یکشنبه, 03 ارديبهشت 1396 ساعت 08:48

آنچه که خانم ها درباره ریزش مو باید بدانند

نوشته شده توسط علم دیلی

ریزش مو از مشکلات شایعی است که این روزها خانم های بسیاری با آن درگیر هستند. اگر شما هم نگران ریزش مو های تان هستید به شما پیشنهاد می کنیم این نکته ها را بدانید.

شنبه, 02 ارديبهشت 1396 ساعت 02:32

راهنمای تفسیر برگه آزمایش

نوشته شده توسط

در این مقاله طریقه خواندن و تفسیر انواع آزمایشات مانند : آزمایش خون ، ادرار ، مدفوع ، چربی خون ، قند خون و.. با شرح و توضیح کامل هر یک از موارد ذکر شده در برگه آزمایش آورده شده است.

شنبه, 02 ارديبهشت 1396 ساعت 01:27

درمان سرد مزاجی با طب سنتی

نوشته شده توسط

در طب سنتی و طب اسلامی برای درمان سرد مزاجی و تقویت قوای جنسی توصیه های فراوانی وجود دارد. خوردن خوراکی هایی نظیر کشمش، مویز، نارگیل برای درمان سردمزاجی بسیار مفید هستند.

جمعه, 01 ارديبهشت 1396 ساعت 03:52

درمان کم خونی و ریزش مو با خوراک سنگدان

نوشته شده توسط

سنگدان یکی از قسمت های پر خاصیت مرغ است که معمولا نادیده گرفته می شود. سنگدان یکی از مواد غذایی است که می تواند کم خونی و ریزش موهای تان را درمان کند.

جمعه, 01 ارديبهشت 1396 ساعت 01:39

چگونه سالمندان شاد باشند؟

نوشته شده توسط

برخورداری از زندگی سالم دیگر برای همه یک امر بدیهی شده و رعایت آن ضامن سلامت بیشتر در همه دوره‌های زندگی است اما وقتی پا به دوره سالمندی می‌گذاریم، موضوع سلامت و حفظ آن مهم‌تر می‌شود و مراقبت‌ها هم اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. در این مطلب، توصیه‌های ‌ساده‌ای برای زندگی سالم‌تر در این دوره سنی گر‌دآوری شده که با شما در میان خواهیم گذاشت.

پنج شنبه, 31 فروردين 1396 ساعت 16:28

علت بروز سکته قلبی چیست؟

نوشته شده توسط

دبیرعلمی کنگره خدمات آزمایشگاهی ایران، پرهیز از استعمال دخانیات، افزایش فعالیت بدنی و کاهش کالری مصرفی را از راهکارهای مهم پیشگیری از سکته‌‌های قلبی عنوان کرد.

پنج شنبه, 31 فروردين 1396 ساعت 12:24

سوختگی های آشپزخانه ای را چگونه درمان کنیم؟

نوشته شده توسط

آشپزخانه بظاهر جای امنی می‌آید و کسی تصور نمی‌کند که در آنجا اتفاقات زیاد و گاه ناگواری می‌تواند رخ دهد.

پنج شنبه, 31 فروردين 1396 ساعت 02:48

چرا کم خون می شویم؟

نوشته شده توسط

كم‌خوني وضعيتي است كه در آن تعداد يا اندازه گلبول‌هاي قرمز و يا مقدار هموگلوبين موجود در خون كاهش يافته و تبادل اكسيژن و دي‌اكسيدكربن بين خون و سلول‌هادچار اختلال مي‌شود. از علل ايجادكننده كم‌خوني مي‌توان كمبودهاي تغذيه‌اي، خونريزي، ناهنجاري‌هاي ژنتيكي، بيماري‌هاي مزمن و يا مسموميت‌هاي دارويي را نام برد. منظور از كم‌خوني‌هاي تغذيه اي كم‌خوني‌هايي است كه در اثر دريافت ناكافي مواد مغذي ايجاد مي‌شوند.

چهارشنبه, 30 فروردين 1396 ساعت 22:53

آتوسمی چیست؟

نوشته شده توسط

آنوسمی (Anosmia) شاید واژه ای باشد که تاکنون به گوش شما نخورده باشد، اما به مشکلی آشنا اشاره دارد که از دست دادن نسبی یا کامل حس بویایی است. آنوسمی به واسطه شرایط سلامت روانی و جسمانی مختلفی می تواند شکل بگیرد.

سه شنبه, 29 فروردين 1396 ساعت 21:35

درمان سنتی دندان درد

نوشته شده توسط

گاهی دچار دندان‌دردهای شدیدی می‌شویم اما به‌دلیل شرایط زمانی یا مکانی نامناسب نمی‌توانیم خود را فوری به درمانگاه و دندان‌پزشکی برسانیم. در این شرایط برخی درمان‌های خانگی که مورد تایید حکمای طب سنتی است، ممکن است به تسکین درد شما کمک کند. علاوه براین، مصرف بعضی از مواد غذایی می‌تواند به بهتر شدن سلامت دندان‌های شما بینجامد.

سه شنبه, 29 فروردين 1396 ساعت 14:55

میزان مناسب نور خورشید برای بدن چه مقدار است؟

نوشته شده توسط

محققان اسپانیایی میزان قرارگیری در معرض نور خورشید، برای دریافت ِ مناسب ویتامین D را تخمین زده‌اند. در فصول بهار و تابستان ۱۰تا ۲۰دقیقه قرارگرفتن در معرض نور خورشید کافی است، در حالی که میزان مورد نیاز در ماه های زمستان دو ساعت است. بنابراین دریافت میزان مورد نیاز برای بسیاری از مردم ممکن نیست.

دوشنبه, 28 فروردين 1396 ساعت 23:21

به خال های کودکان رسیدگی کنید

نوشته شده توسط

خال‌های کودکان معمولا نگران‌کننده نیستند. اما اگر خال‌های پوستی کودکتان اغلب تغییر می‌کند یا به هر علت دیگری مشکوک به نظر می‌رسد، با ید به دکتر مراجعه کنید

دوشنبه, 28 فروردين 1396 ساعت 11:44

برای مبارزه با آلودگی هوا ویتامین B مصرف کنید

نوشته شده توسط

طبق یافته های جدید محققان، مصرف روزانه مکمل های ویتامین B با تاثیرات مضر آلودگی هوا بر قلب مقابله می کند

صفحه1 از58