شنبه, 02 بهمن 1395 ساعت 09:54

طراحی لباس مخصوص برای تشخیص آسیب های مغزی

نوشته شده توسط

متخصصان موفق به طراحی یک لباس زرهی هوشمند شدند که ایجاد تروما در سربازان را تشخیص می‌دهد.

شنبه, 02 بهمن 1395 ساعت 07:46

چه غذاهایی دارای پتاسیم هستند؟

نوشته شده توسط

پتاسیم یک ماده معدنی مهم است که به تنظیم فشارخون، بهبود عملکرد قلب و سیستم عصبی بدن کمک می‌کند. در ادامه با مواد غذایی سرشار از پتاسیم آشنا خواهید شد.

شنبه, 02 بهمن 1395 ساعت 06:16

با خواص رازیانه آشنا شوید

نوشته شده توسط

رازیانه گیاهی است معطر ، علفی و دوساله که ارتفاع آن تا ۲متر می رسد ساقه آن دارای شیارهای هم ردیف و موازی می باشد برگهای آن نازک و نخی مانند شوید است گلهای رازیانه زرد و بصورت خوشه در انتهای ساقه ظاهر می شود و به دو صورت وحشی و زراعی در ایران دیده می شود.

شنبه, 02 بهمن 1395 ساعت 05:56

عوارض سریع غذاخوردن چیست؟

نوشته شده توسط

در دنیای امروز همه چیز در حال سریع و سریع تر شدن است، غذا خوردن نیز شامل این سرعت گرفتن شده است. بسیاری از مردم، زمان کمی برای نشستن و لذت بردن از وعده غذایی شان دارند. بنابراین برای جبران، خیلی سریع غذا می خورند و یا غذا خوردنشان با انجام کاری دیگر همراه می شود.

جمعه, 01 بهمن 1395 ساعت 21:41

فلفل قرمز تند مصرف کنید تا خطر مرگ کاهش یابد

نوشته شده توسط

دانشمندان در دانشگاه ورمونت دریافته‌اند مصرف فلفل قرمز تند با کاهش ۱۳درصدی میزان مرگ و میر به واسطه سکته قلبی و مغزی ارتباطی مستقیم دارد.

جمعه, 01 بهمن 1395 ساعت 14:32

درمان آبریزش بینی به روش های سنتی

نوشته شده توسط

آبریزش بینی مشکل متداول و آزاردهنده‌ای است. این امر به دنبال افزایش مخاط در سینوس و حفره‌ی بینی اتفاق می‌افتد. افزایش تولید مخاط پاسخ بدن به ویروس‌های سرماخوردگی و آنفولانزا، محرک‌ها و عوامل حساسیت‌زای بیرونی است. سرماخوردگی، واکنش‌های آلرژیک، عفونت سینوسی و تغییرات ناگهانی دمای محیط شایع‌ترین علل آبریزش بینی هستند. اگر درمان آبریزش بینی به موقع انجام نشود، می‌تواند باعث ایجاد سرفه، گوش‌درد، و سردرد شود و مشکلاتی را برای فرد به‌وجود آورد.

جمعه, 01 بهمن 1395 ساعت 12:09

آلودگی گوشی های موبایل بسیارخطرناک است

نوشته شده توسط

چند میلیارد زباله موبایل روی کره زمین وجود دارد که بازیافت نکردن آنها می‌تواند عواقب مرگباری برای انسان داشته باشد. به همین دلیل در کشورهای مختلف برنامه‌های مختلفی برای بازیافت زباله‌های موبایل یا به طور کلی طباله‌های الکتریکی وجود دارد.

جمعه, 01 بهمن 1395 ساعت 08:42

تمامی مراحل ایمپلنت دندان را در این مقاله ببینید

نوشته شده توسط

این روزها نام ایمپلنت یا کاشت دندان را بسیاری به گوش می‌رسد .از دست دادن یک یا چند دندان، مشکلی است که برای بسیاری از افراد سخت و حتی غیرقابل تحمل است.اما ایمپلنت دندان چطور صورت می‌گیرد؟ این تصویر متحرک به صورت ساده پروسه این کار را نشان می‌دهد.

جمعه, 01 بهمن 1395 ساعت 06:26

ویتامین K چه تاثیری بر بدن می گذارد؟

نوشته شده توسط

ویتامین k نقش مهمی در لخته شدن خون و به دنبال آن جلوگیری از خونریزی ایفا می‌کند. این ویتامین تقریبا با دیگر ویتامین‌ها یک تفاوت عمده دارد؛ مانند سایر ویتامین‌ها، یک مکمل غذایی نیست. در واقع، ویتامین k دارای گروهی از ترکیبات است که به نظر می‌رسد، مهم‌ترین این ترکیبات ویتامین k۱و k۲باشد. ویتامین k۱در سبزی‌های برگ‌دار و دیگر سبزیجات وجود دارد و ویتامین k۲نیز گروهی از ترکیباتی است که عمدتا از گوشت، پنیر، تخم مرغ و سنتز باکتریایی به دست می‌آید.

جمعه, 01 بهمن 1395 ساعت 05:16

چه غذاهایی برای پوکی استخوان مضر هستند؟

نوشته شده توسط

پوکی استخوان بی صدا می آید و بی صدا زمین گیر می کند. عادت‌ها متعددی از جمله عادت‌های غذایی در ابتلا به این مشکل نقش دارد که با بروز آن مشکلاتی مانند خمیده تر شدن و کوتاهی قد به اندازه چند سانتی متر، شکستگی مچ و غیره همراه است. برای کاهش این بیماری خاموش توصیه های زیر را جدی بگیرید.

جمعه, 01 بهمن 1395 ساعت 04:54

ناگفته هایی از اسرار بدن

نوشته شده توسط

بدن انسان یک دستگاه بی‌نظیر، قدرتمند و پر از مایع است که مواد شیمیایی را به کار می‌اندازد، آنها را با دقتی بالا با هم ترکیب می‌کند و همه چیز را از خاطرات تا مخاط می‌سازد. در این مطلب می‌خواهیم برخی از این پیچیدگی‌ها را با شما در میان بگذاریم که در عین زیبایی بسیار مرموز هستند و عملکرد فوق‌العاده‌ای برای بدن شما ایجاد می‌کنند.

جمعه, 01 بهمن 1395 ساعت 03:56

تعیین سن افراد به کمک سلول های مغز

نوشته شده توسط

یک پژوهش جدید نشان می‌دهد که با بالا رفتن سن، سلول‌های مغز تغییراتی را از خود نشان می‌دهند که با بررسی و مطالعه این تغییرات خاص می‌توان سن فرد را تشخیص داد.

پنج شنبه, 30 دی 1395 ساعت 23:42

عامل استرس در مغز شناسایی شد

نوشته شده توسط

مطالعات محققان نشان می‌دهد که چطور فعالیت‌های هسته آمیگدال یا بادامه مغز با استرس و حمله قلبی مرتبط است.

صفحه1 از179