جمعه, 05 خرداد 1396 ساعت 11:23

روش های از بین بردن بوی سیگار در خانه

نوشته شده توسط

هر زمان که مهمان به خانه ما می آید به دلیل اینکه همسرم سیگار می کشد، آنها را آزار می دهد. روش از بین بردن بوی بد سیگار در خانه چیست؟

پنج شنبه, 04 خرداد 1396 ساعت 23:28

آیا فضانورد شدن خطرناک است؟

نوشته شده توسط

شاید آرزوی همه در کودکی یا نوجوانی سفر به فضا باشد اما این آرزو در بزرگسالی گاهی جای خود را به ترس می‌دهد زیرا خیلی‌ها سفر به فضا را به عنوان سفری بی‌بازگشت تصور می‌کنند. اما برای فائق آمدن بر این ترس، بهتر است با خطرات فضانورد شدن به صورت جدی و علمی آشنا شوید.

چهارشنبه, 03 خرداد 1396 ساعت 18:43

چگونه براى روزهاى امتحان برنامه ریزى كنیم؟

نوشته شده توسط

برای بسیاری از دانشجویان، دانشجو بودن اولین تجربه زندگی مستقل و دور از خانه است. این به تنهایی شاید بیشتر از تحصیلات شما ارزش داشته باشد. زیرا پرورش واقعی شما از همین‌جا شروع می‌شود.

چهارشنبه, 03 خرداد 1396 ساعت 12:29

مراقبت از ماهی در سفرهای طولانی و جابه‌جایی

نوشته شده توسط

آیا می‌دانید با ماهی خود در سفرهای طولانی چه کنید؟

سفرهای طولانی شما اصلاً مشکلی برای ماهی ایجاد نمی‌کند و فکر نکنید که وقتی به مسافرت می‌روید آخرین باری است که ماهی‌های رنگارنگ خود را در تنگ بلور یا آکواریوم می‌بینید. اگر ماهی در آب تمیز با اکسیژن کافی باشد و دمای آب هم مناسب باشد خیالتان راحت باشد که زنده خواهد ماند و به مقصد خواهد رسید. تغییرات محیط و شیمی آب به ماهی استرس وارد می‌کند. بنابراین، وقتی از خانه بیرون می‌روید یا قصد جابه‌جا کردن ماهی را دارید، همیشه آکواریوم آب و تزیینات داخل آن را برای ماهی مهیا کنید. جابه‌جا کردن ماهی در ظرف‌های عایق و ضدآب تنها لازمه زنده نگه داشتن آنهاست. آماده کردن آنها برای سفر و گذاشتن آنها در آکواریوم یا ظرف جدید و مناسب نیز برای بقای آنها ضروری است.

چهارشنبه, 03 خرداد 1396 ساعت 02:21

آشنایی با تاریخ و تمدن عیلام باستان

نوشته شده توسط

تمدن عیلام یکی از قدیمی‌ترین و نخستین تمدن‌های جهان است. ایلامیان نه آریایی بودند و نه سامی. برخی از پژوهشگران ایلامیان را با دراویدیان هند هم‌خانواده می‌دانند.عیلام ، نیرومندترین و دیرپاترین تمدن فلات ایران پیش از ورود آریاییها بوده و تاریخ پیچیده ای دارد. از آغاز و چگونگی برپایی حکومت و نیز پیدایش تاریخ در عیلام، اطلاعی دقیقی نداریم.

سه شنبه, 02 خرداد 1396 ساعت 10:56

کاربردهای موثر پودر بچه

نوشته شده توسط

همان طور که از اسم این محصول بر می آید پودری است که به بچه ها می زنند تا در هوای گرم عرق سوز نشوند؛ اما حتماً نباید بچه دار شوید تا به گسترش صنعت پودر بچه سازی کمک کنید. تعجب خواهید کرد اگر به شما بگوییم پودر بچه مصارف زیادی در خانه دارد که شاید تاکنون خبر نداشتید. در ادامه با مجله بامیلو همراه باشید تا ببینید پودر بچه تا چه حد می تواند کاربردی باشد.

سه شنبه, 02 خرداد 1396 ساعت 07:46

زمان شکل گرفتن نخستین باکتری‌ مقاوم به آنتی بیوتیک

نوشته شده توسط

نخستین باکتری‌ مقاوم به آنتی بیوتیک چه زمانی شکل گرفت؟

تحقیق جدیدی در مورد تکامل مقاومت در برابر آنتی بیوتیک نشان داد که اولین خویشاوندی‌های ویروس‌های قوی جدید - میکروب های مورد هدف آنتی بیوتیک‌‌ها - قبل از ورود دایناسورها پدیدار شده است. به گفته محققان ویروس های قوی، یا باکتری های انترکوک، حداقل از ۴۵۰ میلیون سال قبل قابلیت های دفاعی اعلای خود را دارا هستند.

شنبه, 30 ارديبهشت 1396 ساعت 20:41

امن ترین مکان برای آکواریوم خانگی

نوشته شده توسط

از ما بپرسید. ما تصمیم داریم برای دکوراسیون منزلمان آکواریوم خانگی کوچک تهیه کنیم. ولی در مورد محلی که باید آن را قرار دهیم اطلاعات کافی نداریم. بهترین فضا برای نگهداری آکواریوم خانگی کدام است؟

شنبه, 30 ارديبهشت 1396 ساعت 08:52

نتایج جدید دانشمندان درباره سازوکار پرش قورباغه‌ها

نوشته شده توسط

تحقیقات جدید نشان داده قورباغه‌ها اسکلت بی‌نظیری دارند که برای پریدن ساخته شده و طی صدها میلیون سال تکامل یافته است.

چهارشنبه, 27 ارديبهشت 1396 ساعت 20:30

ترفندهای مدیریت یخچال

نوشته شده توسط

راهنمای گام به گام نظافت یخچال

مدیریت یخچال کار هر کسی نیست، بررسی چیدمان مواد غذایی داخل یخچال واقعا به یک مدیر جدا نیاز دارد! شاید شما هم جزو آن دسته افرادی باشید که وقت برای نظافت یخچال و مرتب کردن آن ندارید. در این صورت با یک یخچال کثیف و به هم ریخته روبرو هستید که مواد غذایی داخل آن بوی همدیگر را می‌گیرد و توی ذوق می‌زند.

شاید شما هم اگر مدت طولانی روی تردمیل دویده باشید بعد از تمام شدن ورزش‌تان گفته باشید:«مثل شکنجه بود»؛واقعیت این است که زیاد هم بی‌راه نگفته‌اید! ایده اولیه تردمیل از وسیله‌ای بوده که در زندان‌ ها برای شکنجه و تنبیه از آن استفاده می‌شد.

سه شنبه, 26 ارديبهشت 1396 ساعت 12:54

تازه‌های افسردگی

نوشته شده توسط

افسردگی درجه و انواع مختلفی دارد و از عوامل متعددی ناشی می‌شود و برای درمان آن نیز متخصصان روانی از روش‌های متنوعی استفاده می‌کنند که از روانکاوی عمیق و درازمدت تا دارودرمانی و استفاده از شوک الکتریکی را دربرمی‌گیرد.

سه شنبه, 26 ارديبهشت 1396 ساعت 09:54

آیا می دانید دلیل استفاده توپ قرمز روی سیم برق چیست

نوشته شده توسط

شاید دیده باشید که روی سیم های برق بین دکل های برق بیرون شهرها یک گوی مانند توپ قرمزی بزرگ دیده می شود و با خود می گویید که این توپ های قرمز چیست با ما همراه شوید تا بفهمید چرا این توپ های قرمز روی سیم های برق نصب شده است.

صفحه1 از35