چهارشنبه, 09 فروردين 1396 ساعت 13:56

تاثیر سرکه بر کبد چرب

نوشته شده توسط

برخی از غذاها بسیار سالم هستند که در توصیه های هر متخصص تغذیه ای وجود دارد.در این اینجا به برخی مواد غذایی مهم برای درمان بیماری ها اشاره می شود.

چهارشنبه, 09 فروردين 1396 ساعت 03:39

معجونی به نام سویق جو

نوشته شده توسط

حیدر عظمایی محقق و پژوهشگر طب سنتی؛ در خصوص سویق بیان کرد: سویق از حبوباتی مانند ماش، نخود، عدس و لوبیا و غلاتی مانند گندم و جو به دست می‌آید.

چهارشنبه, 09 فروردين 1396 ساعت 02:22

نقش ویتامین K برای بدن

نوشته شده توسط

ویتامین K، یک ویتامین محلول در چربی، نقشی مهم در حفظ سلامت استخوان و قلب ایفا می کند. اصطلاح ویتامین K به خانواده ای از ترکیبات با ساختار شیمیایی مشترک 2-متیل-1، 4-نفتوکینون ارجاع می شود. این ترکیبات شامل فیلوکینون (ویتامین K1) و یک سری مناکینون ها (ویتامین K2) می شوند.

دوشنبه, 07 فروردين 1396 ساعت 20:58

روش های از بین بردن چربی با این نوشیدنی

نوشته شده توسط

ما شما را با یک نوشیدنی ساده که می توانید در منزل تان درست کنید آشنا می کنیم. با خوردن این نوشیدنی می توانید چربی های اضافه بدن تان را ازبین ببرید.

دوشنبه, 07 فروردين 1396 ساعت 06:05

روش های مزه دار کردن ماهی

نوشته شده توسط

مزه دار کردن ماهی به روش جنوبی ها

جنوب ایران برای مزه دار کردن ماهی از روش هایی استفاده می کنند که ماهی را بسیار خوشمزه و ترد می کند. برای مزه‌دار کردن ماهی می‌توان از سبزیجات و ادویه‌های گوناگونی استفاده کرد. برخی از این مواد را باهم مرور می‌کنیم.

شنبه, 05 فروردين 1396 ساعت 19:54

میان وعده های مفید

نوشته شده توسط

خوردن میان وعده اگرچه در ظاهر و بر مبنای اسم آن بسیار کم کالری به نظر می رسد اما اگر به کالری مواد غذایی دقت نکنید گاهی همین میان وعده ها باعث افزایش وزن شما می گردد.

پنج شنبه, 03 فروردين 1396 ساعت 03:46

خبر خوب برای دوستداران پنیر

نوشته شده توسط

محققان ایرلندی مدعی شده‌اند کسانی که فرآورده‌های لبنی پرچرب مانند پنیر مصرف می‌کنند، احتمالا دارای سطوح کلسترول و شاخص توده بدنی کمتری نسبت به کسانی هستند که از محصولات کم‌چرب لبنی استفاده می‌کنند.

چهارشنبه, 02 فروردين 1396 ساعت 16:27

در صورت رعایت نکردن شرایط زیر در نوروز چاق می شوید

نوشته شده توسط

تعطیلات نوروزی است. روزهایی که بسیاری از مردم سر کار نمی‌روند یا کمتر می‌روند، ساعت‌های بیشتری‌ می‌خوابند، به مهمانی‌های مختلف می‌روند، میوه، آجیل، انواع شیرینی و غذاهای رنگارنگ می‌خورند، مسافرت می‌کنند و استرس کمتری ‌دارند.

چهارشنبه, 02 فروردين 1396 ساعت 07:54

عادات غذایی درست در بهار

نوشته شده توسط

خیلی‌ها رسم دارند در آغاز سال نو با خود عهد و پیمان‌هایی برای طول سال می‌بندند. چه بهتر كه برای شیوه تغذیه نیز در شروع سال، عهدهایی ببندیم.

چهارشنبه, 02 فروردين 1396 ساعت 04:34

بهترین موادغذایی در دوران بارداری

نوشته شده توسط

در دوران بارداری کمبود انرژی مساله ای شایع محسوب می شود. بر همین اساس، افزودن مواد غذایی مناسب به رژیم غذایی برای تامین انرژی لازم امری مهم است.

سه شنبه, 01 فروردين 1396 ساعت 12:25

گوشت مرغ آزمایشگاهی تولیدشد

نوشته شده توسط

یک شرکت آمریکایی برای نخستین مرتبه ناگت مرغ و اردکی را به بازار عرضه کرده که در آزمایشگاه پرورش یافته است.

دوشنبه, 30 اسفند 1395 ساعت 03:22

آشنایی با گیاهان دارویی مناسب کاهش وزن

نوشته شده توسط

گیاهان می توانند اشتها را کاهش دهند. البته برخی گیاهان دارای عوارض جانبی هستند و برخی را باید بااحتیاط مصرف نمود. ولی مصرف گیاهان برای اهداف دارویی به نسبت مصرف داروهای شیمیایی مطمئن تر است. برای دست یابی به اهداف کاهش وزن و تناسب اندام مصرف گیاهان دارویی به تنهایی مؤثر نمی باشد و حتماً باید به همراه رعایت رژیم غذایی مناسب و فعالیت بدنی باشد. گیاهان دارویی را می توان به صورت قرص های مکمل (تهیه شده از عصاره گیاهان)، جوشانده، دمنوش و... استفاده کرد.

شنبه, 28 اسفند 1395 ساعت 10:43

راه تشخیص ماهی فاسد

نوشته شده توسط

اکثر قریب به‌اتفاق ایرانیان میانه خوبی با غذاهای دریایی ندارند. اما مصرف غذاهای دریایی و ماهی فواید بسیاری دارد. سبزی‌پلو با ماهی را نمی‌توان غذای ملی ایرانی دانست. اما سال‌هاست که این غذا زینت‌بخش سفره شب عید ایرانی‌ها است. یک سری نکات کلیدی در انتخاب و خرید ماهی وجود دارد که توجه به آن‌ها امکان خرید ماهی مانده و نامناسب را به صفر می‌رساند.

صفحه1 از39