دلخوری ایجاد شود.

 

شنبه, 28 اسفند 1395 ساعت 01:23

چگونه یک هدیه خوب تهیه کنیم؟

نوشته شده توسط

بیشتر آدم‌ها هدیه‌های بدی می‌گیرند: یک کیک میوه‌ای که هیچ وقت دلتان نخواسته است یا لباسی که هرگز تنتان نمی‌کنید.

جمعه, 27 اسفند 1395 ساعت 03:19

تنش ها در عید را کنترل کنید

نوشته شده توسط

عید نوروز هم می‌تواند فرصتی برای خوشی و شادی همسران باشد و هم فرصتی برای ترس آنها. استرس عید برای برنامه‌ریزی‌ها و مذاکره کردن‌ها که برای مثال، اول باید به خانه کدام یک از والدین برویم و یا فشار اقتصادی خریدها و هدیه دادن ها می‌تواند این روزها را برایتان ترسناک کند. اما شما نباید به عید اجازه دهید که میان شما و همسرتان جدایی بیندازد.

پنج شنبه, 26 اسفند 1395 ساعت 07:41

عوامل استرس زا در محل کار را بشناسید

نوشته شده توسط

هر روز صبح با چه حسی از خواب بیدار می‌شوید؟ چقدر خوشحالید از اینکه یک روز دیگر از راه رسیده و باید سرکار حاضر شوید؟ دوست دارید زنده‌ترین ساعت‌های روز را همراه افرادی غیر از خانواده بگذرانید؟دربین همکاران‌تان کسی هست که بتوانید او را به‌عنوان دوست صمیمی انتخاب کنید و با او راحت صحبت کنید؟ چند بار در روز برای فرار از محل کار لحظه‌شماری می‌کنید؟ آیا دوست دارید ساعت کار طول بکشد و شما در محیط خوب و دوست‌داشتنی‌اش نفس بکشید؟ بعضی عوامل باعث دوست‌داشتنی شدن محیط کار می‌شوند.

دوشنبه, 23 اسفند 1395 ساعت 13:41

فلسفه خرید لباس در عید نوروز

نوشته شده توسط علم دیلی

لباس نو پوشیدن در نوروز باور کهنی است که از طبیعت اخذ شده است، چرا که ایرانی‌ها از سبز شدن درختان و نو شدن چهره زمین یاد گرفته‌اند که با آمدن بهار، لباس نو بپوشند و آن را دارای شگون می‌دانند.

جمعه, 20 اسفند 1395 ساعت 07:57

با انجام این فعالییت های روزمره در خانه لاغر شوید

نوشته شده توسط

بسیاری از افراد به دلیل مشغله کاری، نمی‌توانند ورزش کنند؛ اما کمبود وقت نباید بهانه‌ای برای بی‌تحرکی باشد که منجر به چاقی، مشکلات قلبی، دیابت و غیره می‌شود.

جمعه, 20 اسفند 1395 ساعت 03:24

آموزش مهارت مدیرشدن فرزندان

نوشته شده توسط

بسیاری از رهبران فضای کسب و کار، در نقش والدین نیز فعالیت دارند. آنها میان کار و خانواده با برگزاری بازی ها و مهمانی های خانوادگی تعادل برقرار می کنند. این گونه والدین اثر زیادی بر ذهن های جوان فرزندان شان بر جای می گذارند. کودکان امروز رهبران فردا هستند مخصوصا اگر والدینی داشته باشند که خود مدیریت جایی را بر عهده دارند.

صفحه1 از8