جمعه, 01 ارديبهشت 1396 ساعت 13:46

نمازهایی که بر انسان واجب هستند

نوشته شده توسط

در دین اسلام شش نماز بر انسان بالغ واجب است که می توانید آن ها را در زیر ببینید.

سه شنبه, 29 فروردين 1396 ساعت 12:51

حقیقت تناسخ چیست؟

نوشته شده توسط

آیا همه‌ی ما ساکن کالبدی هستیم که زندگی‌های پیشینی را تجربه کرده است؟ این ایده‌ی فریبنده ای است که خیلی از مردم از جمله شرلی مک لینِ بازیگر و دالایی لاما (رهبر بوداییان تبت) به آن اعتقاد دارند. همانطور که انتظار می‌رود، اثبات علمی اینکه یک شخص زندگانی ای قبل از تولد داشته است، کار ساده ای نیست

پنج شنبه, 17 فروردين 1396 ساعت 21:53

دعای مجرب جهت در امان بودن از ترس و خطرات

نوشته شده توسط

سید بن طاووس از قول امام صادق علیه السلام نقل کرده است: اگر سوره محمد را بنویسند و هنگام جنگ و نزاع به همراه او دارند از خوف و خطر ناشی از ان در امن می مانند و درهای خوبی ها برایشان گشوده می شود و اگر نوشته سوره محمد را بشویند و از آب حاصل از آن بنوشند برای آرام شدن ترس و اضطراب مفید است…( الامان من أخطار الاسفار و الازمان، ص 89)

سه شنبه, 15 فروردين 1396 ساعت 08:51

اتفاقات مبارک در ماه رجب

نوشته شده توسط

برخی از ماه ها به جهت اتفاقات و حوادث پربرکتی که در آن رخ داده از ارزش و اهمیت بسیار و چه بسا فوق العاده ای برخوردار می باشد که از جمله این ماه ها می توان به ماه رجب اشاره کرد که در آیات قرآن و احادیث ائمه معصومین علیهم السلام به عظمت این ماه اشاره شده است.

دوشنبه, 14 فروردين 1396 ساعت 12:46

ذهن خود را از خیال پردازی های گناه آلود دور نگاه دارید

نوشته شده توسط علم دیلی

امیرالمومنین علی علیه السلام می فرماید:« کسی که در اطراف گناه بسیار بیندیشد، سر انجام به آن کشیده خواهد شد

پنج شنبه, 10 فروردين 1396 ساعت 11:21

دلیل نامگذاری شب لیله الرغایب چیست؟

نوشته شده توسط علم دیلی

در دین مبین اسلام میان شب‌ها و روزهای سال، ایام و اوقاتی وجود دارند که نسبت به آن‌ها توجّه و تأکید خاصی شده است و حتی برای آن ها اعمالی نیز آمده است و ارزشمندی بعضی از ایام و لیالی مورد اتفاق همه مسلمین است مانند شب و روز مبعث ولی بعضی از این زمان‌ها به عقیده گروه یا مذهبی خاصّ از مسلمانان دارای بار ارزشی هستند و لیلة الرغائب از جمله شب هایی است که از نظر شیعه یکی از شب های ارزشمند و پر فضیلتی است که برای آن اعمالی نیز برشمرده اند.

چهارشنبه, 09 فروردين 1396 ساعت 12:27

فضیلت های ماه رجب

نوشته شده توسط علم دیلی

روایت است کسى که در رجب در صبح هفتاد مرتبه و در شب نیز هفتاد مرتبه بگوید «أَسْتَغْفِرُ اللهَ وَ أَتُوبُ إِلَیْهِ» و پس از اتمام ذکر، دست‌ها را بلند کند و بگوید: «اللَّهُمَّ اغْفِرْ لِى وَ تُبْ عَلَىَّ» اگر در ماه رجب بمیرد خدا از او راضى باشد و به برکت ماه رجب، آتش او را مس نکند.

دوشنبه, 07 فروردين 1396 ساعت 03:36

نحوه برخورد با دیگران از نگاه حضرت علی (ع)

نوشته شده توسط

امام علی (ع) در بخشی از نامه 311 کتاب شریف نهج‌البلاغه تاکید فراوانی بر رعایت حد و حدود روابط اجتماعی دارد. امام در این باره خطاب به امام حسن (ع) می‌فرماید: اى فرزندم، خود را در آنچه میان تو و دیگران است، ترازویى پندار. پس براى دیگران دوست بدار آنچه براى خود دوست مى‌دارى و براى دیگران مخواه آنچه براى خود نمى‌خواهى و به کس ستم مکن همانگونه که نخواهى بر تو ستم کنند.

یکشنبه, 06 فروردين 1396 ساعت 02:26

خواص سوره معارج

نوشته شده توسط

سوره معارج هفتادمین سوره قرآن كریم است كه مكی  و دارای 44 آیه است.  این سوره به «سأل سائل» نیز شهرت دارد. 1

جمعه, 04 فروردين 1396 ساعت 15:43

آیا باید دیگران را برای نماز صبح بیدار کنیم؟

نوشته شده توسط

شرایطی که ممکن است برای بیدار نمودن دیگران پیش بیاید از قرار ذیل می باشد:

اول: فردی که قصد بیدار نمودن آن را داریم اهل نماز می باشد.

پنج شنبه, 03 فروردين 1396 ساعت 08:32

حکم دست دادن به نامحرم با دستکش

نوشته شده توسط

با این که دست دادن با جنس مخالف، شاید برای افراد بسیاری موجب تحریک شهوت نشود، اما افراد دیگری وجود دارند که با این مقدار ارتباط مختصر نیز تحریک می شوند، با توجه به این که در میان گروه اول نیز ممکن است اشخاصی باشند که با صمیمی نشان دادن خود، زمینه را برای ارتباطات نامشروع فراهم سازند.

دوشنبه, 30 اسفند 1395 ساعت 23:44

دین اسلام درباره آداب نوروزی چه می گوید؟

نوشته شده توسط

بنا به متون مکتوب و شواهد شفاهی در معارف اسلامی هر روزی که در آن گناهی صورت نگیرد عید است چنان که امام صادق (ع) می فرمایند: کل یوم لا یعصی اللّه فیه فهو یوم عید.

دوشنبه, 30 اسفند 1395 ساعت 06:47

جایگاه زنان نزد امام زمان

نوشته شده توسط

امام باقر علیه السلام در این باره فرمودند: به خدا سوگند! 313 مرد که پنجاه زن نیز در میان آنهاست، مانند قطعه‏ های ابر در فصل پاییز، در غیر موسم حج، در مکه معظمه گرد می آیند.

صفحه1 از2