یکشنبه, 24 بهمن 1395 ساعت 12:57
امتیاز
(0 رای)

فالکون 9 آماده پرتاب

شرکت اسپیس ایکس 'SpaceX' به منظور انجام آزمایشات مقدماتی برای پرتاب موشک فالکون9 ' falcon9' این راکت را در مرکز فضایی کندی واقع در فلوریدا مستقر کرد.

راکت Falcon 9 در حال حاضر در سکوی پرتاب 39A به صورت عمودی مستقر شده است. این سکو در سال 1969 میلادی برای پرتاب راکت Saturn V که حامل اولین مسافران کره ماه بود، مورد استفاده قرار گرفت.

قراراست امروز (یکشنبه) عملکرد 9 موتور اصلی این راکت به صورت درجا آزمایش شود. در جریان این آزمایش، راکت سوخت‌گیری شده و گروه پرتاب، عملیات شمارش معکوس را تمرین می‌کنند.

شرکت SpaceX ‌امیدوار است بتواند 18 فوریه با استفاده از راکت Falcon 9 ملزومات موردنیاز ایستگاه فضایی بین‌المللی را در کپسول Dragon به فضا پرتاب کند.

مرکز فضایی کندی در سال 2014 میلادی موافقت کرد شرکت SpaceX برای 20 سال از سکوی 39A برای پرتاب راکت به فضا استفاده کند. این شرکت پس از توافق شروع به بازسازی سکو کرد و به‌منظور آماده‌سازی و نگهداری راکت‌های Falcon9، در نزدیکی سکوی پرتاب انبار بزرگی موسوم به ساختمان افقی بین‌المللی بناکرد.

سکوی 39A آخرین بار در سال 2011 میلادی برای پرتاب راکت Atlantis به عنوان آخرین ماموریت برنامه شاتل ناسا مورد استفاده قرار گرفت.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedInاشتراک گذاری در کلوب Instagram

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.