سه شنبه, 10 اسفند 1395 ساعت 07:22

تصاویری حیرت انگیز از بزرگترین شهاب سنگ کشف شده

نوشته شده توسط علم دیلی

اگرچه بخش قابل توجهی از سنگهای فضایی در آستانه ورود به اتمسفر زمین نابود می شوند اما برخی از آنها این شانس را دارند که مهمان زمین باشند و جالب اینکه ابعاد شماری از آنها چشمگیر است.

دوشنبه, 09 اسفند 1395 ساعت 09:48

نحوه صحیح مصرف تخم مرغ

نوشته شده توسط علم دیلی

به جای جوشاندن تخم مرغ، باید بخارپز کردن را امتحان کنید. این راه هم سریع‌تر و هم بهتر است.

دوشنبه, 09 اسفند 1395 ساعت 06:11

سفر با هواپیما ایمن تر است یا با ماشین؟

نوشته شده توسط علم دیلی

سفر با هواپیما برای بسیاری از مسافران ایمن نیست و این احساس به دلیل ترس و تصورات غلط برخی از مسافران است نه خطرات سفر با هواپیما. ترس از پرواز برای آنهایی که سفت و محکم به صندلی خود در هواپیما می‌چسبند و از پرواز وحشت بسیار زیادی دارند به چندین دلیل رخ می‌دهد که برخی از آنها عبارت‌اند از: ترس از ارتفاع، عدم کنترل وضعیت و حضور در مکان بسته و پرجمعیت. در غیر این صورت، سفرهای هوایی، از نظر آماری، بسیار ایمن‌تر و کم‌خطرتر از رانندگی با خودرو هستند.

یکشنبه, 08 اسفند 1395 ساعت 23:47

با فواید بستن کمربند ایمنی آشنا شوید

نوشته شده توسط علم دیلی

فواید بستن کمربند ایمنی

امنیت کمربند ایمنی موضوعی کاملاً مسلم و بدیهی است اما برای خیلی‌ها درک و استفاده از آن دشوار است. بین سال‌های ۱۹۷۵ تا ۲۰۰۰، جان بیش از ۱۳۵ هزار نفر در امریکا در تصادفات با استفاده از کمربند ایمنی نجات پیدا کرد و کاهش آمار تلفات جاده‌ای نشان می‌دهد که استفاده از آن افزایش پیدا کرده است. اما خب، انگار هنوز هم استفاده از کمربند ایمنی برای خیلی‌ها سخت است و فواید استفاده از آن را به خوبی درک نمی‌کنند؛ معلوم نیست شاید هم از جانشان سیر شده‌اند!

یکشنبه, 08 اسفند 1395 ساعت 22:37

آیا شستن لباس ها میکروب ها را از بین می برد؟

نوشته شده توسط علم دیلی

شستن لباس‌ها بوی بد لباس را از بین می‌برد و از ابتلا به بیماری جلوگیری می‌کند. با این حال فکر می‌کنید میکروب‌ها و ویروس‌های روی لباس با شستن از بین می‌روند؟

یکشنبه, 08 اسفند 1395 ساعت 21:31

تهیه عطر با استفاده از روغن زیتون

نوشته شده توسط علم دیلی

عطرها و اسانس‌ها بیشتر از طبیعت گرفته می‌شوند. گل‌هایی مانند رز و سنبل بوی عالی و نابی دارد که پرندگان و حشرات را برای گرده‌افشانی به سمت گلبرگ‌های خود جذب می‌کنند. گرفتن این بوی خوش برای استفاده در تولید عطر، لوسیون و صابون می‌تواند با ترکیب روغن اسانس گیاه و روغن زیتون انجام شود.

شنبه, 07 اسفند 1395 ساعت 14:30

چگونه در سطل باغبانی کنیم؟

نوشته شده توسط علم دیلی

سطل‌ها هم ارزان هستند و هم در باغبانی می‌توانند کاربردهای متنوعی داشته باشند.

شنبه, 07 اسفند 1395 ساعت 12:55

سبزیجات هم خالکوبی می کنند

نوشته شده توسط علم دیلی

فروشگاه زنجیره ای ایکا (ICA) در سوئد، تصمیم گرفته به جای استفاده از برچسب‌های پلاستیکی، نشان تجاری‌اش را با کمک لیزر روی سیب‌زمینی‌های شیرین و آووکادو‌هایی که به فروش می‌رساند حک کند.

پنج شنبه, 05 اسفند 1395 ساعت 12:08

آیا امکان دارد از آینده باخبرشویم؟

نوشته شده توسط علم دیلی

تحقیقات نشان می‌دهد بیشتر مردم دلشان نمی‌خواهد از اتفاقات آینده اطلاع داشته باشند.

چهارشنبه, 04 اسفند 1395 ساعت 12:11

ماجرای قاره هشتم چیست؟

نوشته شده توسط علم دیلی

حفظ کردن اطلاعاتی از دنیای دانش برای بچه‌ها و خانواده‌هایشان معمولا جذاب است. با این که حفظ عدد و رقم و اسم از کتاب‌های درسی یا دایره‌المعارفی برای بچه‌ها کمی سخت است، این کار را می‌کنند، زیرا با مرور طوطی وار این داده‌ها از سوی خانواده مورد تشویق قرار می‌گیرند و از سوی دیگر بسیاری از خانواده‌ها هم این که فرزندشان بتواند نام سیاره‌های منظومه شمسی، جدول ضرب، نام کاشف فلان ماده یا پایتخت کشورها را از حفظ و با سرعت بیان کند، نمادی از تیزهوشی و تفاخر به خانواده و همکاران و باعث مباهات می‌دانند، اما این اطلاعات هیچ‌ وقت ثبات خدشه‌ناپذیری ندارند.

چهارشنبه, 04 اسفند 1395 ساعت 07:43

وسایل مجاز و غیرمجاز برای سفر با هواپیما چیست؟

نوشته شده توسط علم دیلی

در مسافرت‌ با هواپیما، باید بدانید که حمل برخی وسایل در چمدان ممنوع یا غیرمجاز هستند. این مطلب را بخوانید تا در این مورد بیشتر بدانید.

دوشنبه, 02 اسفند 1395 ساعت 08:56

چرا پا گذاشتن رولی لگو انقدر دردناک است

نوشته شده توسط

برای تنفر از اسباب بازی مورد علاقه بچه‌ها بالاخره یک دلیل علمی پیدا شد.

دوشنبه, 02 اسفند 1395 ساعت 07:54

برای یک پیک نیک عالی چگونه برنامه ریزی کنیم؟

نوشته شده توسط

برنامه‌ریزی برای پیک‌نیک یا گردش‌های کوتاه در دل طبیعت، چه ساده باشد و چه عجیب و غیرمعمول، در صورتی ساده خواهد بود که اصولی که در پایین توصیه می‌کنیم را رعایت کنید و در آنها حرفه‌ای شوید.

صفحه1 از29