سه شنبه, 23 آذر 1395 ساعت 23:45
امتیاز
(0 رای)

ژئوپارک های ایران زیر نظر یونسکو

یونسکو برای توسعه ژئوپارک‌ها در ایران عزم‌اش را جزم کرده، برای همین قرار است به‌زودی کارشناسانی از آن به کشورمان سفر کنند.

علیرضا امری کاظمی - عضو اصلی شورای عالی ژئوپارک های جهانی یونسکو - : دفتر ژئوپارک‌های جهانی یونسکو در شهر پاریس، مقر اصلی این سازمان، با حضور پروفسور پاتریک مک کیور ـ دبیر برنامه بین المللی علوم زمین و ژئوپارک ها ـ و خانم دکتر مارگارت پاتزاک ـ رییس دفتر شبکه جهانی ـ جلسه مهمی را به منظور بررسی برنامه های یونسکو برای توسعه موضوع ژئوپارک‌ها در ایران برگزار کرد که در این‌باره نقشه راهی ترسیم شد.

بر اساس برنامه‌ای که در این جلسه تدوین شد، متخصصان شبکه جهانی ژئوپارک‌ها برای انجام بررسی‌های میدانی در مناطقی از کشور که مشخص خواهم کرد، به کشورمان سفر  و در یک برنامه شش ماهه، گزارش کشوری (Country Report) ایران را تدوین می‌کنند.

امری کاظمی همچنین از برگزاری کارگاه آموزشی در جریان این برنامه به منظور آگاهی کشورهای منطقه خاورمیانه، آسیای میانه، غرب آسیا و شمال آفریقا و همچنین برخی مسؤولان ایران خبر داد و هدف از برگزاری این کارگاه را توسعه ژئوپارک‌ها در این منطقه با توجه به سطح پایین فعالیت‌های این کشورها در مقایسه با اروپا و شرق آسیا، ذکر کرد.

عضو اصلی شورای عالی ژئوپارک های جهانی یونسکو یادآور شد: پشتیبانی مالی این برنامه توسط سازمان منطقه آزاد قشم که پیشرو موضوع ژئوپارک در خاورمیانه و ایران است، انجام می‌شود و سازمان زمین‌شناسی کشور، کمیسیون ملی یونسکو و دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران در پشتیبانی علمی، اداری و لجستیکی این برنامه نقش خواهند داشت.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedInاشتراک گذاری در کلوب Instagram

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.