چهارشنبه, 01 مهر 1394 ساعت 14:56
امتیاز
(0 رای)

باستان شناسان فسیل یک گاو 260 میلیون ساله را کشف کردند

باستان‌شناسان پس از انجام تحقیقات روی فسیل 260 میلیون ساله‌ای فاش کردند این حیوان گیاهخوار زشت ترین گاو بوده است.

به عقیده محققان، این دایناسور غول پیکر که در سال 2013 میلادی در نیجر آفریقا پیدا شده، شبیه به گاوهای امروزی راه می رفت و از پیاز گیاهان تغذیه می کرد.

نام این دایناسور گاو زشت گذاشته شده و بررسی ها نشان داد در گذشته های دور در قاره پانگه آ زندگی می کرد. روی بدن حیوان تومورهای کوچکی جوانه زده و پوست بدنش با زره استخوان پوشیده شده است.

مطالعات جدید نشان می دهد این موجود عجیب شبیه به چهارپایان امروزی راه می رفته و از گیاهانی که به اندازه ارتفاع بدنش قابل دسترسی بودند، تغذیه می کرد.

635786048570017134

«مورگان ترنر» نویسنده و دیرین شناس گونه مهره داران می گوید: بسیاری از دایناسورها اندامی متفاوت دارند که هنگام راه رفتن حالتی نیمه نشسته یا به صورت نیمه ایستاده حرکت می کردند، همچون تی رکس ها که پاهای بزرگ و دستانی کوچک داشتند اما این گونه که در صحرای نیجر یافت شده، نشان می دهد ساختار فیزیکی حیوان شبیه به گاوهای امروزی و چهارپایان بوده است. شکل راه رفتن حیوان و نوع تکامل آن پیچیدگی ساختار بدن حیوان را نشان می دهد. آناتومی بدن حیوان ما را شگفت زده کرد و ما توانستیم مدل ساختار حیوان را به صورت کامپیوتری شبیه سازی کنیم. با قرار دادن استخوان ها، این مدل کاملاً قابل تأیید است.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedInاشتراک گذاری در کلوب Instagram

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.