دوشنبه, 01 خرداد 1396 ساعت 23:41

رونمایی از کامل‌ترین فسیل یک دایناسور در کانادا

نوشته شده توسط

سالم‌ترین و کاملترین فسیل دایناسور مربوط به شاخه نودوسور در موزه ملی کانادا در معرض نمایش گذاشته شد.

یکشنبه, 24 ارديبهشت 1396 ساعت 18:27

آیا انسان نالدی در کنار انسان هوشمند می زیسته اند؟

نوشته شده توسط

دانشمندان پس از بررسی فسیل هایی که در “مهد بشر” یافته بودند، این احتمال را مطرح کرده اند که شاید انسان نالدی (هومونالدی) همزمان با انسان هوشمند (انسان امروزی) می زیسته و احتمالا مثل انسان امروزی، مردگان خود را در غار دفن می کرده است.

شنبه, 09 ارديبهشت 1396 ساعت 22:51

DNA گونه‌های منقرض انسان در رسوبات غارها کشف شد

نوشته شده توسط

محققان موفق به استخراج دی.ان.ای گونه‌های منقرض شده انسان از رسوباتی در غارها شده‌اند و این در حالی است که حتی اسکلت این گونه‌ها باقی نمانده است.

جمعه, 04 فروردين 1396 ساعت 07:09

آدم خوارهای عصر یخبندان

نوشته شده توسط

عصر حجر در اروپا دوران سختی بوده است، بنابراین تعجبی ندارد که دیرینه انسان شناسان استخوان‌های هومو ساپینسهایی را کشف کرده باشند که توسط انسان‌های دیگر جویده شده اند! محققان در غاری در نزدیک جنوب شهر والنسیا در اسپانیا، شواهدی از اولین نمونه‌های آدم خواری در میان انسان‌های باستان ساکنان غرب مدیترانه را کشف کرده اند.

سه شنبه, 01 فروردين 1396 ساعت 07:47

کشف یک هرم در چین

نوشته شده توسط

باستان شناسان یک مقبره هرم مانند را زیرساختمانی در حال احداث واقع در چین کشف کرده اند.

پنج شنبه, 19 اسفند 1395 ساعت 14:44

کرم هیولای 400 ساله کشف شد

نوشته شده توسط

غالباً گذشته در قالب جعبه پاندورایى از هیولاهای وحشتناک ترسیم می شود. در حالی که بسیاری از دیرینه شناسان این ادعای کلیشه ای را رد می کنند، اما دانشمندان با آغوش باز از کرم تازه کشف شده معروف به “وبستروپریون آرمسترانگى(Websteroprion armstrongi) استقبال کرده و آن را پذیرفته اند.

  

جمعه, 22 بهمن 1395 ساعت 17:11

قدیمی ترین اجداد انسان شناخته شدند

نوشته شده توسط

قدیمی ترین اجداد انسان ها، موجودی کوچک است که در اعماق دریاها می زیسته و شبیه به کیسه ی کوچک‌ شده ی مواد غذایی بوده است.

شنبه, 16 بهمن 1395 ساعت 23:43

بقایایی کرم 500 میلیون ساله کشف شد

نوشته شده توسط

زمین‌شناسان فسیلی از یک موجود دریایی کرمی شکلی پیدا کرده‌اند که به 500 میلیون سال قبل تعلق داشته و برای شکار حرکاتی رقص‌گونه انجام می‌داده است.

چهارشنبه, 13 بهمن 1395 ساعت 18:57

حشره ای شبیه فرازمینی ها کشف شد

نوشته شده توسط

محققان دانشگاه اورگان حشره‌ای با قدمت 100 میلیون سال را کشف کرده‌اند که با قیافه‌ای عجیب در کهربا جسدش سالم باقی مانده است.

جمعه, 08 بهمن 1395 ساعت 14:28

روایتی دیگر از دنیای دایناسورها

نوشته شده توسط

اواخر دهه50 شمسی/ 70 میلادی، شرکت نفت مکزیک (پیمکس) شروع به جست و جوی نفت در خلیج مکزیک کرد. هنگام حفاری، وجود یک حلقه کوه در بستر اقیانوس با قطر حدود 70 کیلومتر، مورد توجه گلن پنفیلد، زمین‌شناس پیمکس قرار گرفت. تحقیقات بیشتر در شبه‌جزیره یوکاتان، حلقه هم‌مرکز دیگری را آشکار کرد که خبر از یک برخورد فاجعه‌آمیز می‌داد و مرکز آن رویداد، اکنون نزدیک شهر ساحلی کوچک چیکسولوب است. وقتی آلن هیلدبرند، فارغ‌التحصیل جوان دانشگاه آریزونا با پنفیلد تماس گرفت، آنها با کمک یکدیگر به ردیابی هسته‌ها از سه چاه عمیق اکتشافی که شرکت پیمکس، حفر کرده بود، پرداختند و در این صخره‌ها، شواهدی از رویدادی عظیم به دست آوردند؛ درست زمانی که دایناسورها در پایان دوره کرتاسه، ناپدید شده بودند.

پنج شنبه, 07 بهمن 1395 ساعت 15:46

فسیل سمور غول پیکر کشف شد

نوشته شده توسط

دانشمندان از کشف و شناسایی فسیل های یک سمور آبی بسیار غول پیکر خبر داده اند که ابعادی به اندازه یک گرگ داشته است.

پنج شنبه, 30 دی 1395 ساعت 03:47

این مگس 4 میلیون ساله کالبد شکافی شد

نوشته شده توسط

دانشمندان دانشگاه شیکاگو ژن های مگس میوه را با اجدادشان که ۴میلیون سال قبل زندگی می کرده اند، مهندسی کرده اند تا نظریه تکامل آنها و زندگی کردن این حشرات در مخمر میوه را کشف کنند.

شنبه, 04 دی 1395 ساعت 15:40

دایناسورها صاحب دندان شیری بوده اند

نوشته شده توسط

شواهد به دست آمده از مطالعه فسیل‌ها حاکی از آن است که دندان برخی دایناسورها ضمن رشد این حیوان می‌افتاده است. این گونه در کودکی دندان داشته و گوشت‌خوار بوده و پس از بلوغ دندانش می‌افتاده و گیاهخوار می‌شده است.

صفحه1 از6