سه شنبه, 08 فروردين 1396 ساعت 17:50

نمایشگر انعطاف پذیر ساخته شد

نوشته شده توسط

یک محقق دانشگاه میشیگان معتقد است می توان از لایه نازک نقره صفحات نمایشی انعطاف پذیر ساخت.

سه شنبه, 08 فروردين 1396 ساعت 15:46

پاکسازی هوا به کمک بیلبوردهای تبلیغاتی

نوشته شده توسط

یک شرکت خودروسازی قصد دارد بیلبوردهای تبلیغاتی حافظ محیط زیستی در ایالت کالیفرنیا نصب کند که علاوه بر تبلیغ خودروهای الکتریکی این برند، هوای اطراف را نیز پاکسازی می کند.

شنبه, 05 فروردين 1396 ساعت 20:17

افتتاح بخشی از بزرگترین نیروگاه خورشیدی جهان در دبی

نوشته شده توسط

کمپانی دولتی دبی یک نیروگاه برق ۲۰۰مگاواتی را یک ماه زودتر از موعد پیش بینی شده و با هدف ساخت بزرگترین تاسیسات انرژی خورشیدی تکمیل کرده است.

شنبه, 05 فروردين 1396 ساعت 07:54

طراحی قطار توسط طراح خودرو فراری

نوشته شده توسط

زمانی‌ که طراح خودروی لوکس فراری تصمیم به طراحی یک قطار می‌گیرد قطعا باید منتظر فاکتورهای خیره‌کننده‌ای بود.

دانشمندان آلمانی با روشن کردن "بزرگترین خورشید مصنوعی جهان" که از منابع شدید تابش نور تشکیل شده است، به دنبال تولید سوخت سازگار با محیط زیست هستند.

جمعه, 04 فروردين 1396 ساعت 18:18

مصرف سلول های خورشیدی با این روش کاهش یافت

نوشته شده توسط

محققان ژاپنی توانستند کارایی مصرف انرژی تولیدشده در سلول‌های خورشیدی را به حداکثر میزان تئوری آن نزیک کنند.

پیش از این محققان دانشگاه نیو ساوت ولز با استفاده از ایجاد مجموعه‌ای از سلول‌های خورشیدی توانستند حدود 40 درصد انرژی تابیده شده از خورشید را به برق تبدیل کنند؛ اما سلول‌های مصرف‌کننده بهینگی کمتری دارند و از نظر تئوری، فناوری سیلیکون در بهترین حالت 29 درصد بازدهی دارد.

چهارشنبه, 02 فروردين 1396 ساعت 23:31

فرود پهپاد مانند پرنده

نوشته شده توسط

محققان در مرکز طراحی و مهندسی دریایی اروپا (BMT) و دانشگاه بریستول در بریتانیا یک پهپاد بال ثابت را توسعه دادند که می‌تواند مانند پرندگان به زمین فرود آید.

سه شنبه, 01 فروردين 1396 ساعت 05:58

مشخصات فنی نخستین هواپیمای باربری جهان

نوشته شده توسط

«وای-20» نخستین هواپیمای باربری محسوب می‌شود که در ساخت آن از فناوری چاپگرهای سه‌بعدی استفاده شده است تا ضمن سرعت بخشیدن به فرآیند توسعه، هزینه‌های ساخت آن کاهش یابد.

شنبه, 28 اسفند 1395 ساعت 02:56

آیا صنعت شکر مورد استقبال دولت ها است؟

نوشته شده توسط

تحقیقات تازه در اسناد تاریخی نشان می دهد که در دهه ۱۹۶۰صاحبان صنایع شکر با پرداخت پول دانشمندان را قانع کرده‌اند که بر ارتباط میان شکر و بیماری‌های قلبی سرپوش گذارده و به جای آن تمام تقصیرها را به گردن چربی‌های اشباع بیاندازند.

شنبه, 28 اسفند 1395 ساعت 15:43

آزمایش تلسکوپ فضایی جیمزوب

نوشته شده توسط علم دیلی

تکنسین‌هایی که در حال بازرسی از تلسکوپ فضایی بزرگ جیمز وب و آینه‌های طلایی بزرگ آن هستند از نورهای مخصوص برای بازرسی از آن استفاده کردند.

شنبه, 28 اسفند 1395 ساعت 14:34

یخ زدایی از هواپیما در آسمان

نوشته شده توسط

در فصل زمستان و در دمای زیر صفر، دشواری‌های عملیاتی نگه داشتن ناوگان هوایی کشور بیش از پیش اهمیت می‌یابد. بارش شدید برف در شهرهای مختلف کشور، پوشیده شدن باند و سطوح پروازی، یخ‌زدگی بدنه و بال هواپیماها روی زمین و در نتیجه کاهش بهره‌وری هواپیماها و افزایش لغزندگی و پایین آمدن قدرت ترمزگیری وسایل پرنده روی باند پرواز، ازجمله عوامل مهم در به وجود آمدن تأخیرهای چند ساعته، لغو پروازها و در نهایت سرگردانی مسافران و خدمه پرواز است.

پنج شنبه, 26 اسفند 1395 ساعت 17:56

کنکورد مافوق صوت ساخته می شود

نوشته شده توسط

محققان دانشگاه جرج میسون آمریکا اعلام کرده‌اند که فاصله کمی با تولید هواپیمای مافوق صوتی دارند که صدای آن در زمین گوش‌خراش نباشد.

چهارشنبه, 25 اسفند 1395 ساعت 03:51

مشخصات دومین ایرباس ایران

نوشته شده توسط

سرانجام دومین ایرباس نو یا به قول معروف صفر کیلومتر تحویل ایران شد تا مسیر نوسازی ناوگان حمل و نقل هوایی کشور برای ایمنی مسافران وارد مرحله‌ای جدید شود.

صفحه1 از25