دوشنبه, 01 خرداد 1396 ساعت 05:16
امتیاز
(0 رای)

نمایشگر هولوگرافیک مایکروسافت در عینک‌های معمولی

محققان مایکروسافت موفق به توسعه هولوگراف‌های نزدیک به چشم واقعی شدند که لنزهای آن در درون عینک‌های معمولی قرار می‌گیرد.

آینه‌ها و کریستال مایع روی سیلیکون باید برای قرارگیری اثر این فناوری در فریم عینک قرار بگیرند و تنها قطعات الکترونیکی در بیرون از آن قرار خواهند گرفت.

در حالیکه اندازه بسیار فشرده این فناوری معمولا به نشان دادن تصاویر بی‌کیفیت و غیرقابل استفاده منجر می‌شود، اما محققان مایکروسافت توانسته‌اند با ایجاد اصلاحات در پروژکتور هولوگرافیک،حتی تماشای پیکسل‌های تکی را هم ممکن و آسان کنند.

تیم محققان مایکروسافت از فناوری ردیاب حرکات چشم(که جزییات دقیقی از آنچه می‌بینید را فراهم می‌کند) و الگوریتم‌های ارتقا دهنده گرافیک، برای تولید هولوگرام‌هایی با جزئیات بالا در زمان واقعی استفاده کردند.

مایکروسافت در حال حاضر با مشکلات و محدودیت‌هایی برای تولید این هولوگرام‌ها مواجه شده است.

این عینک‌ها در حال حاضر تنها می‌توانند تصاویر مونوسکوپی را نمایش دهند و توسعه تصاویر استروسکوپی چالش دیگری برای محققان مایکروسافت محسوب می‌شود.

اگر همه چیز طبق برنامه ریزی پیش برود، شما می‌توانید از یک صفحه نمایش واقعی هولوگرافی که بسیار راحت است در تمام طول روز استفاده کنید.

افرادی مانند پزشکان و کاربران بازی‌های رایانه‌ای می‌توانند به راحتی و بدون نیاز به استفاده از هدست‌های بسیار سنگین وزن از این فناوری جدید بهره بگیرند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedInاشتراک گذاری در کلوب Instagram

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.