جمعه, 12 شهریور 1395 ساعت 06:25
امتیاز
(0 رای)

یک مشاوره عالی برای راه اندازی کسب و کار

برخلاف بسیاری از کارآفرینان ” سام کوره” خیلی زود متوجه شد که هنوز آنچه که را از زندگی میخواهد :بدست نیاورده، در نتیجه بیشتر خواهان رسیدن به خواسته هایش شد .او پس ازاین که از کالج فارغ التحصیل شد برای سه ماه در شغلی مشغول به کار شد .اما بزودی  متوجه شد که دراین شغل موفق نیست. بنابراین تصمیم گرفت که روش دیگری را پیشه کند. پس گاراژخانه پدریش را محل کارش کرد و برای مدت نه ماه سخت درآنجا کوشش کرد و هزینه مالی زیادی را صرف کرد . اما نتیجه معکوس گرفت و این کسب و کار هم به سرعت باشکست روبرو شد.  و از اینکه هر دو کسب کاری را که راه انداخته بود ناکام ماند، بسیار  آشفته بود .

او پس از تجربه هر دو نوبت شکست پا پس نکشید و شکست را نپذیرفت. بلکه از تجربه شکست خود فرصتی را برای یادگیری و پیشرفت و ترقی ایجاد کرد. با ارزیابی رفتار و تمایلات ” سام کوره” می توانید از او و اندیشه هایش به عنوان رهبر و رئیس یک کسب و کار  الهام بگیرید. هرچند که برای بار چهارم وقتی کسب و کار خود را در یک شرکت به عنوان  مشاوره آغاز کرد، اینبار نتیجه ومزد تلاشها و کوشش هایش را گرفت و در سن ۲۶سالگی موفق شد که بیش از ۱۰میلیون دلار کسب کند . نیاز به گفتن است که دراین زمان او دیگر در گاراژخانه پدریش کار نمی کرد .

من با او صحبت کردم و  از او خواستم که آنچه را که از طریق مشاوره وکسب و کار بدست آورده است را با دیگر کارآفرینان به اشتراک بگذارد.و او این تجربه و راهنمایی را در قالب  چهار ترفند به عنوان درس های باارزش که از طریق فرایند آزمون وخطا بدست آورده است را به کارآفرین  آینده پیشنهاد  کرد.

به سرعت نام تجاری شخصی خود را بسازید

ساخت یک نام تجاری شخصی دارای چندین مزیت کلیدی برای کارآفرینان است . اول_ داشتن یک نام تجاری شخصی و به رسمیت شناخته شد آن ، می تواند به اعتبار کسب و کار جدیدتان کمک کند.

این جوان کارآفرین می گوید: اگر مردم  نام تجاری شخصی تان را بشناسند و به شما اعتماد کنند ، آنها  به احتمال زیادی به  کسب و کار تان نیز اعتماد بیشتری خواهند کرد. دوم_ گسترش مخاطب  و مشتری بیشتر،  و آینده نگری برای داشتن مشتریان جدید  که هر روز  افزایش پیدا می کند.

کوره”معتقد است که، ایجاد نام تجاری و پایدار نگه داشتن آن از طریق معرفی و دنبال کردن در تبلیغات موثر می باشد. استفاده از سخنرانی در  رسانه های اجتماعی قدرت شما را افزایش می دهد. صحبت کردن در هر رسانه اجتماعی پتانسیلی به دنبال دارد که موجب جذب مشتریان جدید می باشد.

اومی گوید: برندسازی شخصی یک ابزار ضروری برای موفقیت در کسب و کار است.

پول در آوردن از شبکه خود

کوره” می گوید. هنگامی که شما در مورد شبکه های شخصی ، برای اولین بار کارتان را شروع می کنید، دوستان و خانواده تان را فراموش نکنید وآنها را باخبر نماید. ممکن است تعجب  کنید وباورتان نشود که چگونه بسیاری از مشتریان بالقوه در حال حاضر در اطراف خودتان و در میان همین افراد  وجود دارد.

دوستان، خانواده و دوستان از دوستان تان همگی  افراد ی هستند با نیازمندی  خودشان.در نتیجه  آشنایی با با نیازهای آنها  تقریبا همیشه ساده و قابل دسترس تر  نسبت به  غریبه ها خواهدبود. زیرا  اینان قبلا با کسب وکار شما به نوعی آشنا شده اند .

هرگز از یادگیری غافل نشوید

مهم نیست که چه موقع و چگونه کسب و کار خودتان را آغاز کرده اید .مهم این است که یک منحنی یادگیری همیشه در مسیر کسب وکار خود داشته باشید و درصدد تحقق آن باشید.

صرف نظر از اینکه  شما فرد خوش فکری هستید، ممکن است در انتخاب وشناخت صتعت به عنوان یک کارآفرین برای رسیدن به موفقیت زمانی را طی کنید .منتظر باشید که همیشه با چالش های جدید برخورد  خواهید کرد. تغییرات صنعت و یا موانع دیگر ،احتمالادر مسیر کسب وکارتان وجود دارد.در اینگونه موارد هم بایستی آمادگی داشته باشید.

کوره” می گوید: “به خاطر  دسترسی عظیمی از اطلاعات این روزها، هر کارآفرین می تواند در مورد آموزش خود  صدها کتاب بخواند، بخصوص در مورد بازاریابی، فروش، حسابداری، استراتژی  در واقع همه  اینها  را می توانید خود تان  بیاموزد- حتی  متدهای توسعه شخصی . من می دانستم نیاز دارم در مورد کسب وکار خود وهر آنچه که لازم هست بدانم . پس آموختم.”

پذیرش مردود شدن

کوره “می گوید:”  در شروع کسب و کارم ،وحشت بزرگی داشتم از رد شدن و پذیرفته نشدن .” به عنوان یک فر د خجالتی و محافظه کار برای ” کوره” بسیار سخت بود که مردم را دعوت کند و مشتریان بالقوه را جذب کند ولی بااین حال او تن به انجام این کار می داد و حتی آمادگی ردشدن از جانب مشتریان را داشت و سعی می کرد خم به آبرو نیاورد.

کوره می گوید” : :مجبور بودم تا با افراد غریبه راجع به کسب وکارم صحبت کنم و احتمال نپذیرفتن و رد کردن کسب وکارم را می دادم .ولی براین باور بود که قضیه شخصی نیست و برای رسیدن به موفقیت نهایی مهم است که دراین راه استوار باشم.”

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedInاشتراک گذاری در کلوب Instagram

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.