یکشنبه, 28 آذر 1395 ساعت 04:06
امتیاز
(0 رای)

فناوری گوگل به کمک معلولان آمد

اگر از جمله افرادی هستید که به علت مشکلات حرکتی مجبور به استفاده از ویلچر هستید از این پس با استفاده از نقشه های گوگل می توانید از میزان سازگاری مسیر رفت و آمد خود با ویلچر مطلع شوید.

یکی از مشکلات افراد معلول و ویلچر سوار یافتن مسیرهای مناسب در خیابان ها برای حرکت و جابجایی است. شما از این پس می توانید با استفاده از اطلاعات موجود در نقشه های گوگل این مشکل را برطرف کنید.

کاربران نقشه های گوگل پیش از این به اطلاعاتی مانند وضعیت ترافیکی، محل پمپ بنزین ها، فروشگاه ها و مراکز مختلف خدماتی دسترسی داشتند و حالا می توانند از جزییات مسیرهای رفت و آمد نیز اطلاع کسب کنند.

گروهی از کارکنان گوگل به سرپرستی ریو آکاساکا مدیر محصولات گوگل درایو در زمان اوقات فراغت خود در این شرکت، طرح یاد شده را تکمیل کردند.

بر اساس قانونی که در سال ۲۰۰۴توسط لری پیج و سرگی برین موسسان گوگل وضع شد، کارکنان این شرکت می توانند ۲۰درصد از زمان کاری خود را در این شرکت صرف پیشبرد طرح های شخصی کنند، البته به شرطی که تکمیل و اجرای این طرح ها به نفع گوگل تمام شود.

بسیاری از خدمات مهم گوگل مانند جیمیل، خدمات تبلیغاتی ادسنس و اخبار گوگل بر مبنای همین سیاست شکل گرفتند. اما در سال های اخیر اجرای چنین طرح هایی مستلزم کسب اجازه از مدیران گوگل بوده است.

اطلاعات مربوط به وضعیت پیاده روها و اماکن عمومی در نقشه گوگل با مشارکت انبوه کاربران و از طریق خدمات «Local Guides» جمع آوری شده است.

کاربران گوگل به ازای ارائه اطلاعات رایگان برای تکمیل نقشه های آن می توانند بدون پرداخت هزینه از قابلیت های ازمایشی فعال شده این شرکت بهره بگیرند و فضای ذخیره سازی رایگان در گوگل درایو دریافت کنند.

برای مشاهده اطلاعات ارائه شده در این زمینه بر روی نقشه گوگل می توانید بر روی بخش توضیحات کلیک کرده و زبانه amenities را انتخاب کنید. این خدمات فعلا در بخش های محدودی از جهان در دسترس است.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedInاشتراک گذاری در کلوب Instagram

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.