یکشنبه, 10 ارديبهشت 1396 ساعت 23:41

عادت های روزانه افراد شاد که زندگی شان را لذت بخش می کند

نوشته شده توسط

شاد بودن یکی از راه های اصلی لذت بردن از زندگی است. در این مطلب شما را با ۱۱عادت افراد بسیار خوشحال که هر روز انجام میدهند آشنا می کنیم. با ما همراه باشید.

یکشنبه, 10 ارديبهشت 1396 ساعت 21:25

ولادت امام حسين (عليه السلام)

نوشته شده توسط

امام حسین(ع) در سوم شعبان سال چهارم هجرت در شهر مدينه به دنيا آمد. پدر بزرگوار ايشان امير المؤمنين على(عليه السلام) و مادر ايشان حضرت فاطمه(عليها السلام) سيد زنان اهل عالم است. پس از آن كه عالم وجود به وجود ذى وجود ايشان منوّر شد پيامبر اكرم به على(عليه السلام) فرمود: چه نامى بر اين فرزندم نهادى. ايشان عرض كرد ما در نام گذارى اين فرزند بر شما پيشى نمى گيريم. پيامبر فرمود: من نيز در اين نام گذارى بر خداوند سبقت نمى گيرم. پس از مدتى جبرئيل بر پيامبر نازل شد و عرضه داشت يا رسول الله خداوند به تو سلام مى رساند و مى فرمايد نسبت على به تو بمانند نسبت هارون به موسى است پس فرزندت را به نام فرزند هارون بنام. پيامبر فرمود نام فرزند هارون چه بود جبرئيل عرض كرد «شبير» پيامبر فرمود: زبان ما عربى است او را به عربى چه بنامم و جبرئيل گفت او را حسين بنام.

یکشنبه, 10 ارديبهشت 1396 ساعت 17:37

چرا سرعت نور اینگونه است؟

نوشته شده توسط

سرعت نور در خلأ برابر با ۲۹۹٫۷۹۲٫۴۵۸متر بر ثانیه است؛ دانشمندان نهایتأ در سال ۱۹۷۵با این رقم به توافق رسیدند – اما چرا این رقم را تصویب کردند؟ و چرا این رقم اهمیت دارد؟

یکشنبه, 10 ارديبهشت 1396 ساعت 01:26

دارویی برای جلوگیری از خیانت شوهر

نوشته شده توسط

در بلبشوی نظریه‌های ضد و نقیض اجتماعی و راهکارهای من در آوردی روانشناسان پیدا کردن مرشدی که راه را از چاه نشانمان دهد کار سختی نیست؛ فقط کافی است طالب باشیم تا نوری قدسی راه را نشانمان دهد.

شنبه, 09 ارديبهشت 1396 ساعت 05:57

فیزیک کوانتومی: چه چیزی واقعی است؟

نوشته شده توسط

اوون مارونی فیزیکدان دانشگاه آکسفورد انگلستان تاسف می خورد که فیزیکدانها سالهای زیادی را سرگرم مسائل بیهوده بودند. وی می گوید از زمانی که نظریۀ کوانتوم در اوایل سال ۱۹۰۰میلادی شکل گرفت، فیزیکدانان مدام چنین حرف هایی می زدند: «نظریۀ کوانتوم چقدر عجیب است، چگونه باعث می شود ذرات در یک لحظه در بسیاری جهات حرکت کنند یا اینکه در یک لحظه در جهت و خلاف جهت حرکت عقربه های ساعت بچرخند؟»

سه شنبه, 05 ارديبهشت 1396 ساعت 03:28

نوع جدیدی از نور کشف شد

نوشته شده توسط

گروهی از ستاره شناسان آماتور نوع جدیدی از نور را در آسمان شب کشف کرده اند. این نور «استیو» نام گرفته است.

دوشنبه, 04 ارديبهشت 1396 ساعت 04:18

بازسازی چهره یک زن پس از ۱۳۶۰۰ سال

نوشته شده توسط

دانشمندان موفق به بازسازی چهره زنی شدند که در حدود ۱۳۰۰۰ سال قبل از دنیا رفته بود.

یکشنبه, 03 ارديبهشت 1396 ساعت 04:28

کشف نخستین جهش­ های ژنی زندگی بشر

نوشته شده توسط

محققان موسسه تحقیقاتی سانگر در بریتانیا موفق به مشاهده نخستین جهش­ های ژنی بشر شدند. دانشمندان با بررسی ژنوم بزرگسالان قادر خواهند بود که نحوه فرگشت هر رویان در گذشته انسان را نشان دهند.

شنبه, 02 ارديبهشت 1396 ساعت 13:16

جرم این مایع منفی است

نوشته شده توسط

دانشمندان مایعی ساخته اند که جرم منفی دارد و به نظر می رسد رفتار آن برخلاف قوانین حرکت نیوتن باشد.

جمعه, 01 ارديبهشت 1396 ساعت 16:45

پارچه فلزی ساخته شد

نوشته شده توسط

محققان آزمایشگاه پیشران جت سازمان فضایی ناسا موفق به ساخت یک "پارچه فلزی" با استفاده از چاپگر سه‌بعدی شدند.

جمعه, 01 ارديبهشت 1396 ساعت 13:46

نمازهایی که بر انسان واجب هستند

نوشته شده توسط

در دین اسلام شش نماز بر انسان بالغ واجب است که می توانید آن ها را در زیر ببینید.

جمعه, 01 ارديبهشت 1396 ساعت 09:52

نکات خانه داری برای حرفه ای ها

نوشته شده توسط

شاید در نگاه اول خانه داری و خانه دار بودن فعالیت ساده و کم زحمتی باشد. اما باید بگوییم که خانه داری یکی از پر زحمت ترین کارهای است که اگر بخواهیم به نحو احسنت آن را به سرانجام برسانیم حتما باید برای آن برنامه ریزی داشته باشیم و فوت و فن های آن را به خوبی بشناسید. امروز می خواهیم پاسخ به سوال چگونه خانه دار خوبی باشیم؟ را در غالب چند ترفند با شما در میان بگذاریم پس با ما همراه باشید.

جمعه, 01 ارديبهشت 1396 ساعت 04:57

کیهان شناسی چیست؟

نوشته شده توسط

کیهان شناسی شاخه ای از ستاره شناسی است که به بررسی مبدا و تکامل جهان هستی از زمان بیگ بنگ تا به امروز و همچنین آینده می پردازد. طبق تعاریف سازمان ناسا، کیهان شناسی “مطالعه علمی ویژگی های کیهان در مقیاسی بزرگ” می باشد.

صفحه1 از48