یکشنبه, 12 دی 1395 ساعت 11:13
امتیاز
(0 رای)

یوگا برای درمان سرطان سینه مفید است

محققان در دانشگاه ویندزور کشف کرده‌اند که یوگا علاوه بر اینکه می‌تواند راه حلی برای تسکین استرس، اضطراب، افسردگی و شرایط فیزیکی خاص باشد، می‌تواند به درمان سرطان پستان نیز کمک کند.

محققان از دانشگاه ویندزور می‌گویند که آشتانگا یوگا(یوگای هشتگانه) دارای ارزش درمانی برای سرطان پستان است.

این پژوهش توسط دو استاد حرکت شناسی از دانشگاه ویندزور انجام شده است.

محققان این پژوهش با 70 هزار دلار کمک مالی از بنیاد مرکزی سرطان ویندزور، شروع به انجام پژوهش درباره مزایای یوگا بر بازماندگان سرطان پستان کردند.

آنها این پژوهش را با بررسی پاسخ‌های فیزیکی و روحی بازماندگان سرطان به یوگای هشتگانه آغاز کردند.

این محققان جوانب مثبت سلامت روانی یوگا را بر روی شرکت کنندگان بررسی کردند. این عوامل عبارت از عزت نفس، کاهش اضطراب و افسردگی و بیش از همه  افزایش روابط بین فردی بودند.

آنها یک برنامه تخصصی یوگا را برای بیماران مبتلا به سرطان پستان توسعه داده و از هر جلسه یوگا فیلم برداری می‌کردند و  پس از آن به تجزیه و تحلیل این فیلم ها می‌پرداختند.

آنها مشاهده کردند که اعتماد به نفس و روابط میان فردی بیماران پس از انجام یوگای هشتگانه افزایش پیدا کرده و در مقابل نیز سطوح اضطراب و افسردگی درآنها کاهش یافته و در نهایت به درمان بیماری آنها کمک بسزایی می‌کند.

یوگا به طور قطع ورزشی برای القای آرامش بوده و وضعیت تنفس را بهبود بخشیده و فرد را از استرس رها می‌کند.

محققان این پژوهش امیدوارند که راه‌های تمرینی برای بهبود وضعیت بیماران سرطان پستان در همه جا گسترش یابد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedInاشتراک گذاری در کلوب Instagram

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.