شنبه, 23 ارديبهشت 1396 ساعت 17:54
امتیاز
(0 رای)

استفاده از هوش مصنوعی در پلیس انگلیس

اسکای نیوز روز چهارشنبه گزارش داد که پلیس منطقه دورهام انگلیس در نظر دارد تا به صورت آزمایشی از سیستم هوش مصنوعی برای قضاوت درباره احتمال ارتکاب مجدد جرم از سوی افراد مظنون استفاده کند.

اسکای نیوز در این گزارش گفت که این سیستم به پلیس کمک خواهد کرد تا درباره معرفی مظنون به دستگاه قضایی تصمیم گیری کند.

این شبکه خبری افزود: پلیس دورهام می گوید که قرار است این سیستم، موسوم به «ابزار ارزیابی آسیب رسانی»، طی سه ماه آینده راه اندازی شود.

اسکای نیوز اضافه کرد: این سیستم افراد را از نظر احتمال ارتکاب جرم به سه سطح کم خطر، میانه و پرخطر طبقه بندی و پیشنهاد می کند که افراد در بازداشت مانده و یا می توانند آزاد شوند.

این شبکه خبری گفت: در تحقیقات آزمایشی صورت گرفته در مورد این سیستم، تنها 2 درصد از مظنونین کم خطر به عنوان پرخطر و 12 درصد مظنونین پر خطر به عنوان کم خطر معرفی شده بودند.

اسکای نیوز عنوان کرد که سیستم یاد شده، طرح مشترک نیروی پلیس دورهام و مرکز «پلیس شاهد محور» دانشگاه کمبریج بوده است.

پروفسور «لورنس شرمن» مدیر مرکز «پلیس شاهد محور» روز چهارشنبه در گفت وگو با اسکای نیوز با اشاره به کاهش اعتبارات هزینه های قضایی از سوی دولت انگلیس عنوان کرد: برای پلیس به لحاظ اقتصادی مهم بود که چه زمانی فرد مظنون را از دستگاه قضایی دور نگه دارد. لذا این الگوریتم سبب می شود تا پلیس بر اساس شواهد تصمیم گیری کند.

وی در پاسخ به سئوالی در رابطه با احتمال ضریب خطای این سیستم که بر اثر آن 12 درصد مظنونین پر خطر، کم خطر معرفی شدند، بیان داشت: این طور نیست. این فناوری کاملا شفاف است.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedInاشتراک گذاری در کلوب Instagram

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.