دوشنبه, 30 آذر 1394 ساعت 16:32
امتیاز
(2 رای)

فعالیت های روزانه، نوجوانان تحت تکفل را قوی تر بار می آورد

گزارشات نشان می دهند که فعالیت های روزانه مثل بازی کردن، خرید و یا رفتن به شنا، می تواند به نوجوانان تحت تکفل کمک نماید.

کار های ساده ای مثل خرید کردن، بازی کردن در پارک و یا مطالعه کردن جزو آن دسته از فعالیت های روزانه ای است که باعث می شود تا آن دسته از نوجوانان تحت تکفل هستند احساس بیشتر ارزشمند بودن و سالم بودن را بکنند.

این گزارش از آن دسته از افرادی است که از نوجوانان محافظت می کنند می خواهد تا حساب ویژه ای بر روی اهمیت فعالیت های روزانه نوجوانان در طی زمان های فراغت شان، مثل خرید کردن، ساختن وسایل متعدد، شنا رفتن، آواز خواندن و عضو برخی موسسه ها مثل کتاب خانه، باز نمایند.

نویسنده ارشد این مطالعات دکتر لیسانا گیبسون (Lisanne Gibson)، از دانشگاه لیسِستر، ابراز داشتند:" هم اکنون شناخته شده است که شرکت در فعالیت های اجتماعی و فرهنگی دارای اثرات مثبی بر روی سلامت، رشد فردی، اشتیاق و در نتیجه بهبود شانس های زندگی کودکان و نوجوانان دارد.

"مطالعات ما همچنین نشان داد که شرکت مداوم در فعالیت های روزمره از طریق چیزی که نوجوانان در مورد اجتماع، جایگاهی که در آن هستند، یاد می گیرند یک خصوصیت با اهمیت محسوب می شود و این حوزه ای است که آنها به هنگام ابراز وجود شان، واقعا احساس قدرتمند بودن می کنند."

این مطالعات شامل تحت تکفل بودن قومیت های مختلفی از زنان جوانانی توسط دیگران، بحث در بین گروه های هدف به همراه افراد سرپرست و بازدیدکننده های مستقل، و جلسات گفتگو با متخصصانی که سرویس های اجتماعی و فرهنگی به افراد جوان ارائه می کردند، نیز می شد.

در خصوص موسسه های فرهنگی و یا سرگرمی، این مطالعه به وضوح از پتانسیل وجود حمایت از افراد تحت تکفل از طریق شرکت در کار های مختلف پرده برداشت که می تواند با ارزش های شرکت روزمره نوجوانان در ارتباط باشد.

محققان ابراز داشتند:" کاری که نوجوانان انتخاب می کنند تا در اوقت فراغت خود انجام دهند می تواند در خصوص اینکه چگونه آنها خود را می بینند و یا هستند از اهمیت برخوردار باشد و تجربه واقعی از چیزی باشد که آنها می توانند از هویت خود در زمان حال و در زمان آینده بسازنند. این یک ارزش پایه از آسان گرفتن و انجام فعالیت های روزمره محسوب می شود.

"سیاست های اجتماعی و فعالیت های کنونی بر روی توانا ساختن افراد نوجوان تحت تکفل با تجربه تمرکز دارد تا بتوانند یک جنبه و خاطره مثبت از خود شان بسازند، اهمیتی که در مورد تمرکز بر روی زندگی شناخته شده است. موسسه های فرهنگی مثل موزه ها و گالری ها، با متخصصان خود در فعالیت های حافظه و تشخیص، هم اکنون به عنوان ابزاری در تسهیل شرکت افراد جوان تحت تکفل مورد استفاده قرار دارند.

" ما پیشنهاد می دهیم که مسئولیت آسان سازی شرکت نوجوانان در فعالیت های اجتماعی نه تنها بر روی دوش سرویس های اجتماعی و آن دسته که مستقیما از این نوجوانان نگهداری می کنند، باشد بلکه بر روی دوش موسسه هایی نیز باشد که توسط والدین راه اندازی شده است."

دکتر دلیس ادواردز (Delyth Edwards)، از دانشگاه لیسِستر، اضافه می کنند:" این گزارش خیلی هیجان انگیز است زیرا قصد دارد با متخصصانی که در سرویس های اجتماعی و سلامت، شاغلان عرصه فرهنگی، موسسات خیریه و بخش آموزش کار می کنند در کنار خانواده ها و سرپرست ها صحبت نماید و برای آنها مفید واقع شود."

مترجم: اسماعیل روستایی

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedInاشتراک گذاری در کلوب Instagram

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.