شنبه, 07 اسفند 1395 ساعت 11:47

کوچکترین قورباغه جهان را ببینید

نوشته شده توسط

چهار گونه قورباغه کوچک جدید که از ناخن شست دست نیز کوچکترند، در جنگل‌های هندوستان کشف شده‌اند.

جمعه, 06 اسفند 1395 ساعت 16:51

مطالعه بر روی پرندگان به کمک پهپادها

نوشته شده توسط

پرنده‌شناسان باید زمان زیادی را در طبیعت صرف گوش دادن به صدای پرندگان و تماشای آن‌ها کنند تا بتوانند جمعیت پرندگان در یک منطقه را تخمین بزنند، اما مناطقی نیز وجود دارند که دسترسی به آنها به دلیل شرایط سخت زمین، برای انسان مشکل است. در این موقعیت، پهپادها به کمک انسان می‌آیند.

پنج شنبه, 05 اسفند 1395 ساعت 01:37

ابتلای یک شامپانزه به تریزومی22

نوشته شده توسط

محققان به بررسی زندگی یک شامپانزه 24 ساله ماده مبتلا به ناهنجاری کروموزومی پرداختند.

دوشنبه, 02 اسفند 1395 ساعت 09:44

موجودات دریایی با آلاینده های شیمیایی مسموم شدند

نوشته شده توسط

محققان دانشگاه نیوکاسل انگلیس مقادیر بسیار زیادی از آلاینده‌های شیمیایی را در بدن موجودات ساکن در اعماق دریاها و اقیانوس‌ها یافتند.

دوشنبه, 02 اسفند 1395 ساعت 05:41

وزوز زنبور به دلیل حرکت بال هایش است

نوشته شده توسط

بال‌های زنبور عسل در هر ثانیه نزدیک به 200 بار به هم می‌خورد و سبب می‌شود این حشره هنگام پرواز صدای وزوز تولید کند.

شنبه, 30 بهمن 1395 ساعت 09:31

گلخانه هوشمند ساخته شد

نوشته شده توسط علم دیلی

برخلاف قرن‌ها پیش که کشاورزی ایران از رونق قابل توجهی برخوردار بود، این روزها نفس‌های این بخش به شماره افتاده. درست است که کشور ما وسعت زیادی دارد، اما 80 درصد اراضی کشور قابل کشت نیست. مشکلات اقلیمی و کمبود آب معضل دیگری است که البته کشورهای دیگر نیز با آن مواجه هستند، اما این به معنای رها کردن کشاورزی یا غیرفعال نگه داشتن آن نیست. راهکارهای علمی به ما می‌گوید که می‌توانیم از شیوه‌های مدرن همچون کشت گلخانه‌ای برای رفع نیازهای خود استفاده کنیم. این روزها گلخانه‌ها نیز هوشمند شده‌اند.

پنج شنبه, 28 بهمن 1395 ساعت 21:56

خاک های مختلف بر رشد گیاهان چه تاثیری دارد؟

نوشته شده توسط

خاک گلدان یعنی خاکی که برای کاشتن و پرورش گیاه و گلکاری استفاده می‌شود مواد مغذی و مواد معدنی مورد نیاز گیاه برای رشد مناسب را فراهم می‌کند. با انتخاب خاک مناسب برای گیاه مورد نظر خود می‌توانید باغچه‌ای سالم و زیبا چه در منزل و چه در حیاط یا ایوان خانه داشته باشید. انواع مختلف خاک گلکاری ترکیبات متنوع و نام‌آشنایی دارند.

دوشنبه, 25 بهمن 1395 ساعت 21:55

آشنایی با یوزپلنگ هایی که در حال انقراض هستند

نوشته شده توسط

شکار غیرقانونی، تخریب زیستگاه، درون‌آمیزی و دورگه‌زایی تنها چند مورد از خطراتی است که در حال حاضر جمعیت گربه‌سانان دنیا را تهدید می‌کند. شاید در قرن آینده، این پنج گربه‌سان دیگر روی کره زمین نباشند.

دوشنبه, 18 بهمن 1395 ساعت 16:52

چگونه پرندگان وحشی آسیب دیده را درمان کنیم؟

نوشته شده توسط

چه کسی می‌تواند با پرنده زخمی آسیب‌دیده‌ای روبه‌رو شود و با سنگدلی از کنارش بگذرد؛ حتما می‌خواهیم کمکش کنیم، اما یادمان باشد خیلی از ما صلاحیت کافی برای رسیدگی و تیمار پرندگان را نداریم. بنابراین بهتر است از افراد متخصص کمک و مشورت‌ بگیریم. البته هر دامپزشکی تخصص درمان پرندگان وحشی را ندارد.

شنبه, 16 بهمن 1395 ساعت 10:41

سمور مرموز به نمایش گذاشته شد

نوشته شده توسط

بدن تاکسیدرمی شده یک سمور سنگی که تقریبا یک سال پیش موجب مرگ خود و از کار افتادن بزرگ‌ترین آزمایشگاه فیزیکی جهان شد، در موزه‌ای در روتردام به نمایش در می‌آید.

جمعه, 15 بهمن 1395 ساعت 06:06

شامپانزه ها رئیس خود را کشتند

نوشته شده توسط

گروهی از محققان و جانورشناسان هنگام گشت‌زنی در یک منطقه حفاظت شده در سنگال متوجه رفتار حیرت‌آور گروهی از شامپانزه‌ها با سردسته سابق خود شدند.

چهارشنبه, 13 بهمن 1395 ساعت 18:57

حشره ای شبیه فرازمینی ها کشف شد

نوشته شده توسط

محققان دانشگاه اورگان حشره‌ای با قدمت 100 میلیون سال را کشف کرده‌اند که با قیافه‌ای عجیب در کهربا جسدش سالم باقی مانده است.

چهارشنبه, 13 بهمن 1395 ساعت 03:12

بدن ماهی ها به کمک این خرچنگ پاکسازی می شود

نوشته شده توسط

دانشمندان خرچنگ جدیدی را در دریای کارائیب کشف کرده اند که مانند آب نبات خط های رنگی دارد. این خرچنگ بدن ماهی های بزرگتر را پاکسازی می کند.

صفحه1 از19