دوشنبه, 24 مهر 1396 ساعت 22:21
امتیاز
(0 رای)

تک چرخ برقی هم از راه رسید

بعد از عرضه خودروها، کامیون ها، دوچرخه ها و موتورسیکلت های برقی، شاهد عرضه یک تک چرخ برقی برای جابجایی در مسافت های کوتاه هستیم.

 این تک چرخ که Uno Bolt نام دارد، ۱۵۰۰ دلار قیمت دارد و چرخ بزرگ آن به گونه ای طراحی شده که تعادل فرد در حین استفاده از این دستگاه حفظ شود.

صندلی این تک چرخ دقیقا بر روی چرخ قرار دارد و یک دسته بزرگ هم به فرد کمک می کند تا مسیر حرکت خود را انتخاب کند. برای کمک به هدایت این وسیله برروی آن چند ژیروسکوپ هم نصب شده است.

وزن این تک چرخ حدودا ۲۰ کیلوگرم است و با توجه به نحوه طراحی بیشتر برای پیمودن مسیرهای کوتاه مناسب است تا مسیرهای شلوغ و پرترافیک.

یکی از مهم ترین مزایای این تک چرخ نسبت به محصولات مشابه مانند Segway این است که برای حفظ تعادل و کنترل آن نیازی به ایستادن نیست و باخیال راحت می توان در حین نشستن آن را هدایت کرد. یادگیری نحوه هدایت و حفظ تعادل برروی این وسیله تنها به ۱۵ دقیقه صرف وقت نیاز دارد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedInاشتراک گذاری در کلوب Instagram

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.