سه شنبه, 05 بهمن 1395 ساعت 02:18

چگونه در زیر آوار زنده بمانیم؟

نوشته شده توسط

علل زیادی ممکن است منجر به ریزش ساختمان شود؛ اما این که در چنین شرایطی چه کنیم و چگونه پس از وقوع چنین حادثه‌ای در زیر آوار ساختمان زنده بمانیم، اهمیت زیادی دارد.

دوشنبه, 04 بهمن 1395 ساعت 17:09

راز حلقه ای این مراتع چیست؟

نوشته شده توسط

بالاخره دانشمندان توضیح پدیده لکه های خشک بی آب و علف در مراتع آفریقا و استرالیا را یافتند. آنها معتقدند ترکیب کم آبی و گروه موریانه ها در این صحرا لکه های خشک را در صحرا ایجاد کرده اند.

یکشنبه, 03 بهمن 1395 ساعت 17:46

سلفی 4 هزار ساله کشف شد

نوشته شده توسط

یک سلفی ۴هزار ساله متعلق به دوران عصر حجر از دل یکی از ترسناک‌ترین مناطق بریتانیا کشف شده‌است.

یکشنبه, 03 بهمن 1395 ساعت 02:22

در لیوان مسی آب بنوشید

نوشته شده توسط

هندوها طبق عادتی قدیم، آبی را که از شب قبل در ظرف مسی ریخته اند ناشتا می نوشند تا بتوانند از خواص آن بهره ببرند. این روش که در متون طبی آن ها توصیه ‌شده در مطالعات علمی جدید نیزتایید شده است.

شنبه, 02 بهمن 1395 ساعت 15:10

چرا نگهداری از حیوانات خانگی عمل غیراخلاقی است؟

نوشته شده توسط

وقتی دربارۀ حقوق حیوانات صحبت می‌کنیم، در درجۀ اول دربارۀ یک «حق» صحبت می‌کنیم: حقِ دارایی کسی نبودن. براین‌اساس، نگهداری، پرورش و حتی مهربانی با حیوانات نیز غیراخلاقی است.

جمعه, 01 بهمن 1395 ساعت 18:05

راز تبدیل لبخند به اشاره ای دوستانه چیست؟

نوشته شده توسط

در غالب جانوران، مخصوصا نخستیان، نشان دادن دندان به معنای تهدید فرد مقابل یا به رخ کشیدن زور است، اما موضوع جالب‌ این است که آیا فرهنگی در دنیا وجود دارد که لبخند یک انسان (که در جریان آن دندان‌ها نمایش داده می‌شود) نشانه‌ای خصمانه تلقی شود؟

چهارشنبه, 29 دی 1395 ساعت 21:21

موزیسین ها سرعت عکس العمل بالایی دارند

نوشته شده توسط

یک پژوهش جدید نشان می‌دهد که نوازندگان موسیقی سرعت عکس‌العمل بالاتری نسبت به همسالان غیر نوازنده خود دارند.

چهارشنبه, 29 دی 1395 ساعت 14:45

کدام نژاد سگ با سبک زندگی شما متناسب است؟

نوشته شده توسط

خصوصیات نژادهای مختلف سگ بسیار با هم متفاوت است. انتخاب نژاد مناسب که با نیازها و شرایط زندگی شما و خانواده‌تان هماهنگی داشته باشد و انتظارات شما را برآورده کند کاری دشوار است. برای داشتن یک انتخاب مناسب رعایت یک سری نکات ضروری است. اولین نکته ‌ای که باید به آن دقت کنیداین است که  آیا سگ انتخابی شما به راحتی می‌تواند با افراد خانواده و سایر حیوانات خانگی که از آنها نگهداری می‌کنید خود را تطبیق دهد؟ قبل از اقدام به نگهداری یک سگ ابتدا با خود صادق باشید و از خودتان بپرسید که آیا می‌توانید  شرایط مطلوب  و خاص نگهداری آن نژاد را برایش فراهم کنید و آمادگی دارید که در این راه وقت وهزینه لازم را صرف کنید.

چهارشنبه, 29 دی 1395 ساعت 10:42

عملکرد گسل های زمین هوشمندانه است

نوشته شده توسط

محققان بتازگی پاسخی برای یکی از پرسشهای آزار دهنده قدیمی یافته‌اند: چرا گاهی اوقات زمین لرزه ها بصورت دسته ای اتفاق می افتند؟ تیم تحقیقاتی با طراحی‌ یک مدل کامپیوتری جدید دریافت که گسل های زمین لرزه عملکرد به مراتب هوشمندتری از آنچه که زلزله شناسان می پنداشتند، دارند.

محققان ژاپنی می‌گویند، نشان دادن علامت پیروزی در عکس‌ها می‌تواند منجر به دزدیده شدن اثر انگشت فرد شود.

دوشنبه, 27 دی 1395 ساعت 20:14

ژیلت های یکبار مصرف چه خطراتی دارند؟

نوشته شده توسط

تیغ‌های یک‌بار مصرف یا همان ژیلت‌های موجود در بازار که این روزها طرفداران زیادی را به خود جلب کرده، انواع مختلف در قیمت‌های ارزان تا گران دارند. عمده استفاده از این ژیلت‌ها برای برداشتن موهای صورت، ساق پا، ساعد و نواحی شرمگاهی است. این ژیلت‌ها چون معمولا دو تا پنج تیغه‌اند و اغلب فاصله تیغه‌ها به یکدیگر نزدیک است، نباید بیش از یک‌بار استفاده شوند، چون موهای تراشیده شده و پوسته‌های مرده بدن در میان این تیغه‌ها گیر کرده و تقریبا شست‌وشوی آنها از لابه‌لای این تیغه‌ها ناممکن است. در نتیجه این ژیلت‌ها پس از هر بار مصرف باید دور انداخته شوند. چون نه‌تنها باعث ایجاد بیماری‌های پوستی می‌شوند بلکه می‌توانند محیط حمام را آلوده به بسیاری از قارچ‌ها و باکتری‌ها کنند.

یکشنبه, 26 دی 1395 ساعت 18:31

آیا نسل یوزپلنگ ها در حال انقراض است؟

نوشته شده توسط

سریع‌ترین جانور ساکن در خشکی فاصله چندانی تا انقراض نسل ندارد. این یعنی احتمالا در آینده‌ای بسیار نزدیک یوزپلنگ‌های وحشی را تنها باید در فیلم‌ها و تصاویر جستجو کنیم. گروهی متشکل از محققان چندین کشور جهان تحقیق دامنه‌داری انجام داده‌اند که نشان می‌دهد جمعیت یوزپلنگ‌ها در سراسر دنیا کاهش قابل توجهی یافته و شرایط تا آن حد نگران‌کننده است که عملا می‌توان این جانور را در آستانه انقراض نسل دانست.

یکشنبه, 26 دی 1395 ساعت 04:46

حقایقی خواندنی و جالب درباره شرکت اپل

نوشته شده توسط

شرکت اپل، سازوکار مشخصی برای خودش دارد که باعث پیشرفت و درآمدزایی است.

صفحه1 از26