سه شنبه, 04 خرداد 1395 ساعت 20:22

زنان و فقرا در معرض خطرات ناشی از تغییرات اقلیمی هستند

نوشته شده توسط

نتايج نظرسنجي موسسه «پيو» نشان مي‌دهد 82‌درصد دموكرات‌ها و 50‌درصد جمهوري‌خواهان معتقدند امريكا بايد در توافق جهاني كاهش انتشار گازهاي گلخانه‌اي شركت كند.

دوشنبه, 24 اسفند 1394 ساعت 22:30

سال جدید را با هدف گذاری صحیح آغاز کنید

نوشته شده توسط

اگر مثل خیلی از افراد بالغ باشید، حتما برای سال جدید خود اهدافی تعیین کرده اید. اما متاسفانه همین که آن شور و حال اولیه جشن سال نو به پایان می رسد می بینید رفتن به دنبال این اهداف و اجرا کردنشان آنچنان ساده هم نیست. جالب اینجاست که آمارها نیز نشان می دهد در سال جدید پس از گذشت یک هفته 77 درصد از کسانی که تصمیم هایی گرفته اند هنوز هدفشان را دنبال می کنند و پس از گذشت 6 ماه تنها 40 درصد از آنها باقی ماندند.

شنبه, 15 اسفند 1394 ساعت 22:11

کار با کامپیوتر زوال عقلی را از بین میبرد

نوشته شده توسط

مطالعات اخیر محققان، ارتباط بین فعالیت ذهنی و کاهش احتمال ابتلا به زوال عقل را بیش از پیش تایید می کند و نشان می دهد استفاده از رایانه در افراد میانسال و سالمندان، تاثیر مثبتی در کاهش احتمال ابتلا به زوال شناختی دارد.

چهارشنبه, 30 دی 1394 ساعت 10:02

صدای امواج آب خواب راحت را به شما هدیه میدهد

نوشته شده توسط

دیگر همه می‌دانند که به صورت غریزی گوش کردن به صداهایی مانند امواج دریا،رودخانه یا بادی آرام باعث آرامش می‌شود. محققان اما برای افراد که در خوابشان دچار مشکل هستند ام پیشنهاد استفاده از این صداها را کرده‌اند.

پنج شنبه, 05 آذر 1394 ساعت 22:27

ترافیک باعث افسردگی میشود

نوشته شده توسط

محققان می گویند افرادی که با سروصدای مداوم جاده ای زندگی می کنند بیشتر در معرض ابتلا به افسردگی پیشرفته قرار دارند.

شنبه, 23 آبان 1394 ساعت 16:32

زیاد خودتان را وزن نکنید

نوشته شده توسط

نتایج پژوهشی جدید نشان می دهد زنان جوانی که مکرراً خود را وزن می‌کنند در معرض خطر ابتلا به افسردگی قرار دارند.

تحقیقات جدید نشان می دهد دانش آموزان در ساختمان هایی با هوای تازه، اندکی در آزمون هایشان بهتر عمل می کنند.

دوشنبه, 11 آبان 1394 ساعت 19:15

ارتباط امنیت اجتماعی با باران اسیدی

نوشته شده توسط

در طول تمام سال مردم خوزستان با یک دغدغه روانی-اجتماعی زندگی می نمایند یک روز دغدغه ریزگردها، روز دیگر دغدغه باران خاکستر نیشکر، روز بعد کاهش کیفیت آب، روز بعد تعفن نیشکر، و دغدغه های دیگر که همگی تبعات و پیامدهای متنوع خود را دارند. افزایش بیماری سرطان بر اساس عوامل محیطی نمونه ای از وجود فجایع زیست محیطی است که گریبانگیر مردم خوزستان است.

پنج شنبه, 07 آبان 1394 ساعت 21:54

هر روز بر تعداد مصرف کنندگان قلیان افزوده میشود

نوشته شده توسط

دختر و پسر فرقی ندارد. این روزها اگر به پاتوق‌های گردشگری در سراسر کشور سری بزنیم، بساط قلیان به‌راه‌است که متاسفانه سن و سال هم نمی شناسد.

سه شنبه, 05 آبان 1394 ساعت 21:14

چگونه در قرار ملاقاتهایمان حاضر شویم؟

نوشته شده توسط

بدون شک تاکنون در محل کار یا بیرون با افرادی ملاقات کرده اید که بوی تند عرق می دهند، نفسشان بدبو و تمام تنشان خیس عرق است. این تجربه باعث شکل گیری تصویری از فرد می شود که برای همیشه در ذهن می ماند...

دوشنبه, 04 آبان 1394 ساعت 10:09

افزایش مهارت های ذهنی با تمرین

نوشته شده توسط

بر اساس یک رویکرد جدید در این باره که توسط محققان دانشگاه نورث وست (Northwestern) و تمپل (Temple) صورت گرفته،  مهارت های ذهنی  آن دسته که در نقشه خوانی و سر هم کردن وسایل از آن بهره می بریم  می تواند بهبود پیدا کند در صورتی که در این زمینه تمرین های لازم را انجام دهیم.

سه شنبه, 14 مهر 1394 ساعت 17:22

حلال مشکلات، صبر

نوشته شده توسط

تا به حال فکر کرده‌اید موقع راه رفتن چطور پایتان را از روی زمین بلند می‌کنید و قدم برمی‌دارید؟

از  آنجایی که "امید به زندگی سالم در سطح دنیا رشد کرده است بنابراین "امید به زندگی" نیز از سال 1990 تا به امروز در سطح جهانی شش سال افزایش یافته است؛ بیماری های ایسکمیک قلبی، عفونت های قسمت پایینی دستگاه تنفس و سکته های مغزی بیشترین موارد مرگ و میر در سطح جهانی به  شمار  می روند.

 

صفحه1 از3