سه شنبه, 18 خرداد 1395 ساعت 17:24

مزایای روزه داری

نوشته شده توسط

تحقیقات بی‌شماری نشان داده‌اند که روزه‌داری مزایای بسیاری برای سلامت بدن و مغز در بر دارد. برای آشنایی بیشتر با مزایای روزه‌داری با ما همراه باشید.

جمعه, 07 خرداد 1395 ساعت 23:23

چرا خداوند انسان ها را امتحان می کند؟

نوشته شده توسط

آزمایش انسان به وسیله خداوند برای این نیست که خدا بداند بنده‌اش چگونه است بلکه...

دوشنبه, 23 شهریور 1394 ساعت 08:28

تغذیه مناسب از نگاه دین

نوشته شده توسط

در دواها و غذاها، قوا و نیروهایی نهفته است که سبب تأثیرات و افعالی در بدن می شود. این قوا، دارای مراتبی هستند؛ و افعالی هم که از آن ها صادر می شوند نیز همان مراتب را دارند که به توضیح آن ها می پردازیم:

دوشنبه, 16 شهریور 1394 ساعت 04:15

تلاش و پشتکار ضامن موفقیت

نوشته شده توسط

در زندگی روزمره، همواره با مشکلاتی دست به گریبان هستیم که برخی اوقات حل آنها سخت و طاقت فرساست. این گونه مشکلات گاهی شرایط زندگی را خیلی سخت می‌کند و حتی باعث می‌شود انسان‌ها به مرز ناامیدی هم برسند. در چنین مواقعی که از هر سوی مشکلات زندگی آدم‌ها را احاطه کرده است افراد در پی چاره‌جویی برمی‌آیند.

شنبه, 14 شهریور 1394 ساعت 13:26

آیا خرافات را قبول دارید؟

نوشته شده توسط

بسیاری از ما وقتی درباره خرافات با دوستانمان صحبت می‌کنیم، باورهای خرافی را نفی می‌کنیم یا حتی آنها را به تمسخر می‌گیریم. اما گاه می‌بینیم کسانی به این باورهای خرافی عمل می‌کنند که به لحاظ‌ شأن اجتماعی، تفاوت چندانی با ما ندارند.

پنج شنبه, 15 مرداد 1394 ساعت 22:01

بزرگان دین درباره گردشگری چه گفتند

نوشته شده توسط

گردشگری (Tourism) از دو بخش Tour و Ism تشکیل شده است. واژه Tour از ریشه یونانی Tornus و لاتینی Tornos گرفته شده است. این واژه دارای معانی متعددی است که متناسب با کاربرد آنها استفاده می‌شود. چرخیدن، گشتن، پیچیدن به دور خود، گردش، گشت و گذار و گردیدن دور یک محور از معانی این واژه‌اند.1

چهارشنبه, 10 تیر 1394 ساعت 17:50

واسه چند نفر بفرست تا حاجت بگیری!

نوشته شده توسط

از صدا و لرزش گوشی از خواب بیدار می شویم؛ 

ماه رمضان در عصر فناوری رنگ و بوی متفاوتی به خود می گیرد تا روزه داران با استفاده از گجت های متفاوت بتوانند به انجام اعمال دینی خود بپردازند.

چهارشنبه, 03 تیر 1394 ساعت 19:45

فواید روزه‌ داری برای مبتلایان به کبد چرب

نوشته شده توسط

 

سلامت نیوز: بسیاری از افراد به دلیل اندکی ناراحتی گوارشی از روزه‌گرفتن اجتناب می‌کنند، در حالی که با رعایت چند نکته تغذیه‌ای می‌توان این عوارض را به حداقل خود رساند و فریضه روزه را به جا آورد. حتی روزه‌داری در مورد برخی بیماران نقش درمانی دارد. به عنوان مثال افرادی که کبد چرب دارند نه‌تنها می‌توانند روزه بگیرند، بلکه روزه‌داری به سلامتشان هم کمک خواهد کرد.

دوشنبه, 25 خرداد 1394 ساعت 20:45

درمان افسردگی و پوچی با یاد خدا !

نوشته شده توسط

امروزه با توجه به مشکلات جوامع صنعتی و روزمرگی‌ها‌، انسان‌ها به صورت چشم‌گیری گرفتار احساس پوچی شده‌اند، که البته این بی‌هدفی و احساس پوچی کاملاً با آموزه‌های توحیدی بیگانه است.

یکشنبه, 24 خرداد 1394 ساعت 15:43

شرایط ورزش کردن با دهان روزه در ماه رمضان

نوشته شده توسط

مربی بین‌المللی و داور ایرانی فدراسیون جهانی IFBB شرایط و چگونگی ورزش کردن با دهان روزه در ماه رمضان را تشریح کرد.

چهارشنبه, 20 خرداد 1394 ساعت 11:43

دانستنی‌های تقویمی در مورد میلاد امام زمان (عج)

نوشته شده توسط

محاسبات ریاضی نشان می‌دهد که ۱۵ شعبان سال ۲۵۵ هجری قمری مقارن بوده است با روز جمعه ۱۱ مرداد سال ۲۴۸ هجری شمسی. ۲۷ سال دیگر، نیمه شعبان در ۱۱ مرداد اتفاق می‌افتد.