شنبه, 15 مهر 1396 ساعت 19:23
امتیاز
(0 رای)

ویژه برنامه «چرخ» برای جایزه نوبل

مجله علمی عصرگاهی شبکه چهار سیما این هفته به موضوعاتی که حائز دریافت جایزه نوبل جهانی شده‌اند اختصاص یافته است.

 روزهای گذشته، روزهای پرخبری برای علاقمندان به علم بود، اعلام برندگان جایزه نوبل در رشته‌های  فیزیولوژی و پزشکی، فیزیک و شیمی. نوبل پزشکی به سه دانشمندی تعلق گرفت که درباره «مکانیسم مولکولی کنترل ساعت بیولوژیک بدن انسان و سایر موجودات زنده» تحقیق کرده بودند. نوبل فیزیک به سه دانشمندی رسید که توانسته بودند با «آشکارسازی امواج گرانشی» نظریه ۱۰۰ساله انیشتین را تایید کنند و نوبل شیمی که بخاطر دستاوردهای سه دانشمند در زمینه میکروسکوپ الکترونی به آنها اهدا شد.

به همین مناسبت تیم سازنده برنامه «چرخ» تصمیم گرفته است سه روز اول هفته جاری را به هر کدام از این موضوعات اختصاص دهند. در این برنامه‌ها، گفت و گوهایی علمی، با حضور درخشان استادان درجه یک و بروز ایرانی درباره تازه ترین های علم جهان برای مخاطبان شبکه دانایی پخش خواهد شد.

بنابراین گزارش در برنامه امشب موضوع عملکرد ساعت بدن (ریتم زیستی) با حضور دکتر میرشهرام صفری محقق انستیتو دانش مغزی ریکن ژاپن، عضو هیات علمی مرکز تحقیقات اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بررسی می شود.

برنامه «چرخ» به تهیه‌کنندگی مریم فیروزی و با اجرای شهریار ربانی کاری از گروه دانش شبکه چهار سیماست و شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۹ به صورت زنده پخش می‌شود.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedInاشتراک گذاری در کلوب Instagram

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.