تصور کنید به خواب فرو رفته‌اید، ناگهان بیدار می‌شوید و نمی‌توانید عضلات خود را تکان دهید. ترسناک به نظر می‌رسد؛ اما بسیاری از مردم این حالت را در دوره‌ای از زندگی خود تجربه کرده‌اند.

پنج شنبه, 05 اسفند 1395 ساعت 05:47

حس بویایی انسان در زندگی مدرن از بین می رود

نوشته شده توسط

دانشمندان معتقدند که یکی از شاخص‌ترین پیامدهای زندگی مدرن از بین رفتن احساس بویایی انسان تحت تاثیر هوای آلوده و غذاهای نمکی و پرچرب است.

چهارشنبه, 04 اسفند 1395 ساعت 23:53

تخم مرغ افزایش دهنده طول عمر تولید شد

نوشته شده توسط

اووکودانی یا دره جوشان در ژاپن جایی است که خوردن تخم‌های مخصوص در آنجا 7 سال به عمر افراد می‌افزاید.

چهارشنبه, 04 اسفند 1395 ساعت 10:58

مادران باردار با رعایت نکات زیر سلامتی خود را حفظ کنند

نوشته شده توسط علم دیلی

بارداری معنای جدیدی به زندگی می‌بخشد. احساس حمل یک روح کوچک در درون مادر بسیار باشکوه است. با این حال، مادران در دوران بارداری بایستی یک سری نکات را رعایت کنند تا از لحاظ جسمی و روحی سالم بمانند.

چهارشنبه, 04 اسفند 1395 ساعت 05:56

محتوایات یک لیوان آبی که می نوشید چیست؟

نوشته شده توسط

فکر می کنید آبی که از لیوان می خورید فقط «آب» است. این مطلب را بخوانید تا متوجه حقایق عجیب و حتی ترسناکی درباره لیوان آب پیش رویتان شوید.

سه شنبه, 03 اسفند 1395 ساعت 17:39

چگونه متوجه شویم فرزندمان به اوتیسم مبتلا شده است؟

نوشته شده توسط علم دیلی

این بیماری خانمان‌سوز است. اگر زود تشخیص داده شود، سریع درمان می‌شود اما اگر دیر تشخیص داده شود، مشکلات بسیاری برای آن خانواده ایجاد می‌کند.

دوشنبه, 02 اسفند 1395 ساعت 23:41

نشانه های عفونت کلیه چیست؟

نوشته شده توسط

عفونت های کلیه به واسطه باکتری هایی که ابتدا در مثانه حضور دارند و عفونت دستگاه ادراری پایینی، مانند عفونت مثانه را ایجاد می کنند، شکل می گیرند. در صورت بقای باکتری ها، این امکان وجود دارد که آنها به قسمت های بالایی وارد شده و موجب عفونت کلیه شوند.

دوشنبه, 02 اسفند 1395 ساعت 22:31

عوارض بیهوشی عمومی چیست؟

نوشته شده توسط

بیهوشی در بسیاری از درمان‌های پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد، در واقع بیهوشی نوعی بی‌حسی موقت است. یکی از بیهوشی‌های رایج بیهوشی عمومی است که معمولاً در جراحی‌هایی که عدم هوشیاری امن‌تر و راحت‌تر است، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دوشنبه, 02 اسفند 1395 ساعت 19:51

ناشتا آب میل کنید

نوشته شده توسط

چرا باید اولین کاری که صبح‌ها بعد از بیدار شدن از خواب انجام می‌دهید، نوشیدن یه لیوان آب باشد؟ ۷ دلیل برای شما می‌آوریم تا بیشتر بدانید:

دوشنبه, 02 اسفند 1395 ساعت 16:21

عوارض جانبی استنشاق مواد سفیدکننده

نوشته شده توسط

مواد سفیدکننده به عنوان پاک‌کننده در خانه‌ها بسیار پرطرفدارند و در آشپزخانه، سرویس بهداشتی، اتاق‌های رختشویی و دیگر مکان‌های منزل به وفور یافت می‌شود. این محلول معمولاً حاوی کلُرین است که می‌تواند پارچه‌ها را سفید کند و قارچ‌ها و انگل‌ها را بکشد.

دوشنبه, 02 اسفند 1395 ساعت 11:55

عامل اصلی چپ یا راست دست بودن کشف شد

نوشته شده توسط

دانشمندان مدت زمان طولانی است که با معمای چپ یا راست‌دست بودن افراد درگیر بوده‌اند،‌ معمایی که هنوز به خوبی درک نشده اما دست‌کم منشا آن به مغز انسان ربط داده شده‌است.

دوشنبه, 02 اسفند 1395 ساعت 06:49

علت ریزش مو در مردان چیست؟

نوشته شده توسط علم دیلی

دانشمندان ژنتیک، دویست قطعه دی ان ای را یافته اند که بر میزان ریزش مو در مردان در میانسالی، روند و نحوه ریزش موی این افراد ارتباط دارد.

یکشنبه, 01 اسفند 1395 ساعت 10:40

بهترین زمان مصرف آجیل در کودکان چه زمانی است؟

نوشته شده توسط علم دیلی

آجیل منبع تامین مواد معدنی، اسیدهای چرب و برخی ویتامین‌های مفید است و اگر به میزان مناسب در برنامه غذایی روزانه کودکان قرار داده شود، می‌تواند در کنار تامین میزان قابل ملاحظه‌ای انرژی‌ به تکامل مغز کودک نیز کمک کند

صفحه1 از48