سه شنبه, 06 تیر 1396 ساعت 15:52

۶ روش برای افزایش سریع اعتماد به نفس

نوشته شده توسط

به سختی می‌توان در شرایط سخت و بحرانی اعتماد به نفس خود را حفظ کرد. اما از طرفی اعتماد به نفس می‌تواند نقش پناهگاه یا مامن را برای شما داشته باشد. قایقی محکم و پابرجا که حتی در توفانی‌ترین دریاها هم آرامشش به هم نمی‌ریزد.

یکشنبه, 04 تیر 1396 ساعت 12:10

کاهش استرس با ترفندی 5 دقیقه‌ای

نوشته شده توسط

استرس بخش جدا نشده ای از زندگی هر روز ماست. اگر چه مقدار کمی استرس برای زندگی ما لازم است اما اگر کنترل نشود، زندگی ما را تحت تاثیر منفی خود قرار می دهد.

افسردگی و فراموشی هردو بیماری‌هایی هستند که می‌توانند روال عادی زندگی شما را مختل کنند پس مراقب آنها باشید؛ در این مقاله شمارا با ۴عادت رایج روزانه که ریسک ابتلا به این دو مشکل را افزایش می‌دهند آشنا خواهیم کرد.

حذف عادت های بد و رسیدن به بهترین حالت موجود از خودمان، یک سفر است. یک پروسه است.  این چیزی‌ست که همه ما خواستارش هستیم صرف نظر از اینکه متوجه باشیم آیا این خواسته را داریم یا نه

پنج شنبه, 01 تیر 1396 ساعت 05:11

تب روانی چیست و چگونه درمان می‌شود؟

نوشته شده توسط

مطالعه‌ای جدید نگاهی دقیق‌تر به پدیده‌ای انداخته که اغلب به اشتباه تشخیص داده می‌شود: تب روانی، بیماری روان‌تنی که در اثر رویدادهای هیجانی یا استرس مزمن ایجاد شده و موجب بالا رفتن دمای بدن می‌شود.

پنج شنبه, 01 تیر 1396 ساعت 02:53

استرس‌های دوران کودکی افسردگی می‌آورد

نوشته شده توسط علم دیلی

استرس‌های دوران کودکی همراه با استرس‌های روزمره روی بخش خاصی از مغز تاثیر گذاشته و عامل افسردگی می‌شوند.

پنج شنبه, 25 خرداد 1396 ساعت 22:49

روشهای حفظ خونسردی و آرامش در شرایط بحرانی

نوشته شده توسط

به منظور حفظ آرامش در شرایط بحرانی، نفس عمیق بکشید و با مثبت‌اندیشی به حل مسئله بپردازید و از کمک گرفتن از دیگران ابایی نداشته باشید

چهارشنبه, 24 خرداد 1396 ساعت 17:46

راهکارهای ساده برای مدیریت ذهن

نوشته شده توسط

حتی فکر کردن به کلماتی مثل بی نظمی، آشفتگی و به هم ریختگی هم باعث افزایش استرس می شود. هیچ کس نمی تواند این موضوع را انکار کند؛ همه به نحوی با آن سروکار داشته اند.

دوشنبه, 22 خرداد 1396 ساعت 16:45

۶ روش کنترل اضطراب

نوشته شده توسط

کنترل اضطراب احتمالاً همان چیزی است که باعث بهتر شدنتان در کار ، درس یا زندگی می‌شود اما راهکار اصلی مدیریت اضطراب چیست؟

شنبه, 20 خرداد 1396 ساعت 19:27

درمان افسردگی با ازدواج ممنوع!

نوشته شده توسط

بابایی روان‌شناس ، با اشاره به اینکه بعضی افراد برای درمان افسردگی خود گزینه ازدواج را انتخاب می‌کنند، اظهار داشت: بعضی از افراد بدون درمان افسردگی خود به سراغ ازدواج می‌روند و زندگی مشترک خود را با این تصور که " اگر یک نفر وارد زندگی‌ام  شود می‌تواند به من کمک کند"، تشکیل می‌دهند.

پنج شنبه, 18 خرداد 1396 ساعت 10:59

حقایق مهم درباره افسردگی

نوشته شده توسط

طبق گزارش انجمن ملی سلامت روان (National Institute of Mental Health) آمریکا، سالانه ۶ / ۷درصد جمعیت بزرگ‌سال آمریکایی حالات افسردگی شدید را تجربه می‌کنند. این آمار در همه کشورهای دنیا وجود دارد و بدیهی است که در کشور ما هم هر سال تعدادی از افراد بزرگ‌سال حالات افسردگی شدید را تجربه می‌کنند. برای کسانی که جزو این دسته از افراد نیستند، شاید درک این‌که چه اتفاقات روانی‌ای برای فرد افسرده می‌افتد، سخت و گاهی غیرممکن باشد.

پنج شنبه, 18 خرداد 1396 ساعت 04:11

مراجعه به روانشناس دلیل بیمار بودن نیست

نوشته شده توسط

گرچه مدتی است که به سلامت روان بها داده شده و دیگر چون سابق افراد نسبت به آن موضع نمی‌گیرند، اما هنوز به‌طور کلی فقر سواد سلامت روان در جامعه برطرف نشده است. بر همین اساس حتی به شوخی هم شاهد انگ زدن به شهروندانی هستیم که به روانشناس و روانپزشک مراجعه می‌کنند.

شنبه, 13 خرداد 1396 ساعت 21:21

افسردگی منجر به سرطان می شود؟

نوشته شده توسط

نتایج آخرین بررسی ها نشان می دهد افرادی که دچار علائم افسردگی به مدت طولانی هستند بیشتر در معرض مرگ و میر ناشی از سرطان قرار می گیرند.

صفحه1 از20