سه شنبه, 23 آذر 1395 ساعت 12:23
امتیاز
(0 رای)

بحران آب میشیگان دغدغه گوگل

محققان در دانشگاه میشیگان با حمایت شرکت گوگل موفق به توسعه اپلیکیشنی شدند که به مردم میشیگان کمک می‌کند تا روند بازسازی زیرساخت‌های شهر خود برای مقابله با آلودگی آب را پیگیری کنند.

بیش از یک سال است که به دلیل غفلت و بی کفایتی مقامات منتخب شهر فلینت میشیگان، آب آشامیدنی این شهر به سرب آلوده شده و قابل آشامیدن نیست.

هفته گذشته این مقامات 170 میلیون دلار را به بازسازی زیرساخت‌های این شهر برای مقابله با آلودگی آب اختصاص دادند که این روند ماه‌ها و یا شاید سال‌ها زمان ببرد.

در حال حاضر محققان علوم کامپیوتر در دانشگاه میشیگان با حمایت مالی و فنی از غول جستجوی اینترنتی، موفق به توسعه اپلیکیشن و وبسایتی با نام Mywater-Flint app شدند که به ساکنان اجازه می‌دهد تا بر روند کار و مراحل پیشرفت این کار و تعویض لوله‌ها نظارت داشته باشند.

در این اپلیکیشن آب و توزیع فیلترها نیز مشخص خواهد شد. این نرم افزار حتی می‌تواند بر اساس سن و ارزش خانه پیش‌بینی کند که بالاترین سطح آلودگی سرب در کدام منطقه است.

محققان امیدوارند که این سرویس جدید بتواند تا حد زیادی بحران آب را برای مردم شفاف سازی کند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedInاشتراک گذاری در کلوب Instagram

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.