یکشنبه, 22 مرداد 1396 ساعت 16:30
امتیاز
(0 رای)

باتری‌هایی که می‌توانند با عرق بدن کار کنند

یک تیم تحقیقاتی چینی موفق به ساخت نوع جدیدی از باتری انعطاف پذیر شدند که نه تنها عاری از مواد شیمیایی خطرناک بوده، بلکه می‌تواند با آب شور نیز کار کند.

 این تیم موفق به توسعه دو نوع مختلف از باتری شده که یکی از آنها به شکل تسمه و کمربند و دیگری به شکل نانو لوله است.

این محققان در ساخت باتری‌های جدید خود به جای فشرده سازی الکترولیت‌های مضر در آنها از مواد شیمیایی نسبتا بدون ضرر مانند سدیم سولفات استفاده کردند.

بنا به گزارشات به دست آمده، فرمول سولفات بر روی سه محلولی که محققان آنها را مورد آزمایش قرار دادند، بهترین عملکرد را از خود نشان داد و نتایجی مشابه با نوع عملکرد یک باتری لیتیوم یون داشت.

این باتری‌ها بسیار قوی بوده و نمونه تسمه شکل آن پس از 100 بار خم شدن، همچنان به کار خود ادامه داد.

محققان بر این باورند از آنجایی که این باتری‌ها می‌توانند با مایعات مبتنی بر سدیم کار کنند، ممکن است در نهایت بتوان از آنها به عنوان یک فناوری که با عرق بدن نیز کار می‌کند استفاده کرد.

یکی از محققان این پژوهش به نام " یونگنگ وانگ" در یک بیانیه اظهار می‌کند که این باتری‌ها همچنین می‌تواند دارای کاربردهای پزشکی مفید باشد. او بیان کرد: "ما می‌توانیم این الکترودهای فیبر شکل را در بدن انسان مخصوصا برای مناطقی که برای استفاده از داروهای تزریقی دچار مشکل می‌شویم استفاده کنیم."

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedInاشتراک گذاری در کلوب Instagram

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.