جمعه, 13 مرداد 1396 ساعت 19:57
امتیاز
(0 رای)

تولید البسه رباتیک با ظاهر متغیر برای سخت پسندان

گروهی از محققان دانشگاه ام آی تی البسه رباتیک تولید کرده اند که ظاهر و طرح و مدل آنها با استفاده از ربات های کوچکی به طور مرتب قابل تغییر است.

 این ربات ها به نام Rovable، در زیر متعلقات و تزیینات البسه پنهان می شوند و قادر به حرکت در سطح لباس و ایجاد طرح ها و نقش های جدید بر روی آن هستند و حتی می توانند محل قرارگیری تزیینات البسه را جابجا کنند تا بر جذابیت و زیبایی آن بیافزایند.

با این کار می توان ظاهر لباس های مختلف را به طور مرتب و بدون محدودیت تغییر داد و به گونه ای عمل کرد که یک لباس در عمل چندین لباس به نظر بیاید.

البسه یاد شده که با همکاری محققان کالج سلطنتی لندن طراحی شده اند هم از نظر زیباشناختی و هم از نظر سبک طراحی و فناوری مورد استفاده در سطح بالایی قرار دارند.

ربات های یاد شده با استفاده از یک سیستم حرکتی مغاطیسی بدون ایجاد مزاحمت برای بدن فرد جابجا می شوند. مواد آهن ربایی مورد استفاده بدین منظور در تاروپود پارچه لباس گنجانده شده اند. کنترل ربات ها به طور خودکار یا توسط مالک لباس قابل انجام است.

از این ربات ها می توان به عنوان میکروفون یا ابزار گرم یا سردکردن بدن فرد در تماس با محیط اطراف هم استفاده کرد. این لباس های رباتیک می توانند حتی نحوه قرارگیری بخش هایی از پارچه های لباس ها را تغییر دهند تا بدن فرد بیشتر احساس گرما یا سرما کند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedInاشتراک گذاری در کلوب Instagram

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.