پرتال جامع علم دیلی

سه شنبه, 03 اسفند 1395 ساعت 22:15

نمازخواندن با بلوز و شلوار برای بانوان چه حکمی دارد؟

نوشته شده توسط

نمازخواندن با لباس داخل منزل مثل بلوز و شلوار(بدون حضور نامحرم) به شرط اینکه این میزان پوشش را ایجاد کند اشکالى ندارد، هر چند پوشش با چادر برای نماز بهتر و مناسب تر است.

یکشنبه, 01 اسفند 1395 ساعت 12:59

نگهداری از حیوانات از نگاه انسان

نوشته شده توسط

در آموزه‌های دینی و سیرۀ پیشوایان دین در رابطه با مسئلۀ نگهداری حیوانات خانگی از قبیل خروس، مرغ، گوسفند، بز ماده شیرده و کبوتر و حتی مواظبت از گربه روایاتی به دست ما رسیده است که وجود این روایات استحباب و ثواب در امر نگهداری این‌گونه حیوانات را می‌رساند، لذا نگاه دقیق دین و آموزه‌ای اسلامی به امر نگهداری حیوانات خانگی می‌توان مبیّن اهتمام آموزه‌های دینی به بهره‌گیری از فواید مادی و معنوی حیوانات خانگی و نیز رعایت حقوق حیوانات باشد. در ادامه برخی روایاتی که نگهداری حیوانات خانگی را مورد تأیید قرار داده‌اند برای مخاطبین ارائه می‌گردد:

دوشنبه, 25 بهمن 1395 ساعت 03:50

دعا قبل از شروع کسب و کار

نوشته شده توسط

دعا جهت موفقیت در کارها

پنج شنبه, 21 بهمن 1395 ساعت 01:50

معنی اتفاق چیست؟

نوشته شده توسط

انفاق از امور مهم برای رفع فاصله طبقاتی و رسیدن انسان ها به سعادت و تکامل است. با این توضیح که فردا انفاق کننده با بخشش سرمایه های مادی و معنوی روح خود را از رذایل اخلاقی نجات داده و نزد خداوند اجرای عظیم دریافت کرده است و فردی که مورد انفاق قرار گرفته فرصت بیشتری برای ارتباط با خداوند یافته و امیدوار به اجرای عدالت در جامعه گشته است. انفاق ارزشمند دارای شرایط خاصی است که فرد انفاق کنند باید آنها را رعایت کند

یکشنبه, 17 بهمن 1395 ساعت 23:32

زندگی پس از مرگ ادامه دارد

نوشته شده توسط

مطالعه‌ای جدید درباره امکان تاخیر انداختن در مرگ، نشان می‌دهد بدن پس از مرگ به فعالیت‌های ترمیمی خود ادامه می‌دهد.

یکشنبه, 17 بهمن 1395 ساعت 13:36

حکم شرعی ادرار نوزاد شیرخوار چیست؟

نوشته شده توسط

لازم به ذکر است اینکه گفته می شود ادرار نوزاد  شیرخوار نجس نیست، گفته ای اشتباه است. بلکه اگر ادرار نوزاد به چیزی برخورد کند برای تطهیر باید یک مرتبه آب بریزند تا پاک شود، در ادرار بزرگسال باید دو مرتبه با آب قلیل و یا یک بار با آب کر (لوله کشی شهری) شسته شود. ضمنا مدفوع نوزاد نیز نجس هست.

سه شنبه, 18 خرداد 1395 ساعت 17:24

مزایای روزه داری

نوشته شده توسط

تحقیقات بی‌شماری نشان داده‌اند که روزه‌داری مزایای بسیاری برای سلامت بدن و مغز در بر دارد. برای آشنایی بیشتر با مزایای روزه‌داری با ما همراه باشید.

جمعه, 07 خرداد 1395 ساعت 23:23

چرا خداوند انسان ها را امتحان می کند؟

نوشته شده توسط

آزمایش انسان به وسیله خداوند برای این نیست که خدا بداند بنده‌اش چگونه است بلکه...

دوشنبه, 23 شهریور 1394 ساعت 08:28

تغذیه مناسب از نگاه دین

نوشته شده توسط

در دواها و غذاها، قوا و نیروهایی نهفته است که سبب تأثیرات و افعالی در بدن می شود. این قوا، دارای مراتبی هستند؛ و افعالی هم که از آن ها صادر می شوند نیز همان مراتب را دارند که به توضیح آن ها می پردازیم:

دوشنبه, 16 شهریور 1394 ساعت 04:15

تلاش و پشتکار ضامن موفقیت

نوشته شده توسط

در زندگی روزمره، همواره با مشکلاتی دست به گریبان هستیم که برخی اوقات حل آنها سخت و طاقت فرساست. این گونه مشکلات گاهی شرایط زندگی را خیلی سخت می‌کند و حتی باعث می‌شود انسان‌ها به مرز ناامیدی هم برسند. در چنین مواقعی که از هر سوی مشکلات زندگی آدم‌ها را احاطه کرده است افراد در پی چاره‌جویی برمی‌آیند.

شنبه, 14 شهریور 1394 ساعت 13:26

آیا خرافات را قبول دارید؟

نوشته شده توسط

بسیاری از ما وقتی درباره خرافات با دوستانمان صحبت می‌کنیم، باورهای خرافی را نفی می‌کنیم یا حتی آنها را به تمسخر می‌گیریم. اما گاه می‌بینیم کسانی به این باورهای خرافی عمل می‌کنند که به لحاظ‌ شأن اجتماعی، تفاوت چندانی با ما ندارند.

پنج شنبه, 15 مرداد 1394 ساعت 22:01

بزرگان دین درباره گردشگری چه گفتند

نوشته شده توسط

گردشگری (Tourism) از دو بخش Tour و Ism تشکیل شده است. واژه Tour از ریشه یونانی Tornus و لاتینی Tornos گرفته شده است. این واژه دارای معانی متعددی است که متناسب با کاربرد آنها استفاده می‌شود. چرخیدن، گشتن، پیچیدن به دور خود، گردش، گشت و گذار و گردیدن دور یک محور از معانی این واژه‌اند.1

چهارشنبه, 10 تیر 1394 ساعت 17:50

واسه چند نفر بفرست تا حاجت بگیری!

نوشته شده توسط

از صدا و لرزش گوشی از خواب بیدار می شویم؛ 

نظر سنجی

اشکال یابی جوملا

جلسه

اطلاعات مشخصات

حافظه استفاده شده

پرس و جو پایگاه داده