سه شنبه, 26 ارديبهشت 1396 ساعت 01:45
امتیاز
(0 رای)

ناسا راکت های سنگین به ماه می فرستد

نخستین ماموریت نسل جدید راکت های سنگین ناسا به نام SLS برای ۲۰۱۹میلادی برنامه ریزی شده است. طبق این برنامه ماموریت فضایی بدون انسان انجام می شود.

سازمان ناسا اعلام کرده نخستین سفر نسل جدید راکت های سنگین این سازمان بدون انسان و در سال ۲۰۱۹میلادی انجام خواهد شد.

ناسا از ۲۰۱۶میلادی مشغول برنامه ریزی برای نخستین پرواز SLS بود تا این ماموریت در ۲۰۱۸و بدون خدمه انسانی انجام شود. اما گروهی از دانشمندان و مدیرانی که دونالد ترامپ پس از انتخاب شدن به عنوان رییس جمهور برای این سازمان تعیین کرد، خواهان ارزیابی امکان حضور فضانوردان در این ماموریت بودند. به همین دلیل تاریخ انجام این ماموریت به تعویق افتاد.

رابرت لایت فوت مدیر ناسا در یک کنفرانس خبری اعلام کرد: با توجه به یک ارزیابی داخلی حضور انسان داخل کپسول از لحاظ فنی قابل اجراست اما این سازمان ماموریت را همچنان بدون سرنشین اجرا خواهد کرد.

نخستین پرواز SLS با کپسول بی سرنشین اوریون انجام می شود و ماموریت اکتشافی ۱نامیده شده است. این کپسول به سفری سه هفته ای اطراف ماه انجام می دهد. البته نخستین ماموریت سرنشین دار که ماموریت اکتشافی ۲نامیده می شود، در ۲۰۲۱انجام خواهد شد.

لایت فوت همچنین در ادامه افزود: ناسا مدتی است که مشغول بررسی زمان انجام ماموریت اکتشافی ۱است زیرا مشکلات متعددی به تاخیر های چندجانبه ماموریت منجر شده است مانند خسارت طوفان به کارخانه سرهم بندی تجهیزات ناسا در نیو اورلیانز صدمه وارد کرد. قرار است چارچوب های اوریون و سیستم نیرو محرکه آن در  این واحد ساخته شود.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedInاشتراک گذاری در کلوب Instagram

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.