پنج شنبه, 27 مهر 1396 ساعت 15:31
امتیاز
(0 رای)

کدامیک؟ تویوتا کمری بنزینی یا هیبرید؟

سوالی که برای بسیاری پیش می‌آید این است که آیا خرید یک خودرو هیبرید منطقی است یا نه. اما زمانی‌ که هر دو ورژن بنزینی و هیبرید از یک خودرو وجود دارد این سوال جالب‌تر نیز می‌شود.

این مشکل زمانیکه قصد خرید یکی از محبوب‌ترین خودرو‌های سدان سایز متوسط که به یکی از پیشگامان تکنولوژی هیبرید تعلق دارد سخت‌تر نیز می‌شود. کسی که قصد خرید تویوتا کمری ۲۰۱۸ یا تویوتا کمری هیبرید ۲۰۱۸ را دارد با همچین وضعیت دشواری مواجه خواهد شد. برای مشخص شدن برنده ما این دو خودرو بسیار مشابه را با یکدیگر مقایسه کرده‌ایم. همانطور که انتظار می‌رود این دو خودرو در تعدادی از بخش‌ها کاملاً مشابه یکدیگر هستند. اما تفاوت‌هایی نیز وجود داشتند که سبب شدند تا یکی از این دو خودرو از این مقایسه سربلند بیرون بیاید. البته تویوتا کمری که بهترین هم‌خوانی را با سبک زندگی شما دارد بهترین گزینه برای شماست، بنابراین ما اطلاعاتی درباره هر دو مدل در تمامی بخش‌ها در اختیار شما قرار داده‌ایم. به یاد داشته باشید که امتیازات داده شده در وبسایت ما همزمان با داده‌ها و انتقادات تخصصی جدید در دسترس باشند به طور مداوم به روز رسانی می‌شوند. در نتیجه امتیازات ذکر شده در این مقاله ممکن است با امتیازات داده شده در انتقادات هماهنگ نباشند.

قیمت

برنده : کمری

تویوتا کمری ۲۰۱۸ بنزینی کمی ارزان قیمت‌تر از هم تای هیبرید خود است. قیمت مدل پایه کمری از ۲۳.۴۹۵ دلار آغاز می‌شود و برترین تریم که مجهز به موتور V6 است را می‌توان با قیمت ۳۴.۹۵۰ دلار خریداری نمود. از طرف دیگر مدل هیبرید تویوتا کمری نسبت به هم قطار خود حدود چهار هزار دلار گران‌تر بوده و با قیمت ۲۷.۸۰۰ دلار به بازار عرضه می‌شود. با این حال بهترین تریم این خودرو ۳۲.۲۵۰ دلار قیمت گذاری شده است که مجهز به روکش چرمی در فضای داخلی و صفحه نمایش هشدار دهنده می‌باشد. اگر چه برای داشتن سیستم سرگرمی به روز رسانی شده و سان روف که در برترین تریم مدل بنزینی کمری یافت می‌شود باید هزینه ۴.۱۱۰ دلاری را برای پکیج صدا پرداخت کنید.

قابلیت اطمینان

برنده : مساوی

این خودرو‌های جدید مدل ۲۰۱۸ هنوز توسط J.D. Power امتیاز دهی نشده‌اند اما مدل کمری سال‌ هاست که قابلیت اطمینان خوبی را ثبت نموده است. هر دو مدل به همراه گارانتی پایه سه ساله یا ۳۶.۰۰۰ مایل، به علاوه گارانتی سواری پنج ساله یا ۶۰.۰۰۰ مایل عرضه می‌شوند. ورژن هیبرید این خودرو یک گارانتی هشت ساله یا ۱۰۰.۰۰۰ مایلی را برای اجزاء هیبرید ارائه می‌دهد که باعث کاهش نگرانی‌های مالکین این خودرو در زمینه عمر باطری خواهد شد. گارانتی‌های ارائه شده توسط کمپانی تویوتا برای این دو خودرو برای این سطح معمولی به شمار می‌روند.

راحتی صندلی

برنده : مساوی

هر دو مدل بنزینی و هیبرید تویوتا کمری برای سال ۲۰۱۸ طراحی شده‌اند که شامل مشکلات اندک و در کنار آن اصلاحات می شود. صندلی‌های استفاده شده در این خودرو‌ها همچنان راحت و محکم هستند که خصوصاً در کنار هندلینگ بهبود یافته مدل بنزینی کمری به خوبی عمل می‌کنند. اما ارتفاع صندلی‌ها نسبت به قبل پایین‌تر است که ورود و خروج را برای برخی افراد دشوار می‌سازد. همچنین صندلی‌های پشتی نسبت به مدل‌ّهای پیشین کمی کوچک‌تر هستند. با این حال همچنان فضای کافی به خصوص فضای پا برای راحت نشستن افراد بالغ وجود دارد.

فضای صندوق

برنده : کمری هیبرید

فضای صندوق در هر دو مدل تویوتا کمری برابر با ۱۵.۱ فوت مکعب است. اما دلیل برنده شدن ورژن هیبرید این خودرو به این دلیل است که داشتن چنین فضایی برای یک خودرو هیبرید غیر عادی است. به طور معمول باطری‌های خودرو‌های هیبرید در پشت صندلی‌های عقبی قرار می‌گیرند که این موضوع باعث اشغال فضای صندوق عقب می‌شود. زمانیکه شرکت تویوتا تصمیم به طراحی دوباره مدل ۲۰۱۸ کمری هیبرید گرفت باطری‌ها را به جای قرار دادن در صندوق عقب به ناحیه صندلی‌های پشتی منتقل نمود. اگرچه صندلی‌ها کمی کوچک‌تر هستند اما فضای صندوق عقب با فضای ارائه شده در مدل بنزینی کمری یکسان است. با این حال حجم ۱۵.۱ فوت مکعب در بین خودرو‌های سدان سایز متوسط در میان کوچک‌ترین‌ها قرار می‌گیرد. این حجم در مدل پایه کمری L حتی کمتر بوده و معادل ۱۴.۱ فوت مکعب است.

کیفیت فضا داخلی

برنده : کمری

طراحی دوباره در سال ۲۰۱۸ نمای داخلی و خارجی را برای تویوتا کمری بهبود داد. حتی در تریم‌های پایین‌تر این خودرو‌ نیز اکنون سطوح نرم بیشتری وجود دارند و همچنین مواد استفاده شده در ساخت فضا داخلی خودرو از کیفیت بالایی برخوردار هستند. اما این تریم‌های بالاتر هستند که تفاوت بین تویوتا کمری بنزینی و هیبرید را تعیین می‌کنند. ورژن بنزینی کمری دارای انتخاب‌های نزدیک به لوکس بسیار بیشتری مانند لوازم دارای روکش چرم قرمز و تزیینات داخلی فلزی در تریم‌های بالا می‌باشد. از طرف دیگر تفاوت چندانی بین تریم‌های کمری هیبرید وجود ندارد. استفاده از مواد با کیفیت در ساخت وسایل این خودرو در تمامی مدل‌های هیبرید به چشم می‌خورد اما گزینه‌های پر زرق و برق و گران قیمتی همانند آنچه در مدل‌های کمری XLE و XSE پیدا می‌کنید وجود ندارد.

امکانات داخلی

برنده : کمری هیبرید

هر دو ورژن بنزینی و هیبرید تویوتا کمری ۲۰۱۸ بسته به تریم خودرو دارای لیست درازی از تجهیزات استاندارد و پکیج‌های آپشنی هستند که امکان شخصی سازی خودرو نسبت به علایق خود را فراهم می‌سازند. اما مدل کمری هیبرید دارای امکاناتی مانند دوربین دید اطراف است که کمی پیشرفته‌تر از ورژن بنزینی این خودرو است. هر دو مدل کمری مجهز به مجموعه Safety Sense سیستم‌های کمک راننده خودکار هستند که دارای نظارت‌گر نقطه کور و سیستم هشدار‌ دهنده هنگام دنده عقب گرفتن می‌باشد. این دو خودرو همچنین از Siri Eyes Free، کنترل صوتی گوگل، بلوتوث و پورت یو اس بی پشتیبانی می‌کنند. همانند تمامی خودرو‌های شرکت تویوتا، هر دو مدل کمری فاقد اپل کار پلی و اندروید اتو هستند اما مجهز به سیستم سرگرمی به روز رسانی شده و کاربر پسند Entune می‌باشند.

شتاب

برنده : کمری

مدل ۲۰۱۸ تویوتا کمری پیشرفت چشمگیری در زمینه چالاکی و شتاب داشته است. موتور این خودرو با خروجی قدرت ۲۰۳ اسب بخار یکی از قدرت‌ مندترین‌ موتور‌ها در سطح خود است. در صورتیکه به دنبال جذابیت حتی بیشتر از این هستید، تریم‌های بالاتر این خودرو به یک موتور V6 با قدرت ۳۰۱ اسب بخار مجهز هستند که می‌توان با صرف هزینه اضافه ۵.۹۵۰ دلار آن را در اختیار داشت. اما نباید ورژن هیبرید را دست کم گرفت. اگر چه دنده اتوماتیک این خودرو می‌تواند عملکرد کندی داشته باشد اما خروجی قدرت ترکیبی آن معادل ۲۰۸ اسب بخار است که این قدرت کمی بیشتر از مدل بنزینی و اکثر سدان‌های هیبرید دیگر موجود در بازار می‌باشد.

مصرف سوخت

برنده : کمری هیبرید

تعیین برنده در این بخش کار آسانی بود. مدل پایه کمری هیبرید مصرف سوختی برابر با ۵۱ مایل بر گالن در شهر و ۵۳ مایل بر گالن در بزرگراه دارد. این ارقام در تریم‌های بالاتر به ترتیب ۴۴ و ۴۷ مایل بر گالن در شهر و بزرگراه می‌باشد. جدای از کمری هیبرید، ورژن پایه بنزینی این خودرو که مجهز به موتور چهار سیلندر است با ثبت مصرف سوختی برابر با ۲۸ مایل بر گالن در شهر و ۳۹ مایل بر گالن در بزرگراه، همچنان یکی از کم مصرف‌ترین سدان‌های موجود در بازار به شمار می‌رود. این ارقام در ورژن شش سیلندر این خودرو به ترتیب به ۲۲ و ۳۲ مایل بر گالن کاهش می‌یابند.

کیفیت سواری

برنده : مساوی

هر دو مدل بنزینی و هیبرید کمری دارای اتاق‌های بی صدا و سواری‌های نرم هستند و تقریبا در این زمینه یکسان به شمار می‌روند. همانند نسل‌های قبلی کمری، سواری این خودرو با کمی تفاوت همچنان نرم و راحت باقی می‌ماند.

هندلینگ

برنده : کمری

در حالیکه سواری این خودرو همانند قبل باقی مانده است اما کمری ۲۰۱۸ شاهد به روز رسانی بزرگی در زمینه هندلینگ بوده است. در این مدل ترمز‌ها عملکرد بهتری دارند، هدایت خودرو دقیق‌تر است، و حس اطمینان در پیچ‌ها قابل لمس است. این مدل همچنان یک خودرو اسپورت به شمار نمی‌رود اما رانندگی با یک سدان سایز متوسط را به خصوص در تریم‌های SE، جذاب‌تر می‌کند. هندلینگ مدل هیبرید به نسبت یک خودرو هیبرید بد نیست. این خودرو عملکرد خوبی در جاده‌های پر پیچ و خم دارد اما تمرکز آن بر مصرف بهینه سوخت باعث ایجاد محدودیت در اسپورت بودن آن شده است.

ایمنی

برنده : نامشخص

هنوز هیچگونه نتیجه‌ای از سوی آژانس‌های تست خصوصی منتشر نشده است اما سابقه تویوتا کمری نشان می‌دهد که این خودرو در آزمایش‌های تصادف عملکرد بسیار خوبی دارد. بار دیگر هنگامیکه صحبت از تکنولوژی ایمنی به میان می‌آید این دو خودرو اساساً یکسان هستند. مدل کمری دارای مجموعه تجهیزات Safety Sense P است که شامل سیستم تشخیص عابر پیاده می‌شود. در ورژن هیبرید این خودرو سیستم کروز کنترل به صورت یک ویژگی استاندارد وجود دارد. امکاناتی از جمله صفحه نمایش هشدار دهنده، سیستم هشدار دهنده هنگام دنده عقب، و نظارت‌گر نقطه کور در هر دو خودرو وجود دارد. تنها ویژگی که تنها در ورژن هیبرید یافت می‌شود سیستم دوربین دید اطراف است.

برنده : تویوتا کمری ۲۰۱۸

جای تعجب نیست که رقابت نزدیکی بین دو ورژن آخرین مدل تویوتا کمری وجود داشت اما ورژن بنزینی در آخر پیروز ظاهر شد. هر دو خودرو امتیازات بسیار بالایی در میان خودرو‌های سایز متوسط دارند و اغلب در جایگاه‌‌های برتر لیست ما قرار می‌گیرند. اما طراحی دوباره کمری، بدون قربانی کردن مصرف بهینه سوخت یا راحتی که طرفداران آن انتظارش را دارند به این خودرو کمی ویژگی اسپورت بخشیده است. این خودرو همچنین دارای آپشن‌های بیشتری شامل به روز رسانی‌هایی در موتور، فضای داخلی و تکنولوژی می‌باشد که در نتیجه امکان شخصی سازی خودرو بر اساس نیاز‌های خود فراهم می‌شود. با این حال مدل هیبرید کمری به این دلیل که این دو خودرو تا حدی یکسان هستند در چندین بخش کلیدی با همتای خود برابری کرد. اما تفاوت اصلی در نیروی پیشران این دو خودرو است. در صورتیکه مصرف بهینه سوخت و هزینه‌ای که طی طول عمر خودرو صرف بنزین می‌کنید برای شما حائز اهمیت است بنابراین تویوتا کمری هیبرید هماهنگی نزدیکی با نیاز‌های شما دارد. اما برای صرفه جویی در هزینه بنزین می‌بایست هزینه‌ی بیشتری را صرف خرید این خودرو کنید.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedInاشتراک گذاری در کلوب Instagram

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.