سه شنبه, 18 مهر 1396 ساعت 10:50
امتیاز
(0 رای)

قرارداد جدید دانشگاه مجارستانی با کالج آمریکایی

دانشگاه معتبر "اروپایی مرکزی" در بوداپست مجارستان به نظر می‌رسد راهی برای مقابله با تهدید بسته شدن پیدا کرده است. دانشگاه تحت تاثیر تغییر یک قانون قرار گرفته است که به نظر می‌رسد با مقاصد سیاسی وضع شده است.

 این اتفاق در ماه آوریل رخ داد که دولت برای اصلاح قانون آموزش عالی خود عجله کرد و خواستار آن شد که تمام دانشگاههای بین‌المللی مستقر در مجارستان به عنوان مؤسسات آموزش عالی فقط در کشورهای خود کار کنند و شعبه‌ای در این کشور نداشته باشند.

این قانون به طور جدی دانشگاه "اروپایی مرکزی" را که به طور قانونی در ایالت نیویورک فعالیت می‌کند، تحت تاثیر قرار داده است. این دانشگاه در سال 1991 توسط جورج سوروس شهروند مجارستانی تاسیس شد.

ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان، به دلیل اعلامیه‌های سوروس در حمایت از پناهندگان، وی را دشمن و مخالف سیاست‌های مجارستان می‌خواند.

سخنگوی دانشگاه در 3 اکتبر گفت که دانشگاه یادداشت همکاری با کالج "بارد" نیویورک، برای تامین و پشتیبانی فعالیت‌های آموزشی امضا کرده است.

وی افزود که مذاکرات میان ایالت نیویورک و دولت مجارستان، که اواخر ماه ژوئن آغاز شد، اکنون به نتیجه رسیده است، اگرچه این توافق هنوز باید به تایید و امضای دولت مجارستان و مجلس برسد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedInاشتراک گذاری در کلوب Instagram

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.