دوشنبه, 17 مهر 1396 ساعت 14:38
امتیاز
(0 رای)

گفتگوی منطقی راهکار طلایی پایان دادن به مشاجره زوجین است

گفتگوی منطقی بهترین راهکار برای پایان دادن به اختلافی است که زوجین بر سر آن بحث کرده اند.

 مشاجره زوجین امری طبیعی است اما معضل اصلی نحوه پایان دادن به مشاجره است.

 اولین نکته در مشاجره زوجین این است که اکثر افراد روی موضوع درگیری تمرکز بیش از حد داشته و همین امر باعث می شود تا هر یک سعی کنند که بر دیگری غلبه کرده و حرف خود را ثابت کنند.

 گفتگوی منطقی بهترین راهکار برای پایان دادن به اختلافی است که بر سر آن بحث کرده اند.

هیچ گاه برای تخلیه روحی خود سعی نکنید تا طرف مقابل خصوصا همسرتان را تخریب شخصیتی کرده و او را مقصر جلوه دهید، همچنین دعواهای گذشته را به رخ یکدیگر نکشید.

هنگام مشاجره از احساسات و هیجانات خودتان صحبت کنید بطور مثال بگویید، من الان احساس خوبی ندارم، زمانی که از جملاتی استفاده می کنید که همسرتان را مورد خطاب قرار می دهد مانند اینکه تو درست رفتار نمی کنی، این گفته بلافاصله باعث می شود که او در حالت دفاعی قرار گرفته و از خود مقاومت نشان دهد و به جای آنکه اوضاع آرام شود، بیشتر به سمت تنش پیش رود.

در شرایطی که عصبانی هستید امکان دارد کلماتى را گفته که موجب افسوس شما شود از این رو بهتر است  در کمال آرامش با ارزیابى وضعیت، عاقلانه ترین راه را براى رسیدگى به موضوع بیابید.

 توهین ها تاثیر بسیار مخربی بر سلامت یک رابطه دارد وقتی یکی از زوجین با گفتار و لغات خود به دیگری حمله ور می شود،اثرات جبران ناپذیر روحی و عاطفی، اعتماد به نفس زوجین را از بین برده و حتی می تواند به افسردگی و خودکشی ختم شود.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedInاشتراک گذاری در کلوب Instagram

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.