جمعه, 14 مهر 1396 ساعت 10:54
امتیاز
(0 رای)

آغاز به کار اولین قطار تمام خودکار جهان

شرکت ریو تینتوی استرالیا توانست پیش از کشور چین از قطار تماما خودکار خود بهره‌برداری کند، این قطار هم‌اکنون در غرب استرالیا به بهره‌برداری رسیده‌است.

شركت معدني ريو تينتو كه در زمينه ساخت قطار و راه‌آهن نيز فعاليت دارد، به تازگي اعلام كرد كه قطار كاملا خودكارش توانسته با موفقيت اولين سفر بدون سرنشين خود را به پايان برساند و مسيري 100 كيلومتري را بدون حضور هيچ انساني در قطار طي كند.

كريس ساليسبري مدير اجرايي اين شركت مي‌گويد ريوتينتو در زمينه نوآوري و فناوري خودكار در جهان و صنعت معدن پيشگام است، فناوري كه مزيت‌هاي طولاني مدتي در راستاي استخراج معدن‌هاي آينده خواهد داشت. وي همچنين تاكيد كرد كه بهره‌برداري از قطار خودكار به معني از بين رفتن مشاغل نيست و اين شركت درحال آماده‌سازي نيروهاي كاري كنوني خود براي فعاليت در بخش‌ها و نقش‌هاي جديد است.

اين قطار كه مسير آن در منطقه پيلبارا در غرب استراليا واقع شده، اولين قدم در پروژه كلان‌تر اين شركت براي ايجاد شبكه‌اي از خطوط قطارهاي خودكار است. اين شركت استفاده از قطارهاي خودكار را از اوايل سال 2017 آغاز كرده‌بود با اين تفاوت كه هميشه افرادي به عنوان ناظر در قطارها حضور داشتند.

اين شركت اميدوار است تا اواخر سال 2018 شبكه تماما خودكار قطارهاي خود را راه‌اندازي كند اما پيش از آن بايد با مقررات ايمني استراليا هماهنگ شود.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedInاشتراک گذاری در کلوب Instagram

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.