جمعه, 01 بهمن 1395 ساعت 18:05

راز تبدیل لبخند به اشاره ای دوستانه چیست؟

نوشته شده توسط

در غالب جانوران، مخصوصا نخستیان، نشان دادن دندان به معنای تهدید فرد مقابل یا به رخ کشیدن زور است، اما موضوع جالب‌ این است که آیا فرهنگی در دنیا وجود دارد که لبخند یک انسان (که در جریان آن دندان‌ها نمایش داده می‌شود) نشانه‌ای خصمانه تلقی شود؟

جمعه, 01 بهمن 1395 ساعت 11:04

میمون سخنگو کشف شد

نوشته شده توسط

دانشمندان فرانسوی و آمریکایی نوعی از میمون ها به اسم پاپیو پاپیو پیدا کرده اند که از حروف صدا دار مشابه با حروف انسان ها استفاده می کنند.

پنج شنبه, 30 دی 1395 ساعت 03:47

این مگس 4 میلیون ساله کالبد شکافی شد

نوشته شده توسط

دانشمندان دانشگاه شیکاگو ژن های مگس میوه را با اجدادشان که ۴میلیون سال قبل زندگی می کرده اند، مهندسی کرده اند تا نظریه تکامل آنها و زندگی کردن این حشرات در مخمر میوه را کشف کنند.

چهارشنبه, 29 دی 1395 ساعت 17:31

اژدهای دریایی شناسایی شد

نوشته شده توسط

گونه‌ای از اژدهاهای دریایی که تنها می‌توان نمونه آنها را در موزه‌های حیات‌وحش مشاهده کرد، برای اولین بار در اعماق آب‌های غرب استرالیا به صورت زنده مشاهده شده‌است.

چهارشنبه, 29 دی 1395 ساعت 14:45

کدام نژاد سگ با سبک زندگی شما متناسب است؟

نوشته شده توسط

خصوصیات نژادهای مختلف سگ بسیار با هم متفاوت است. انتخاب نژاد مناسب که با نیازها و شرایط زندگی شما و خانواده‌تان هماهنگی داشته باشد و انتظارات شما را برآورده کند کاری دشوار است. برای داشتن یک انتخاب مناسب رعایت یک سری نکات ضروری است. اولین نکته ‌ای که باید به آن دقت کنیداین است که  آیا سگ انتخابی شما به راحتی می‌تواند با افراد خانواده و سایر حیوانات خانگی که از آنها نگهداری می‌کنید خود را تطبیق دهد؟ قبل از اقدام به نگهداری یک سگ ابتدا با خود صادق باشید و از خودتان بپرسید که آیا می‌توانید  شرایط مطلوب  و خاص نگهداری آن نژاد را برایش فراهم کنید و آمادگی دارید که در این راه وقت وهزینه لازم را صرف کنید.

به دلایلی که هنوز برای دانشمندان نامشخص است گیاهان می‌توانند از میزان گرد و خاک در فضای داخل منزل بکاهند.در واقع، طبق گزارشاتی که ناسا ارائه کرده است، ثابت شده است گیاهان آپارتمانی می‌توانند تا ۲۰ درصد از میزان گرد و خاک منزل کم کنند. وقتی گرد و خاک استنشاق شود، می‌توانند منجر به بیماری‌های گوناگون تنفسی مانند حمله‌های آسم یا تنگی نفس شود. نه تنها گیاهان آپارتمانی می‌توانند از میزان گرد و خاک کم کنند بلکه می‌توانند هوا را تصفیه و رطوبت محیط را متعادل و پایدار کنند. بسیاری از گیاهان آپارتمانی می‌توانند میزان گرد و خاک را کاهش دهند.

دوشنبه, 27 دی 1395 ساعت 07:58

جنگ سگ و جوجه تیغی

نوشته شده توسط

در درگیری که بین سه سگ با جوجه تیغی در مزرعه ای در کانادا رخ داد بیش از هزار تیغ از سوی جوجه تیغی به سوی این سگ ها پرتاب شد.

یکشنبه, 26 دی 1395 ساعت 18:31

آیا نسل یوزپلنگ ها در حال انقراض است؟

نوشته شده توسط

سریع‌ترین جانور ساکن در خشکی فاصله چندانی تا انقراض نسل ندارد. این یعنی احتمالا در آینده‌ای بسیار نزدیک یوزپلنگ‌های وحشی را تنها باید در فیلم‌ها و تصاویر جستجو کنیم. گروهی متشکل از محققان چندین کشور جهان تحقیق دامنه‌داری انجام داده‌اند که نشان می‌دهد جمعیت یوزپلنگ‌ها در سراسر دنیا کاهش قابل توجهی یافته و شرایط تا آن حد نگران‌کننده است که عملا می‌توان این جانور را در آستانه انقراض نسل دانست.

یکشنبه, 26 دی 1395 ساعت 10:37

حشرات هم تحت تاثیر گرمایش جهانی قرار گرفتند

نوشته شده توسط

محققان دانشگاه شفیلد انگلستان دریافتند حشرات تحت تاثیر تغییرات آب و هوایی زمین قرار گرفته‌اند و در اثر افزایش دما، قابلیت تولید مثل آن‌ها دچار اختلال شده است.

جمعه, 24 دی 1395 ساعت 12:10

تار عنکبوت مصنوعی تولید شد

نوشته شده توسط

محققان ابزاری ساختند که قادر است ماده‌ای شبیه به تار عنکبوت تولید کند. تار عنکبوت نوعی ماده شگفت انگیز است که با استفاده از آن می‌توان پارچه‌های بسیار مستحکم تولید کرد.

چهارشنبه, 22 دی 1395 ساعت 20:18

نهنگ قاتل درگذشت

نوشته شده توسط

نهنگ معروف مجموعه تفریحی سی‌ورلد که چند سال پیش مربی خودش را کشته بود، در سن ۳۶ سالگی درگذشت.

دوشنبه, 20 دی 1395 ساعت 13:32

گیاهان با زندگی شهرنشینی در حال تطابق هستند

نوشته شده توسط

یک مطالعه علمی نشان داده حیوانات و گیاهان در حال هماهنگی خود با زندگی شهری هستند

شنبه, 18 دی 1395 ساعت 20:52

چگونه از مارها سم گیری انجام می شود؟

نوشته شده توسط

عواملی مانند برداشت بی رویه و تخریب زیستگاه ها از جمله تهدیدهای فراروی گونه های متنوع مار در کشور هستند، اما سم گیری از مارها برای تهیه پادزهر موضوعی است که در صورت رعایت نشدن ملاحظات محیط زیستی، می تواند خطر انقراض این گونه جانوری را تشدید کند.

صفحه1 از18