اگر هنگام مواجهه با یک دوراهی اخلاقی، دارید از گوشی هوشمند استفاده می‌کنید، حواستان را بیشتر جمع کنید.

چهارشنبه, 07 تیر 1396 ساعت 08:55

درمان اختلال «کم توجهی – بیش فعالی» بدون دارو

نوشته شده توسط علم دیلی

خواهرم و همسرش تصمیم گرفتند برای کنترل اختلال بیش‌فعالی پسرشان از دارو استفاده نکنند. این یک تصمیم شخصی است که آنها مدتهاست گرفته‌اند و به آن پایبندند. آنها از افرادی که شیوه دارویی را به‌کار می‌برند حمایت می‌کنند اما این راهکار را برای پسرشان پاسخگو نمی‌دانند.

چهارشنبه, 07 تیر 1396 ساعت 07:57

مصرف خامه در کودکان

نوشته شده توسط

خامه سرشار از چربی است و مصرف خامه پاستوریزه در حد مناسب برای کودکان، مشکلی ایجاد نمی کند.

چهارشنبه, 07 تیر 1396 ساعت 06:45

چرا کودکان بازی دالی موشه را دوست دارند؟

نوشته شده توسط

دالی موشه نوعی بازی است که از موانع زبانی و فرهنگی سراسر دنیا عبور کرده و به یک بازی جهانی تبدیل شده است. اما چرا همه کودکان از بازی دالی موشه لذت می برند؟

سه شنبه, 06 تیر 1396 ساعت 09:32

معرفی مدیریت تکنولوژی گرایش نوآوری

نوشته شده توسط

هدف از این رشته عبارت است از: پرورش کادر متخصص در یکپارچه سازی علوم مهندسی و مدیریت در انتقال فناوریهای نوین.

واحدهای درسی در دانشگاه:

تئوریهای اقتصاد و سیر تحول تکنولوژی

تکنولوژی و توسعه

تئوریهای نوآوری مدلها، فرایند ها و سیاستها

پیش بینی تکنولوژی

ارزیابی تکنولوژی

مدیریت رفتار سازمانی پیشرفته

تئوریهای مدیریت پیشرفته

یکشنبه, 04 تیر 1396 ساعت 03:47

تغذیه کودک نوپا

نوشته شده توسط

زمان خوردن غذای واقعی فرا رسیده است؟ كودكان بین 4 تا 6 ماهگی، آماده صرف غذا با خانواده هستند. خوب، البته نه به معنای واقعی كلمه! اما دوربین خود رابرای زمانی كه كودك در می‌یابد غذا را می‌توان جوید، آماده نگهدارید. قیافه‌هایی كه كودك در این مرحله به خود می‌گیرد، واقعاً به یادماندنی و از طرفی مضحك است. او غذا را به بیرون تف خواهد كرد و به موهایش خواهد مالید (اگر مایل به داشتن یك عكس یادگاری عالی هستید، هنگامی‌ كه برای اولین بار ماكارونی در اختیار او قرار می‌دهید، دوربین را آماده داشته باشید!). در ابتدا، به این خواهید اندیشید كه روی پیش بند كودك ماكارونی بیشتری وجود دارد یا در دهان او. قورت دادن برشتوك برنج یا كمپوت هلو، بخصوص به علت عادت كودك به مكیدن غذایش، به تمرین نیاز دارد. بنابراین، قدری بیشتر صبر و حوصله داشته باشید و برای تغذیه كودك با غذای واقعی آماده شوید. (گاهی غذای واقعی را غذای جامد می‌نامند، ولی آیا مواد موجود در شیشه‌های غذای كودك را دیده‌اید؟ تفاوت زیادی با غذای جامد دارند!).

شنبه, 03 تیر 1396 ساعت 11:47

چطور کودکان را به ورزش علاقه مند کنیم؟

نوشته شده توسط

معضل بسیاری از والدین، كم‌ یا بی‌تحركی فرزندشان و به‌دنبال آن بالا رفتن وزن و مشكلات دیگر است. هرچقدر هم تلاش می‌كنند، ‌گاهی نتیجه نمی‌گیرند. دلیل اصلی آن، ذهن تنبل آنهاست. به این معنی كه ذهنیت و فكر آنها در فضای ورزش كردن و تحرك بدنی نیست. به‌نظر شما چطور باید این وضعیت روانی را تغییر بدهیم و كودك را به ورزش تشویق كنیم؟

 

جمعه, 02 تیر 1396 ساعت 07:49

علل عفونت بند ناف نوزاد + درمان

نوشته شده توسط

قرمزی و تورم اطراف بندناف از مهم‌ترین علائم عفونت بندناف نوزادان است و اگر تشخیص و درمان آن بموقع انجام نشود، عفونت وارد خون نوزاد می‌شود.

پنج شنبه, 01 تیر 1396 ساعت 02:53

استرس‌های دوران کودکی افسردگی می‌آورد

نوشته شده توسط

استرس‌های دوران کودکی همراه با استرس‌های روزمره روی بخش خاصی از مغز تاثیر گذاشته و عامل افسردگی می‌شوند.

پنج شنبه, 01 تیر 1396 ساعت 01:49

5 رشته دانشگاهی زودبازده در آمریکا

نوشته شده توسط

اداره کار و آمار آمریکا فهرست رشته‌های دانشگاهی زودبازده و مقرون به صرفه را منتشر کرد.

چهارشنبه, 31 خرداد 1396 ساعت 13:57

علائم و درمان زردی نوزادان

نوشته شده توسط

زردی نوزادان از بیماری‌هایی است  كه گاهی به طور جدی برای  نوزاد و والدین دردسرساز می‌گردد. به طور کلی بیش از70درصد نوزادان در روزهای اولیه تولد دچار زردی می‌شوند و معمولاً آمار زردی  در نوزادانی زودرس حدود 80 درصد افزایش میابد. زردی نوزادان به صورت  بی‌رنگ یا زرد شدن پوست بدن و چشم‌ها آغاز می‌شود که نتیجه افزایش میزان ماده زردرنگی به نام بیلی روبین در خون است و باعث تجمع این ماده زیر پوست نوزاد و زرد شدن آن می‌گردد كه اغلب این رنگ‌پریدگی و زردی نوزادان تا بالای قفسه سینه گسترش میابد.

چهارشنبه, 31 خرداد 1396 ساعت 02:35

ازدواج با این دسته از دختران ممنوع!!

نوشته شده توسط

راه‌های شناخت طرف مقابل زیاد است شاید بتوان گفت به تعداد آدم‌ها راه وجود دارد اما نشانه‌هایی وجود دارد که می‌تواند مثل میانبر عمل کند و کمک کند طرفین در مدت کوتاه آشنایی قبل از ازدواج به شناخت قابل‌قبولی برسند. در مورد انتخاب همسر، به شما می گوییم که با کدام دختران ازدواج نکنید.

 

سه شنبه, 30 خرداد 1396 ساعت 09:17

روش صحیح عذرخواهی کردن

نوشته شده توسط

اگر فكر مى كنید كه تنها با گفتن "ببخشید" قائله ختم خواهد شد و طرفتان موظف است كه اشتباه شما را ببخشد و فراموش كند و همه چیز تمام شود سخت در اشتباه هستید! اگر خواهان سر و سامان دادن رابطه تان هستید، لازم است كه یك عذرخواهى خوب را یاد بگیرید.

صفحه1 از38