چهارشنبه, 28 مرداد 1394 ساعت 16:46
امتیاز
(0 رای)
کوررنگ ها میتوانند با عینک مخصوص ببینند کوررنگ ها میتوانند با عینک مخصوص ببینند

کوررنگ ها میتوانند با عینک مخصوص ببینند

عینک‌ ابداعی شرکت امریکایی EnChroma به افراد دارای مشکلات کوررنگی امکان دیدن درست رنگ‌ها را می‌دهد.

انسان ها چون در چشمانشان دارای گیرنده هایی موسوم به مخروط هستند، می توانند رنگ ها را ببینند. اشخاص دارای توانایی دیدن رنگ عادی، از سه مجموعه از این مخروط ها برخوردارند که می توانند رنگدانه های قرمز، سبز و آبی را شکار کنند

بسیاری از افراد دارای مشکل کوررنگی، در تشخیص دادن رنگ های قرمز و سبز با مشکل مواجه اند، زیرا مخروط چشمان آن ها رنگ هایی را شکار می کند که دارای طیف همپوشان هستند.

عینک های EnChroma در اصل برای محافظت کردن از چشم جراحان در طول عمل طراحی شده بودند اما هم اکنون شرکت سازنده آن ها را برای افراد مبتلا به کوررنگی بازاریابی می کند.

این عینک حاوی فیلتری است که در جایی که طیف های رنگ بیشترین همپوشانی را دارند، نور را جذب می کند و مولفه ای ویژه را بین فرکانس های نوری که دو مخروط شکار می کنند، قرار می دهد.

نتیجه بدست آمده نوعی تقویت رنگ است که به شخص کوررنگ امکان تشخیص شفاف تر رنگ ها را می دهد.

گفته می شود عینک ابداعی درمانی برای کوررنگی نیست درست همان طور که عینک گذاشتن به معنای درمان نزدیک بینی نیست؛ اما برای افراد مبتلا به کوررنگی داشتن این عینک مزیت قابل توجهی دارد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedInاشتراک گذاری در کلوب Instagram

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.