دوشنبه, 20 دی 1395 ساعت 13:32
امتیاز
(0 رای)

گیاهان با زندگی شهرنشینی در حال تطابق هستند

یک مطالعه علمی نشان داده حیوانات و گیاهان در حال هماهنگی خود با زندگی شهری هستند

این مطالعه که در دانشگاه واشنگتن و با بررسی ۱۶۰۰نمونه در سراسر جهان انجام شده، حاکی از آن است که فنوتایپ(ظاهر فیزیکی ژن ها)  گیاهان و حیوانات به دلیل زندگی شهری در حال تغییر است. چنین تغییری به طور حتم روی اکوسیستم و سلامت انسان ها نیز تاثیرگذار است.

دانشمندان متوجه شده اند فنوتایپ برخی گونه ها تحت تاثیر محیط زندگی آنها در محیط شهری است. این تغییرات شامل اندازه بدن، عادت های تولید مثل و رفتار است.

مارینا آلبرتی، یکی از محققان نویسنده این تحقیق در دانشکده  طراحی و برنامه ریزی شهری در این باره می گوید: ما متوجه علائمی از تغیر فنوتایپ ژن ها و همچنین تغییراتی بسیار عظیم تر در  سیستم های شهری شدیم.  می توان  اینطور نتیجه گرفت که جهانی سازی به طور حتم روی بسیاری موارد تاثیر می گذارد.

همچنین این تحقیق شواهدی جمع آوری کرده که انسان در حال ورود به مرحله ای به نام Anthropocene است. این یک دوره زمین شناسی است که در آن انسان ها به طور قابل توجهی حیات روی زمین را تغییر می دهند.  

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedInاشتراک گذاری در کلوب Instagram

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.