دوشنبه, 25 ارديبهشت 1396 ساعت 20:53
امتیاز
(0 رای)

نقشه های گوگل محل دقیق تغییر مسیر رانندگی را نشان می دهند

یکی از مشکلات رانندگان در زمان استفاده از برنامه های مسیریابی و نقشه خوانی، دشواری یافتن محل دقیق تغییر مسیر یا پیچیدن به خیابانی دیگر است.

این مشکل به خصوص در شهرهای شلوغ و پرترافیک که در مواقعی چندین خیابان یا تقاطع غیرهمسطح یکدیگر را قطع می کنند، وجود دارد. عدم دقت برنامه های مسیریابی و نقشه خوانی موجب گم کردن مسیر و گرفتار شدن در خیابان های ناآشنا می شود.

حالا گوگل این مشکل را با افزودن عکس هایی از محل دقیق تغییر مسیر یا پیچیدن به خیابانی دیگر برطرف کرده است. این شرکت مدتی است ارسال عکس های ۳۶۰درجه را از خیابانهای مختلف ممکن کرده و حالا قصد دارد از این تصاویر و ویدئوها برای کمک به یافتن دقیق تر مسیر استفاده کند.

به همین منظور در رابط کاربری نقشه گوگل نمای خیابانی مسیرهای مدنظر هر راننده نمایش داده شده است. به بیان دیگر در هر یک از نقاط تغییر مسیر علاوه بر توضیح متنی مساله، تصویر کوچکی هم به نمایش درآمده و کاربران با لمس این عکس ها می توانند تصویری دقیق همراه با فلش نشانگر را مشاهده کنند.

فلش های نمایشگر مسیر در کنار متونی که مسیر را به کاربر نشان می دهند هم نمایش داده می شود. این خدمات فعلا تنها در نسخه اندرویدی برنامه نقشه گوگل و نمای خیابانی در دسترس است و کاربران iOS به آن دسترسی ندارند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedInاشتراک گذاری در کلوب Instagram

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.