دوشنبه, 01 خرداد 1396 ساعت 20:17

جرم گوش را خارج کنیم یا نه؟

نوشته شده توسط

جرم گوش از ترشحات طبیعی و ضروری بدن محسوب می‌شود که از گوش مراقبت کرده و وجود این جرم برای حفظ نرمی و سلامت مجرای گوش خارجی لازم است. جرم گوش مانع از ورود کثیفی و باکتری به عمق گوش می‌شود.

دوشنبه, 01 خرداد 1396 ساعت 16:55

تمام تغییرات پوستی در دوران بارداری

نوشته شده توسط

بارداری دوران خاطره‌انگیزی است که اغلب خانم‌ها احساس خوبی نسبت به آن دارند و در صورتی که با برنامه‌ریزی قبلی باردار شده باشند، حتما قبل از باردار شدن اطلاعات کافی در مورد تغییراتی که باید منتظرش باشند و آنچه که در این دوران طبیعی یا غیرطبیعی تلقی می‌شود کسب می‌کنند. یکی از مواردی که معمولا خانم‌ها درباره آن کنجکاوند، تغییرات پوستی در این دوران و قابل‌برگشت یا غیرقابل‌برگشت بودن آنها پس از اتمام بارداری است.

یکشنبه, 31 ارديبهشت 1396 ساعت 14:30

۵ افسانه قدیمی در مورد حفاظت از چشم‌ها که صحت علمی ندارند

نوشته شده توسط

از بین حواس ۵گانه خود، از دست دادن کدام یک برای شما سخت‌تر است؟ معمولا جواب بیشتر افراد از دست دادن توانایی دیدن است. بینایی ما به قدری گرانبها است که اسطوره‌ و افسانه‌های زیادی درباره اینکه چه چیزهایی می‌توانند به چشم ما آسیب وارد کنند و چه کارهایی باعث محافظت از آنها می‌شود، وجود دارد. در ادامه به این ۵افسانه رایج اشاره می‌کنیم که اکنون دانشمندان به این نتیجه رسیدند که این گفته‌های قدیمی صحت علمی نداشته‌اند.

یکشنبه, 31 ارديبهشت 1396 ساعت 11:53

ترک سیگار: نکاتی برای تحمل اولین روز‌های سخت

نوشته شده توسط

همانطور که می‌دانید ، سیگار کشیدن دارای مضرات زیادی است. سیگار می‌تواند به حنجره و ریه‌ها آسیب وارد کند، ، پوست صورت را خراب کند، دندان‌ها را زرد کند، اعتماد به نفس را کاهش دهد و فرد را بی حال، کم انرژی و بی اشتها کند. این مضرات برای افرادی که در طول روز زیاد سیگار می‌کشند بیشتر و افرادی که کمتر می‌کشند کمتر است. اما حتی کشیدن یک نخ سیگار در روز می‌تواند اثرات زیان آور خود را داشته باشد. اگر شما سیگار می‌کشید و قصد ترک آن را دارید، با چند نکته ریز و مهم می‌توانید این کار را با سختی کمتری انجام دهید. همچنین ترک آن در افرادی که تنها روزی چند نخ سیگار می‌کشند بسیار آسان و راحت‌تر است. در ادامه به شما خواهیم آموخت که در روز‌های اول ترک سیگار چه کارهایی انجام دهید تا بتوانید به راحتی تحمل خود را بالا ببرید و با اعتماد به نفس کامل بر روی تصمیم‌ خود بایستید.

یکشنبه, 31 ارديبهشت 1396 ساعت 01:52

یائسگی زودرس، تهدیدِ جدی برای دخترانِ امروز

نوشته شده توسط

شاید تا چند سال پیش همه ما با شنیدن کلمه «یائسگی» یاد خانم‌هایی می‌افتادیم که سنی از آنها گذشته بود. اما در این چند سال اخیر بسیاری از دختران و حتی مادران در اوج جوانی به دلایل مختلفی یائسه می‌شوند. متاسفانه روند یائسگی زودرس در حال افزایش است در صورتی که به راحتی می‌توان با روش‌های ساده‌ای از بروز آن جلوگیری کرد. به همین دلیل ما در گفتگو با فاطمه ذکایی، کارشناس مامایی و طب سنتی، از او درباره این مشکل در حال افزایش زنان پرسیدیم.

شنبه, 30 ارديبهشت 1396 ساعت 22:52

چرا کف پا ترک می خورد؟

نوشته شده توسط

ترک خوردگی کف پا شایع است و دلایل مختلفی برای بروز آن وجود دارد. ما بر روی پاهایمان می ایستیم و راه می رویم، بنابراین فشار و راه رفتن مداوم می تواند باعث ترک خوردگی و پوسته پوسته شدن پا شود. اما ترک پا می تواند دلایلی به جز راه رفتن مداوم داشته باشد که در اینجا به آنها اشاره می کنیم.

شنبه, 30 ارديبهشت 1396 ساعت 18:43

ارتباط کمبود خواب و سرطان پستان

نوشته شده توسط

نتایج تحقیقات نشان‌دهنده این مطلب است که زنانی که در طول شبانه‌روز کمتر می‌خوابند یا مدام خروپف می‌کنند، در مقایسه با افرادی که خواب مناسب و کافی دارند، در برابر بیماری سرطان به احتمال کمتری بهبود پیدا می‌کنند و احتمال عود سرطان پستان در آنها بیشتر است. این نتیجه تحقیقی است که در مجله کلینیک خواب آمریکا منتشر شده است.

شنبه, 30 ارديبهشت 1396 ساعت 17:54

عوامل خطر آفرین لخته شدن خون

نوشته شده توسط

لخته های خون یا آن چه در پزشکی به ترومبوز سیاهرگی عمقی (DVT) ارجاع می شود، لخته هایی هستند که در سیاهرگ های لگن، ساق پا، ران یا دیگر مناطق بدن تشکیل شده و جریان خون را مسدود می کنند. در صورت حرکت و مسدود کردن رگ های خونی در ریه و شکل گیری آمبولی ریوی که زندگی انسان را در معرض تهدید قرار می دهد، لخته های خون می توانند مرگ آفرین باشند.

جمعه, 29 ارديبهشت 1396 ساعت 20:30

هوش از پدر به ارث می رسد یا از مادر؟

نوشته شده توسط

همه ما به خوبی می دانیم که هوش پایه و اساس ژنتیکی دارد. حتی تحقیقات علمی نیز به این به باور و عقیده که هوش و دیگر ظرفیت‌‌های شناختی مرتبط توسط ژن ما تعیین می‌شود، قوت می‌دهد.همین باور سبب شده که عده‌ای از افراد اهمیت تحصیل را رد کنند چرا که معتقدند صرف هزینه برای تحصیل و آموزش تاثیری زیادی روی توانایی‌های طبیعی ما ندارد. اما دانشمندان این نظریه را رد کرده اند زیرا معتقدند که عوامل محیطی می‌توانند روی تحصیلات و بهره هوشی ما تاثیر بگذارند.

جمعه, 29 ارديبهشت 1396 ساعت 16:47

چرا ریزش مو در تابستان بیشتر می شود؟‎

نوشته شده توسط

آیا شما هم در تابستان از میزان ریزش موی خود متعجب می شوید؟ آیا شما در فصل گرم سال زمانی که به برس موی خود نگاه می کنید نگران می شوید؟ فکر می کنید فصل ها چه تأثیری در افزایش یا کاهش میزان ریزش موی ما ایفا می کنند؟

جمعه, 29 ارديبهشت 1396 ساعت 14:24

انواع «سینوزیت» را بشناسید

نوشته شده توسط

رییس انجمن عفونی اطفال ضمن تشریح انواع سینوزیت، علائم و عوارض بروز این بیماری را توضیح داد.

جمعه, 29 ارديبهشت 1396 ساعت 11:54

بهترین زمان اندازه گیری فشار خون

نوشته شده توسط

بیماری های قلبی عروقی مهمترین علت مرگ و میر در سراسر جهان است و فشار خون بالا یکی از مهمترین عوامل خطر این عارضه است؛ بنابراین با آگاهی از مقدار فشار خون و کنترل آن می‌توان احتمال مرگ و میر ناشی از سکته مغزی و حمله قلبی را به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش داد.

جمعه, 29 ارديبهشت 1396 ساعت 02:53

استفاده از وسایل نقلیه عمومی در کاهش چاقی موثر است

نوشته شده توسط

نتایج یک مطالعه نشان می دهد که استفاده مکرر از وسایل نقلیه عمومی با کاهش چاقی ارتباط دارد.

صفحه1 از62